• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jarenje koza

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
To joj je jedina šansa da preživi(mliko) inaće u prvom misecu ide u "kaštradinu"!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imali smo mi tak jednu jaricu ali vime je nastavilo rasti i jos ju sad imamo i dobra je....
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo izvješča,koza je na nogama,travu i brst normalno jede mješavinu žita neće,iza njoj je jučer curila voda (bistra sluz) a danas kao sukrvica ali ni jedno ni drugo ne smrdi,sad dali se samo čisti posli pobačaja neznam,oči su joj bistre i nema problema sa kretnjama. Najviše me zanima dali je sve pobacila ili je možda nešto i ostalo u njoj a izbacila višak ne znam,vidit će mo za 20-tak dana,ako bude tražila jarca.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Čisti se....da nije sve izbacila vec bi dosla upala i amen....
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo nakon 10 dana ona koza šta je pobacila primila jarca bez ikakvih problema!!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Za ovu kozu gore napisao sam u kozarstvo,završila je u kaštradini!!!
Par dana posli jedna prvojarka je takođe pobacila i posli desetak dana primila jarca i sad je sve u redu!!
I danas je počelo dođem popodne i lipo jedna izlegla sama sve u redu kozlići se sami zasisali,a posteljicu niti nisam čekao,dva dana prije termina ali sve super!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo i danas novosti, druga mi se ojarila, opet lipo sama taman smo došli pomoć jarićima da se zasisaju,i to 3 komada!!!

Nastavak slijedeći vikend!!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Kao što sam i najavio,danas izlegla najstarija koza i to ČETIRI dva manja prva i onda dva dosta veća,taman došli je obabit i popodne ih lipo zasisali sad čekam još ovu prvorotkinju najvjerovatnije sutra!!!
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
hvala
jutros mi se ojarila jos jedna koza...ta je prvojarka i kcerka koze koja mi se juce ojarila...i ona jedno-musko. odma za njim ojarila se i alpinka prosle godine je kao porvo jarka ojarila dve, a danas jedno-zensko.one su ostale u stali za jaricima a ostale pustio na ispasu zajedno sa ovaca od komsije....nakon sat vremena ojarila se i treca koza -2 musko i zensko.doneo ih komsija. nekoliko sati nakon toga ,cetvrta koza mu je pobjegla sa jarcem i ostalim kozama i ojarila se ispod neke stene pod suhom...a padala je jaka kisha...ona je ojarila isto 2-zenske. tako da danas kod mene bilo pravo porodilno odeljenje :D ukupno 7 jarica (sa tim od juce). u narednih nekoliko dana ocekujem da se jos jedna prvojarka ojari, a i jos jedna malena alpinka koja je zaostala rastom al vidim po vimenu da ce se i ona jariti...ali ne znam kada... slike nisam uspeo poslikati...sutra cu ;)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas mi se ojarila prvojarkinja šta je pobacila ovu zimu,izgleda sve u redu,jare strašno malo,vime je slabo spremila,a sama sebi je vukla posteljicu i pojela je,sad će mo vidit dalje.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo danas mali otišao na vječne pašnjake,u 17 dana koliko je živio nije dobio kilu težine!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
D malo osvježimo temu,danas tri prinove počela sezona šta je sa vama kolege nismo baš aktivni,a???
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
D malo osvježimo temu,danas tri prinove počela sezona šta je sa vama kolege nismo baš aktivni,a???

kod nekih živi šou. danas petak a u pon. još koza imala iscjedak i samo tužno gleda i mekeče onda počela otvarati se pa ništa danas se neda mazit po trbuhu koji inače OGROMAN ali uredno i jede i pije i sve???????????????? savjet? od vet. nikakve pomoči, nabrojao sve i svašta kao da je autolimar.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh