• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

stipan996

Novi član
Tu od
8 Pro 2016
Poruka
13
e0eb4e8699afa61649fc7169c1d931a3.jpg
mi s 7745 vozimo ovu cisternu s time da ima naletnu kocnicu

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
72
Pitanje za kolege. Imam farmu u sustavu krava tele u dubokoj stelji. Radi nitratne direktive gradim plato za kruto dio od 300m2 i dio za vodu 100m3. Znaci u cisternu ce se prvenstveno skupljati kisnica koja pada po krutom gnoju i ispire ga. Koliko dusika moze imati ta voda tj koliko te vode bi moglo ici na ha?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Daleko je to od Fiata hehe. Bitno da ste izvezli, čeka i mene tako 10-tak malih prikolica.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma taj je traktor Bog i batina za sve ostale IMT-ove, ima talijansko srce :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Jel uspijes sve do kraja pograbiti s paukom ili si ovo na kraju s naletnim pocistil?
Meni je vec dosta naletnoga, dok cijeli dan tovarim lijeva noga mi otkaze zbog kvacila..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa el se na Zetoru moze presaltati iz rikverca u prvu i obrnuto bez kvacila, ne kuzim?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Stvar je u položaju kvačila, tj. samih pedala :). Ja dok sjednem u Imt nakon 5 minuta što moram zakačiti prikolicu ili nešto već me bole noge, pogotovo koljena zbog tog njihovog položaja pedala.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Moze biti da je, ali na Zetoru je pak kvacilo nekako daleko, a i ove koje sam ja vozio im se dosta teze kvacilo stisce od mojeg 539..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Položaj kvačila na imt-u je dosta loše riješeno, stišče se prema dolje i ako se radi nešto di se koristi puno ljeva noga boli,još ako je tvrdo ubi bože.
A na zetoru se pritišće ko na autu prema napred.
I mora biti mekano ako nije nekaj ne valja.
Na mom je ko putar.
A kardan na zetoru se isključi pomoču ručke,kad ga želiš uključiti u roku od 5min naravno samo se spusti ručka iza ručne.

Mislim da na 558 poluga kuplunga idde iza i duža je od 533-539-540-542...i lakše se stišće ali opet položaj pedale je loš.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel uspijes sve do kraja pograbiti s paukom ili si ovo na kraju s naletnim pocistil?
Meni je vec dosta naletnoga, dok cijeli dan tovarim lijeva noga mi otkaze zbog kvacila..
Ma ne uspijem, ostane za oko 4 prikolice kaj moram s naletnim natovariti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
A jbg onda, onda bi si svejedno dvora usral dok bi na kraju ovo s naletnim natovaril..
Od svega posla oko voznje gnoja mi je najteze na kraju dvoriste ocistiti, to traktor tako nagazi u beton da ga imas kaj dva sata prati..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa zato ja prvo radim s ovim, jer nije isto nametati 15 prikolica s naletnim ili 3-4 nakraju.

Uvjek netko mora biti koji čisti iz traktora ono kaj spadne s utovrivača i onda se ne ugazi.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Moze se i grnom zgurati djubar pa tako utovarivac moze da pokupi skoro sve, ne ostane par tacaka, tako sam barem ja radio. Iza mene sve bude cisto
 

Najnoviji postovi

Na vrh