• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jaja Ross pilića

  • Temu pokrenuo nicnino
  • Datum prvog posta
N

nicnino

Guest
Da li mi može tko reći gdje se mogu kupiti jaja Ross pilića .;)
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav! Probaj nazvati valionice pilića i pitati jel prodaju. Mislim da valionica VALIPILE ima svoje rasplodno jato ali nisam siguran. Njihov broj je 01/2048-900,nazovi pa pitaj mene isto zanima dal prodaju jaja ili samo gotove piliće. Kad nazoveš javi tu na forumu da vidim kaj si obavio i jel prodaju.
 
N

nicnino

Guest
Pozdrav! Probaj nazvati valionice pilića i pitati jel prodaju. Mislim da valionica VALIPILE ima svoje rasplodno jato ali nisam siguran. Njihov broj je 01/2048-900,nazovi pa pitaj mene isto zanima dal prodaju jaja ili samo gotove piliće. Kad nazoveš javi tu na forumu da vidim kaj si obavio i jel prodaju.

Zvao sam i ne žele prodat jaja,samo jednodnevne piliće.
 
H

Hrvach

Guest
Neznam kaj da velim.... Probaj kontaktirati ove privatne farme koje imaju inkubatore pa ih pitaj od kud oni nabavljaju ili jel ti mogu prodati par komada. Ja sam si razmišljal ovu godinu staviti,al sad imam prepelice u inkubatoru pa nemam mjesta,a poslije bude kasno. Iduće godine radim veći inkubator pa ću onda ozbiljno razmišljat o tome. Mislim da ako neko i prodaje da će teško prodat ispod 100 komada.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
To su tovljenici, zar ne ?
Kaj ja nemrem ostaviti tog pilića da izraste u koku, pa ga Koko opali a ona počne nest jaja, koja kasnije stavim pod kvočku i eto mi reduciranog pilića, sa malo Kokinog gena i Ross oblika ?
 
H

Hrvach

Guest
Možeš i tak samo kaj ti neće imati baš onaj prirast ko čisti tovljenici,a i moraš paziti za kokoši jer se pretove i krepa od debljine. Poslije kad ju zakolješ imaš masti ko da si svinju klal..
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ostavil sam 4 komada, i sad su stare 4 mjeseca, mladi koko nalijeće na njih, i one bježe, ne kuže kaj je dobro za njih, očito nisu spremne za mladog koku.
One bi bile spremne dakle negdje u proljeće za nest jaja.
Kaj se masti tiće, niš, bumo radili kokošji špek....;O)
 
H

Hrvach

Guest
Nemoj im davati puno kuruze, nek su čim više na zelenom. Moje su imala za pune ruke masti kad smo ih klali. Budem ti slikal kad se sjetim jednog mladog kokota koji je križanac domaćeg kokota i tovne kokoši. Stavil sam jaje za probu pod kvočku s jajima od jureka i polego mi se.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
U HIK-u (Podsused) sam kuhan i pečen još od davnih 80-tih, ali samo po narudžbi:supz:
 
I

ihorzic

Guest
jaja se mogu nabaviti u Slavonskom brodu

u biti ne u Brodu nego kod tipa koji radi za njih ima matično jato
 
H

Hrvach

Guest
Hvala na informaciji, jel znate pošto prodaje jaja ili ako se može dobiti njegov broj.
 
L

lupo

Guest
Hvala na informaciji, jel znate pošto prodaje jaja ili ako se može dobiti njegov broj.

tek sad vidim ovo!!!!! ajde ako saznaš javi jer meni je ode problem nabavit jednodnevne piliće jedino od 2-3 tjedna i to dvojicu šta sam naša nit žele reć od koga nabavljaju nit išta drugo....
 
H

Hrvach

Guest
Na proljeće ću vidjeti kaj će biti s tim, za sad mi je inkubator pretrpan, da imam 2 bilo bi dobro :) Mislim da se ove godine neće gasiti 9-10mj
 
I

ihorzic

Guest
Ljudi nejde to samo tak javno za jaja.

ajde kontaktirajte me na poruke,..
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Jučer sam vidio kokoš broilera, kod mene je od 01.08.2011. da sjedi i nese jaje. Kako sam bolestan nisam stigao provjeriti da li je bilo jaja prije nego je sjela, ali nakon što se maknula, bilo je jaje.
E sad, je li to moguće da već nese jaja ?
Mislim da je pjevci uredno opslužuju i da im ona da, dakle spremna je za nešnju jaja.
Kakva su vaša iskustva, to je 4 i pol mjeseca, ili se njoj zmantalo u glavi:confused:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Pa to je puno masti kao da je samo na špeku, mislim tovljenik od 7 mjeseci. I belo meso je cca 900 gr. Nebum je više puštal da raste, sa 8 tjedana mam pod nož.
 
I

ihorzic

Guest
Žao mi je što nisam poslikao u Novom Sadu na izložbi bili super matično jato Rosa , Hibra , i ostalih pasmina , kako su bili dobri,..
 
H

Hrvach

Guest
Horzic, pošto si uzgajivač jel možeš malo pojasniti kako se matično jato održava u kondiciji da nebudu predebeli. Kakva im je ishrana? Znao sam nekad ostaviti pijetla i 2-3 kokoši ali smo ih morali poklati jer su bili predebeli
 
I

ihorzic

Guest
Horzic, pošto si uzgajivač jel možeš malo pojasniti kako se matično jato održava u kondiciji da nebudu predebeli. Kakva im je ishrana? Znao sam nekad ostaviti pijetla i 2-3 kokoši ali smo ih morali poklati jer su bili predebeli

Smanjuje im se energetska vrijednost u hrani te se nadomješta sa vitaminima i mineralima , to ti je za mali hobi- tov.
Dok se za intezivnu proizvodnju , intezivno hrani po posebnom režimu hranidbe - hrane se nekoliko puta na dan sa određenom količinom smjese po grlu, zatim se razdvajaju muški od ženskih itd, taj ciklus traje od 6 mjeseci pa na dalje.
 
Na vrh