• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

japa

J

japa

Guest
Da se konačno i ja predstavim...

Dolazim iz Goričana (Međimurje)i imam 46 godina.
i obrađujem trenutno 35 ha zemlje..

Od strojeva imamo: MF 284 S 70ks
IMT 549
IMT 533
rotodrljaća FALC 2,5 m
berač kukuruza SIP 2 reda
prikolica za gnoj MENGELE
balirka WELGER
prskalica AGROMEHANIKA KRANJ 750 l
sijačica NODET 4 reda
greda za zatvaranje brazde 3 m
rastepač umj. gnojiva 500 l
 
J

japa

Guest
sjetva kukuruza prošli vikend. U pomoć priskočio bratić sa Zekanom. Odlično su se nadopunjavali ;)




 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
MATIJA CASE kaže:
dobrodošao na forum...

kolega,pogledaj kada se prijavio.. :roll:


gledam na konedati,na tom mf-u je isti model motora kao na mom 3050. kako se ponasa s tim plugom? koliko je to, 3x12"?
ovo na slikama je tvoja rotodrljaca? nije mu tesko radit s njom? kada se ovako rasipa zemlja,nije. ali kada je malo tvrdje?

oranje ti je super ispalo. 1 prohod sjetvospremacem i sijes bez problema..
 
J

japa

Guest
..ja.. kaže:
[quote="MATIJA CASE":x8yhglea]dobrodošao na forum...

kolega,pogledaj kada se prijavio.. :roll:


gledam na konedati,na tom mf-u je isti model motora kao na mom 3050. kako se ponasa s tim plugom? koliko je to, 3x12"?
ovo na slikama je tvoja rotodrljaca? nije mu tesko radit s njom? kada se ovako rasipa zemlja,nije. ali kada je malo tvrdje?

oranje ti je super ispalo. 1 prohod sjetvospremacem i sijes bez problema..[/quote:x8yhglea]
moguće da je isti motor u pitanju. massey se dobro ponaša s plugovima.plugovi su 3x12 cola. nedostatak ovih pugova je to što nisu viši i fali im veći razmak između plužnih tijela, a zemlju zagrču fenomenalno. nikad nisam vidio takve plugove s tako lijepim zagrtanjem zemlje.Massey ga nisi bez problema ali kad je zemlja jako tvrda onda mu je malo teže.tad ga moram bacit u srednju skupinu brzina. ova zemlja na slici je relativno lako obradiva i tu nisam imao nikakvog probleme.
drljača na slici je od mog bratića, a ja imam isto 2,5 m drljaču(Falc) is stalno radim s njom i Massey-om i moram reći da mu je i ta drljača na težoj zemlji malo teška.
 

Najnoviji postovi

Na vrh