• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Pa i ja si razmisljam da posijem ove godine kad ce se moc pa sta bude....cini mi se da joj ne smetaju kasniji rokovi sjetve, bar ne nekak strasno
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Važno je da ona u startu ima dovoljno vlage, a ako ne možeš u polje zbog vlage znači da će je biti dosta.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
I lani je bilo premokro, ja sam ju sijao 16.4. i bila je solidna. Sa jednog jutra dobio sam oko 1500 kg.

Također sijao isti dan i bila je fenomenalna, s 4 jutra oko 8 tona, jedino je možda dozrijela par dana kasnije
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Prošle godine posijao sam 22.04. LJudi okolo su odmahivali glavama i ponavljali neke stare mudrosti tipa:ako se ne posije do 05.04. neće biti zrna,nemože dozriti može se samo kositi uzeleno i hraniti stoka itd.itd.
Zob izašla međutim kao i svaka druga,zrno dobro i sve o.k. samo sam desetak dana kasnije žeo,tako da me više ne sekira kada ću posijati.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Lani sam sijao zob na samo Đurđevo, znači 23.travnja, oko 3 hektara, oko mene sijali su kukuruz sve u šesnaest, a ja paradiram sa žitnom sijačicom. Gledali su me ko da sam pao s Marsa. Zob uredno skombajnirana, malo kasnije nego inače, ali došla je k rukama.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Dečki moji protiv Boga i prirode se ne možemo boriti. Kada se bude moglo zaći u polje solidno izorati i posijati onda će se raditi. Eto prošla i ova godina skoro jednake po mogućnosti obrade zemlje i sjetve u ožujku, a ako je tako valjda će i prinos biti jednak. Ja sam po mojoj lani bacio 50 kg KAN i dvije prikolice štalskog i to kada je već solidno nikla.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Tako je did ivo,kad se bude moglo ljudski ući u njivu i odraditi sjetva tada i treba raditi i ne sekirati se oko datuma.:(snooze):
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Prošla godina je po pitanju vremenskih prilika bila skoro ista kakva je i 2014. Kiša i k tome slično, onda dva tri dana bez, još ne možeš u polje i onda Jovo-nanovo. Kalendarski vrijeme odmiče, a ti si nemočan. Na sreću zob podnosi i sjetvu van roka pa mi je to nekakva utjeha.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Jučer bio na svojim poljima gdje je zasijana zob. Ima korova ko u priči!
Uskolisni i širokolisni.koj herbicid preporučujete za prskanje? Hvala!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
reklamiraju Lancelot,e sad čiji je ne znam,prošle godine sam širokolisne u jaroj zobi prskao deherbanom ali za trećinu manjom dozom,bilo je uspješno ,čak i rumex se posušio,bio je dobar Grodyl za zob ali mislim da toga više nema
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja sam uzeo za zob Lancelot, svi ga hvale ...pa čemo da vidimo , imam 1 ral zobi, to moram poprskat ovih dana, čim sunce malo izađe van i vjetar se smiri
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kod mene se može sijati bez problema ...ja imam ozimu zob, daje veče prinose..
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nemoj mi reći da kod vas nije bilo kiše,kod mene u njivi nemam šta tražiti pa bar 15 dana i to dobro sunčanog vremena,voda leži na nekim mjestima,a evo je i sad pada opet
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oliver i mene muci isti problem cim se malo zemlja ocijedi da bi mogo nes radit nova kisa samo kad nebi par dana padala bi se moja brda pricjedila i posijalo bi se!!
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Bučo-ista stvar,čim se procijedi odma nova počne padati,,a valjda će biti lijepog vremena,volio bih je posijati što ranije,,
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
bile su kiše pred 2 tjedna , sad se več ljepo ocjedilo polje , al ima još vode...drugi tjedan podkraj zatvaranje brazde polako
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja se nadam da ce bit uskoro lijepog vremena jer dosta se danas kise kod mene ispadalo!!
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Kupio jučer lancelot za 2 ha.nije nit cijena visoka 169kn/ha.Danas poprskano.rezultate javim.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh