• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARI JEČAM sjetva/žetva

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Re: JARI JEČAM sjetva/žetva 2014.

da li je netko sijao lari ječam od proizvođača LG-a nešto sa z navodno počinje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Jari ječam sjetva-žetva 2018

Nisam našao temu pa je otvaram.
Zbog potreba za ishranu svinja a i plodoreda pokušao bih sa jarim ječmom.
Zanima me koje sorte su se pokazale vrijednim spomena te koju gnojidbu i koji tretman herbicidima i insekticidima radite?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Re: Jari ječam sjetva-žetva 2018

Sijat kad se da u njivu da se pripremi, to je kraj 2 početku 3 mjeseca.
Gnojidba 2x kan. I to je to. Sijem strane sorte nikakvih problema sa insektima.
I sad prinos, ak je dosta vlage tamo do 60% ak je suho ko lani tamo do 30%.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Re: Jari ječam sjetva-žetva 2018

Ja sam pola posijao sredinom 10. pola pocetkom 11 mj. Ostalo mi jarog pivarskog od prosle sezone.
Ostalo sve radim kao i za psenicu samo drugu prihranu smanjim.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Jel ima kakvih nedostataka sjetve prve reprodukcije jarog ječma pošto sjemenskog nema u poljoapotekama..a sve si mislim da će doći male koločine koje nebudem niti stigao kupiti..
Pod nedostatke mislim osjetljivost na bolesti i prinos?sjemenski nije preskup (navodno 2.5kn) a ovak prva reprodukcija oko 1.5kn,pa ako je bolje sjemenski neću za 100-200kn razlike propasti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh