• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma zob je OK,ali pamtim i bolje,valjda se bude razbusalo...
da,zemlja sva ispucana,evo sad za pripremu kukuruza,mjestima cak pre suho,valjalo bi malo kiše :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

prihrana jare zobi.
a gledam ovi vragovi su vec napali,morat cu rijesit to.
dsc0081dx.jpg

dsc0082cjh.jpg

dsc0085xx.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

danas bacio kan po zobi,idući tjedan se mora ići prskati protiv trave,nema čega nema,ima posijano oko 2 rali,na 3 komada,svaka u drukčijoj fazi i izgledaju tako različito da je sve čudno,ova od Bc puno bolje izgleda nego RWA,mislim da na jedan komad sutra bude morao ići fastak,užas totalni promašaj bude kod mene sa zobi ove godine
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

danas bacio kan po zobi,idući tjedan se mora ići prskati protiv trave,nema čega nema,ima posijano oko 2 rali,na 3 komada,svaka u drukčijoj fazi i izgledaju tako različito da je sve čudno,ova od Bc puno bolje izgleda nego RWA,mislim da na jedan komad sutra bude morao ići fastak,užas totalni promašaj bude kod mene sa zobi ove godine

znam ja gdje ce je biti viska :icon_super:
I moja zob je izgledala nikako.
Onda sam prije cca 2 tjedna bacio prihranu i poslije toga prskao odmah protiv korova i ubacio sam i insekticid,jer su mjestima strasno napali.
Eto gledam sad,kao da to nije ta zob,vrhunski izgleda,insekata vise nema,trava se susi,a ona se razbusala i svaki dan bolja i bolja. :icon_eyes:
Imam je na cca 10 komada i svugdje je jednaka i sva je RWA.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

ma i moja zob je ispočetka sva čudna bila, bacio kana 100 kg/ral i nakon dva tjedna isto nevjerojatno kak je napredovala...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

znam ja gdje ce je biti viska :icon_super:
I moja zob je izgledala nikako.
Onda sam prije cca 2 tjedna bacio prihranu i poslije toga prskao odmah protiv korova i ubacio sam i insekticid,jer su mjestima strasno napali.
Eto gledam sad,kao da to nije ta zob,vrhunski izgleda,insekata vise nema,trava se susi,a ona se razbusala i svaki dan bolja i bolja. :icon_eyes:
Imam je na cca 10 komada i svugdje je jednaka i sva je RWA.

Sa čime ste prskali zob protiv drača a sa čime protiv leme! Baš sam je danas obilazil i nema leme ali ima drača pa bi pošprical a usput bi preventivno šprical za lemu!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Sa čime ste prskali zob protiv drača a sa čime protiv leme! Baš sam je danas obilazil i nema leme ali ima drača pa bi pošprical a usput bi preventivno šprical za lemu!

protiv korova: lancelot 450 wg
a za lemu: direkt
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Ja gledam ove kod mene zobi što su ljudi sijali, pa to sve katastrofa, mala, lema napala, nema koju jaru zob nije napala ovdje kod mene...Ja sam sijao ozimu zob, al ne crnu nego isto ovakvu, takvu sijem već jedno dvije godine i pokazala mi se bolja.. I ja svojoj zobi nisam dao ni gnojiva ni prksanja, čista i ljepa je za sada...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

evo je :(clap):
dsc0104qu.jpg

dsc0110sc.jpg

dsc0111gw.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

ljudovi zob vam je prva liga,ja sam danas jedan komad prešao fastacom a sutra ide deherban na sve komadićke,kao ne smije se miješati pa se bude dvaput prošlo,uglavnom ove godine kod nas zob blago rečeno UŽAS,svaka 10 ako izgleda dobro:eek::eek:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Do kad je zadnja granica da se zob pošprica protiv trave??

Lema se tek sad lagano pojavljuje, budem prskao s LAMDEX-om protiv leme, pa bi odmah ubacio neki herbicid ako se smije mješati???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

ah zob je čudna biljka,ali do drugog koljena ide,ne znam dali još ima onog lontrela,to je bio zlatan herbicid,ja idem sutra sa deherbanom ali samo 6 deci na 2 rali,dovoljno za one problematične korove kod mene,imam naručeno 150kg bijele ozime zobi i ako se pokaže dobra ,mislim prestati sa ovom proljetnom
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Ljudi isao sam danas po kan u sloveniju pa sam usput pitao dali imaju kaj za lemu i prodali mi neki Buldog pa me zanima dali to ista vrijedi i dali je tko špricao sa njim?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Odgovor svima koji ne čitaju upute. Pročitaj upute a tamo vjerovatno piše 63 dana karenca za korištenje zrna i slame. Onima koji kupe komercijalni naziv preparata preporučam da pogledaju koji su aktivni sastojci preparata, pa to ukucaju u tražilicu i vidjeti će koji je to preparat za korištenje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Odgovor svima koji ne čitaju upute. Pročitaj upute a tamo vjerovatno piše 63 dana karenca za korištenje zrna i slame. Onima koji kupe komercijalni naziv preparata preporučam da pogledaju koji su aktivni sastojci preparata, pa to ukucaju u tražilicu i vidjeti će koji je to preparat za korištenje.

Ma dida krivo si svati moje pitanje. Otkad sam ja preuzeo naše mini gospodarstvo znači ima 3 godine od tada puno kupujem u kz ormož i nikad me nisu zajebali sa ničim i uvjek mi je njihov trgovac dao dobre savjete jer se i sam bavi poljoprivredom, ali me zanima dali je tu kod nas netko koristio taj buldog i kakav se pokazao jer sam ga ja pitao dali imaju kaj za lemu i to mi je predložio! Inače uvjek čitam uputstva ali neznam kak slovenci vele za lemu, piše tam na njemu svakakva životinjska imena tak da pitam dali tko zna kakav se pokazal!:confused:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Ma dida krivo si svati moje pitanje. Otkad sam ja preuzeo naše mini gospodarstvo znači ima 3 godine od tada puno kupujem u kz ormož i nikad me nisu zajebali sa ničim i uvjek mi je njihov trgovac dao dobre savjete jer se i sam bavi poljoprivredom, ali me zanima dali je tu kod nas netko koristio taj buldog i kakav se pokazao jer sam ga ja pitao dali imaju kaj za lemu i to mi je predložio! Inače uvjek čitam uputstva ali neznam kak slovenci vele za lemu, piše tam na njemu svakakva životinjska imena tak da pitam dali tko zna kakav se pokazal!:confused:

lema je na slovenskom žitni strgač, pogledaj na uputstvu ak to piše. Ako da onda je to OK:icon_wink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

lema je na slovenskom žitni strgač, pogledaj na uputstvu ak to piše. Ako da onda je to OK:icon_wink:

Hvala na odgovoru, piše i za to, ide ga od 3-5 dcl na hektar! Ja imam nekih 1100čhv-a kupio sam 2dcl to mi je uvrh glave!:drink:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Dali postoji tema o ozimoj zobi, al ne crnoj??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh