• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Pa gledamo kupiti u skorije vreme neku malo veču cisternu, nikad se nezna.

6000l tandemka

15284140_556402801224168_4719728488398185762_n.jpg
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hehehe, zamaknule su mi se letve prosli tjedan!!!
Hvala bogu pa nije nista potrgalo,lanac je bio jako labav i spaneri napeti do kraja, morali smo skrariti lanac puno, za 5 karika
kod mene se savila letva i posto su uspravni ovi sto izbacuju, zapnu za nju, i lanac preskoci preko lancanika. Sreca pa nista nije ostetilo, neki majmun lamelu zaglavio i nije proklizala. Ja sam u proljece skratio za dvije karike i nakon 50ak prikolica vec se dosta razvuko. Imam neki osjecaj kad je naspanovan do kraja da se brze trosi. Ozbiljno razmisljam da prepravim spanovanje na rucno i da ga uvijek malo drzim labavog
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ja sam imal problema s lancom na svojoj sip orion 40. Stalnooo ga je trebalo kratit, zatezat, letve su se savijale, sve se ukosilo.
Onda smo pred 2 godine stavili deblji lanac deblje letve i od onda nisam niti morao napinjat lanac.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Jel si morao i lancanike mjenjati ili su ostali stari i ja imam orion 40 i lanci su pri kraju i razmisljam da kupim lance od orion 60 koji su 10mm moji su 8mm, Od cega si uzimao lance i letve?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Mjenjal sam ih. 10mm smo stavili.
Lanac je kupljen u ferencaku a letve u lokalnoj zeljerazi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ne znam koje su debljine lanci kod mene al samo kad pokrenem da vuku na najace traktor fino osjeti 85ks dok na rakovicu 65 moram da idem za makar zub manje. Mislim da mi se razvlace jer budu naspanovani previse ( preko federa) a posto je na donjoj kuki kopcanje lanci vise u zraku i u toku transporta kako se ljuljaju da se trose i razvlace
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na našim prikolicama lanci nikad nisu napeti do kraja, uvijek ih držimo labave i prema potrebi napnemo za krug ili dva na španeru i tako vozi godinama, a godišnje izvezu gnoja da ni neznamo koliko, ova veća godišnje istovari i do 30 prikolica silaže.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Sa punom je zapao, pa ju je malo prije planiranog iskipao i ipak nije izašao pa je se ukopo skroz do trupa.

Nemam ja prikolicu za gnoj, pa vozim na hrpu u polje, onda mi ili kolega dođe ili posudim od drugog kolege prikolicu. Najsretniji sam kad odvezem gnoj nekom za bašću ili tako nešto, samo da ja nemam više zaje*ancije s njime.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ima samo na onoj grani od zraka samo, a pod nastresnicom bio sve otvoreno. Da mu olaksam iznesem fen iz kuce i na usis dok verglam i dosta lakse upali, bez fena bi izverglo akumulator (110Ah) ne bi prokino :=:) Stvarno tesko zimi pali dok ljeti na pola kljuca
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najsretniji sam kad odvezem gnoj nekom za bašću ili tako nešto, samo da ja nemam više zaje*ancije s njime.

Da si kakvih 200 km bliže, bi te ja rešil te brige. :icon_rofl:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ima samo na onoj grani od zraka samo, a pod nastresnicom bio sve otvoreno. Da mu olaksam iznesem fen iz kuce i na usis dok verglam i dosta lakse upali, bez fena bi izverglo akumulator (110Ah) ne bi prokino :=:) Stvarno tesko zimi pali dok ljeti na pola kljuca
Proxima jutros verglala par sekundi i upalila.. Na 6245 moram staviti grijač u blok motora pa će onda valjda palit kako treba, dok je hladno isto tako skinem gumu sa usisa i fenom zagrijem..
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Da si kakvih 200 km bliže, bi te ja rešil te brige. :icon_rofl:

Eh, da bar jesi, sam imam 7 konja i 20 bikova, da bar imam nekoga da uzme gnoj, prikolica za razbacivanje mi se baš i ne kupuje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E kolega moj, neznam kakvu zemlju imaš, a da joj nebi trebao stajski gnoj?!

Stajski gnoj je zlata vrijedan na svakom gospodarstvu, kod mene ga nikad dosta, nikad i nikad, a ti ga dijeliš okolo...eh, eh
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
E kolega moj, neznam kakvu zemlju imaš, a da joj nebi trebao stajski gnoj?!

Stajski gnoj je zlata vrijedan na svakom gospodarstvu, kod mene ga nikad dosta, nikad i nikad, a ti ga dijeliš okolo...eh, eh

Trebo bi joj naravno, i čim bude situacija da prikolica za gnoj dođe na red sav gnoj će ići na moju zemlju.

Sad si trenutno ne mogu kupiti prikolicu, kroz godinu dvije će doći na red valjda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh