• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jara ZOB sjetva/žetva 2015-2021

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Utovarivač može poslužiti, ali nije dobar za to, njegovo je težište u sredini traktora i bespotrebno opterečuje cijeli traktor, dok uteg na prednjoj hidrulici radi upravo ono što nama treba.

Mislite da je traktoru lako cijel idan voziti se po oranju s prednjim utovarivačem na sebi?? To najviše trga traktor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,217
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Znam da nije traktoru lako nositi prednji utovarivac po oranju. Po tim neravninama prednji most odlazi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

A sa prednjim utezima ne odlazi prednji most? Nije opterećenje na prednji most, kad ideš po oranici odozad je priključak spušten i sva težina utega je na prednjem mostu. Ko ima prednji utovarivač zašto ga ne bi imao umjesto utega, je da smanjuje vidljivost, ali posluži.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Prednji most odlazi sa utovarivačem,a utegom ne,e Šanana počeo si gluposti pisati...

Pa kak je veča sila na prednji most,kad je uteg na PH 700kg,ili kad je cjeli utovarivač od sredine traktora do prednjeg kraja isto oko 700kg ??
Koliko je još utovarivač bolji jer večina ima šasiju do zadnjeg kraja traktora...

A i kaj ima otič u prednjem mostu da je tak strašno,može otič piksa,ili lager neki,to se zamijeni i vozi dalje...Ako neko gleda na sve kaj može otič na traktoru neka ga stavi pod stakleno zvono i tamo ga gleda,vječano bu bez kvara..

Traktor je radni stroj,daj mu sve kaj treba i on če ti vratit..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

E baš to što je marko93 napisao, baš sam na to mislio, samo on je puno bolje sročio.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Znao sam radit sa prednjim utovarivačem po brazdi, čuj, nije loše, samo je manja preglednost. Stavi se kakav uteg na pvh i dobro...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Ja točno znam zašto sam baš tako napisao i stojim iza toga.
Marko, ne filozofiraj bezveze, znaš dobro na kaj sam mislio.
Pogledaj si traktore stare 20 godina na kaj im izgleda prednji kraj koji su konstantno nosili prednji utovarivač na sebi.

Prednji uteg je izmišljen da bi ga imao na traktoru točno tada kad treba i takva mu je svrha i boli mene briga za uteg od 700 kg jer mi takav netreba, 300 kila maksimalno i to traktoru nemože naškoditi tih par sati koliko traje sjetva.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Kako te boli briga za uteg od 700kg koji ti ne treba, tako bi te trebala bolit briga i za utovarivac koji nemas na traktoru. Ako tebi nesto ne treba, ne znaci da ne treba i drugima.. Bezveze se pravdas u zadnjem postu..

Normalno da ce se prije razbit prednji kraj sa vecim teretom, no nekad je to jednostavno neophodno a i neisplativo stalno skidat i vracat natrag. Bilo utege, utovarivac ili nesto trece.
Ja recimo na mf-u vjerojatno sam nebi mogao prikopcati utovarivac a kada smo dvojica to zna trajati i pola sata. Tesko se kopca a nemam ravnu podlogu.. Zato ga gotovo ni ne skidamo.
Masa traktora ima stalno utege naprijed. Neda se ljudima skidat.. Kad dodje vrijeme, piksira se prednji kraj i vozi dalje..
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Tako je kolega, boli me briga i za utovarivač koji nemam na traktoru :)
A i da ga imam sigurno nebi orao i radio pripremu s njim.

Ti s malim mf-om ne oreš i ne vozaš se po oranju , za to imaš veliki traktor, mali radi fine poslove i za to utovarivač ne smeta :)

Nemogu se i ne želim nikome ništa opravdavati, moje stajalište u vezi toga je takvo i meni kao takvo odgovara i smatram da je meni tako ispravno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Re: Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Utezi na traktorima zatjerali ju u zemlju.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ljudi pozdrav, dali je tko kad mjesao karate zeon sa herbicidom tj. dal se smije mjesati sa lancelotom konkretno?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Jara zob na današnji dan!
Prihranjena sa 100 kg/ral KAN, prskana sa insekticidom protiv balca i sa Deharbanom protiv trave!
Ja zadovoljan!



 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Dali je tko prskao zob ureom? Ako da u kojoj koncentraciji?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Zob mi je isklasala jer ju vrijedi prihranit sad, jel bude ucinka kakvog?
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Zob, zob, zob .. :(mm): kako vam izgleda i kada otprilike mislite da bi trebalo skidati je?
Nisam stručnjak ali mi se čini da je poprilično suha?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Moja jara se još skroz zeleni, a i sve ostale jare u mom okruženju, tek negdje nakon žetve pšenice, a pšenica neće još 10-tak dana. Jesensku vjerojatno ću sljedeći tjedan kombajnirati.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Kod nas nijeviše zelena već izgled skoro pa gotova, slikat ću pa postavim sliku:icon_thumright:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,329
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Jara zob se žanje poslije pšenice, samo treba povesti računa, kad se lulice otvore, zna se desiti da prilikom vjetra jačeg, poispada, mi to kažemo, okapa.
Kod mene totale loša pa sam već 2/3 pokosio i dajem je kravama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh