• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerujem da neki od forumaša zna tko ima jabuka za prodati. Možda ti se javi. Za sok probaj nazvati 098 818 324 (Marina). Imaju preradu pa možda imaju i za prodati.
 

smislov

Novi član
Tu od
1 Sij 2022
Poruka
1
Treba mi 100-tinjak sadnica jabuke sorte Gala Dark Baron ili Gala Devil ili Gala Zuzi ! Molim info ako netko zna kome da se obratim. Druge sorte me ne zanimaju. Hval i pozz !
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
Posadio sam kalem jabuke i ostalog voća, je li ih nužno zaštiti špricati odmah u početku?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako planiraš komercijalnu proizvodnju, svakako kak je napisal @tazkodvd, a ako je za osobne potrebe, nije ti na prvom mjestu količina uroda i voliš jesti zdravije plodove, možeš riskirati i pustiti voćke da se same izbore za svoj opstanak. Tek u slučaju iznimno jake zaraze, malo pomoći špricanjem.
Ovo je moje iskustvo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Kod iznimno jake zaraze ili kad zaraza dode pomoci vise nema, poanta špricanja je prevetivno dijelovanje, onda bolje spricaj manje ako misliš da će ti plodovi bit ukusniji nego uopce ne spricat jer plodova nece bit ili ce bit minimalan urod ili ce kvaliteta plodova bit nikakva. A u tvom stadiju bi trebalo vodit brigu jer sada je najbitnije da je mladica zdrava da se dobro zažili i kad zdravo krene napred sad i tako nemaš plodova nikakvoh gore i ja bi ti preporučio da pratiš neki od programa špricanja ako si u mogucnosti i prihrane, da to na nešto i liči...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bravo! (y) 🥰

Na koliko stupnjeva pasteriziraš i koliko vremena držiš na toj temperaturi?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Sad am već i zaboravio, imam negdje zapisano. Mislim da je nekih 75 C .

Dobro ispada,nijedno se ne pokvari. Ali niti ne doživi 3-4 mj. To moji klinci popiju brzo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
vapno i farbajte ih, što više...i u krošnju ako može...
to će ih usporiti od sunca...
 

Pile40

Novi član
Tu od
6 Svi 2021
Poruka
20
ja mislim da imam sreće sa svojim položajem voćnjaka, u zagorju je i malo zaklonjen je dosta od sunca pa je duže smrznuto...budem vidio kako će se razvijati, tek je sve zasađeno
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Četiri jabuke kalemljene. Za sada jabuke bubre pupove ali ova hladnoća ih drži na mjestu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh