• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Sve je to meni jasno prijatelju, no kada nemaš skladišni prostor gdje bi je čuvao, što s njom? Dvoumio sam se da li da sijem zob ili kukuruz, mislim biti će neka pristojna cijena zobi, no ovo je ispod svakog očekivanja.
Zob ću još i preboljeti zbog minimalnog ulaganja, ali bojim se da će nas sve kukuruz ubiti još više s cijenom.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Situacija ove godine za ratarske kulture bude blago rečeno katastrofa,susjed je isto prodao prije nekoliko dana crnu zob ,direkt iz kombajna u kamion ,po cijelih 0,90 lp,ima dovoljno hrane i ne želi ju skladištiti doma,ja valjda kroz dva dana dođem na red za žetvu zobi,pa ćemo vidjeti kako bude,sve ide na tavan i pred kravice:drink::drink:
 
P

pavišće

Guest
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

imam dosta zobi za prodat, pa ako netko zna tko kupuje molim neki kontakt, hvala!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Da neidem u off, čekat ću bolje dane za zob,nedam ju po 90lp/kg
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

imam dosta zobi za prodat, pa ako netko zna tko kupuje molim neki kontakt, hvala!

Probaj pitati na 043/326-110 "Plodovi zemlje" Hrastovac kraj Garešnice. Ako ti nije daleko.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Kome god nije sila netreba sada prodavati. Jer dok se otkupljivačima nudi i milo ga gleda da kupi po bilo kojoj cijeni, cijena će biti tako niska. Tri tone zobi za 2.400 kuna bolje da se nije sijala i skidala.
 
J

jozica

Guest
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Ove godine sam imao prvi put priliku posijati crnu zob pa me zanimam kakve je ona kvalitete kažu da je dobra , te kakav urod ima .....pitao sam več na ovome forumu ali pod drugom temom ... HVALA
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Koliko sam vidio i čuo o toj zobi znam da voli poleći, a ljudi su zadovoljni urodom.
 
J

jozica

Guest
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Koliko sam vidio i čuo o toj zobi znam da voli poleći, a ljudi su zadovoljni urodom.

Hvala vam a sad to kaj polegne valjda neće puno....
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Dakle...imam par pitanja, molim one koji znaju da odgovore :)

Zob sam posijao oko 15.03. 2013. godine, kombajnirao je u kolovozu, zatim izgrubirao, posijao gore uljanu repicu, BILO JE U PLANU NAPRAVITI ZELENU GNOJIDBU
Nakon sušnog perioda, uslijedio kišni...sve to fino niklo, zob ugušila uljanu, međutim nije bilo za košnju pošto nije bilo povaljano nakon grubiranja tj. sjetve...teren neravan...pa sam se bojao to kositi da ne zeznem kosu
NISAM TO IZORAO ZBOG "PRAVNIH" RAZLOGA, A HTIO BIH ISKORISTITI OVU MASU NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN I NAKON TOGA USTUPITI PARCELU DRUGOM ČOVJEKU
U POSJEDU SAM DO SREDINE TRAVNJA.....

kakva bude ova zob nakon eventualnih snjegova i hladnoća?
tlo se koliko-toliko sleglo pa bih probao to kositi...šteta mi je to ostaviti kad sam već uložio pa da na pladnju dam ovome da si zaore tu masu...

slikano oko Božića...



 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Ha zgodan problem,možda da to pokosiš i jednostavno izvezeš na neku svoju parcelu i tamo zaoreš,ili navezeš to na jednu hrpu i pomiješaš sa stajnjakom da odstoji,jer ako padne na ovo snijeg tamo u veljači,više to nitko ne pokosi jedino bude novom vlasniku ostala velika količina bio mase za gnojidbu
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Mislim da je najbolje to pokositi i zamotati u najlon. Tako se neće pokvariti i možeš pohraniti kravama.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Na mojem mjestu ja bi to ostavio tak na zemlji..Sad iti kosit pa vozit nekam na drugu zemlju,pa balirat i omatat mislim da to sve previse košta više nego bi ova zob vrijedila..I za ishranu to je več slaba hranjiva vrijednost,sva je požutjela i mraz ju je spario..

@Belec:malo si pretrgneš srce i ostavi tak na zemlji...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Naravno, to je već masa lošije kvalitete...
i pitanje je kak bi fermentirala da se sad pokosi, a moglo bi se...
najviše me zanima kak bude ta zob izgledala na proljeće...

Nemam iskustva s takvim slučajevima...pošto nikad do sad nisam tako nešto dopustio da mi ode u zimu! No ovo je izniman slučaj!
A bilo bi mi dobro to iskoristiti...

budemo vidli, ako bude-bude ako ne-zažmirim i ostavim...
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Re: JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.

Danas smo vozili gnoj na prijateljevo zobište. Nisam vjerovao kako je zob zazelenila i potjerala sigurno jedan pedanj od onda kada sam orao svoju zemlju u tabli iznad njegove. obnovila se da čovjek ne povjeruje.
 

igor2404

Novi član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
5
sjetva jare zobi

Pozdrav svima....
Oprostite na otvaranju nove teme ali trebam pomoc.
Nedavno sam kupio dva konja pa planiram posijat zob u proljece da nemoram kupovat.
sada bih vas molio da mi kazete koju zob sijati kako i sa cime gnojiti i sve sta trebam znat o tome. posijao bi oko jedan hektar.
Unaprijed vam svima zahvaljujem
 

juraiimt

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
11
Da li zna tko koja je cjena sjemenske jare zobi? I gdje je ima za kupit na podrućju Virovitice?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
I lani je bilo premokro, ja sam ju sijao 16.4. i bila je solidna. Sa jednog jutra dobio sam oko 1500 kg.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh