• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JCB Fastrac 8310

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ovo malo bolje pogledamo, ovo bi sad bilo VRH, mislim da su sad otišli dalje od Fendta!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CrUVbhm3nKE[/YT]

SISU motori :icon_wink:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lHYA3J0MU6o[/YT]

Ako se oni nastave razvijati u ovom pravcu, ja bi reko da će Fendt gubiti svoje obožavatelje.

Po meni najzanimljivije je to što ovi traktori idu 70 km/h, a Fendt ako se ne varam je razvio transmisije tek do 50 km/h, a u ovo ludo današnje vrijeme kako je sve krenulo i radi se ne brzaka, brzina je ključan faktor, pogotovo u transportu kojeg ima sve više i više i jako se puno vremena gubi na to!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Griješiš. Nebu to nikad pravi traktor. Nemre to ni vleči, a kamoli nositi nikaj poput Fendta ili bilo kojeg "pravog" traktora. Fali mu promjer kotača.
Glede brzine: za više od 60 km/h trebaju biti ogibljene obje osovine, a to nemreš imati na klasičnom traktoru. Fastrac to ima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Misliš da su mu premali zadnji kotači??

Ovo za brzinu mi je jasno sve, ali ne vidim zakaj nebi mogel nositi i raditi s istim priključcima ko i fend?

Koliko ima taj 8310 ks? Jel ima 300?? Ako ima to bi moralo raditi sve kaj i 930-ka!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Snaga daje brzinu, a veličina kotača i masa daje vučnu silu.
Pogledaj razliku U335 i IMT539.
S malim kotačima nemre ni nositi ni prenesti vučnu silu
Postoji Unimog i bil je MB Trac, ali nikad nisu zamijenili traktore
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ovaj traktor ima svoju namjenu. Čini mi se kako su u Britaniji posjedi dosta usitnjeni za današnje pojmove poljoprivrede i svakako im odgovara traktor kojim mogu što prije stići od jedne do druge parcele.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Snaga daje brzinu, a veličina kotača i masa daje vučnu silu.
Pogledaj razliku U335 i IMT539.
S malim kotačima nemre ni nositi ni prenesti vučnu silu
Postoji Unimog i bil je MB Trac, ali nikad nisu zamijenili traktore

čital sam na engleskoj stranici na FB da mali kotači daju snagu a veliki brzinu... kome sad vjerovat
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa gledam po videima da taj JCB radi sve operacije, od oranja do žetve isto ko i svaki drugi traktor, tak da ne vidim da nešto nemože, al uglavnom jasno mi je da je to prvenstveno transportni traktor.
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Ili ovako nešto :icon_smile:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BMAGhVfSFnw[/YT]
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Gledao sam na YouTube takav jcb je po jacini odnesel fenda iste snage na soderu!!' Tako da netreba sumnjati u njegovu snagu...
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
mislim da je to taj video...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rRoO74jKzJo[/YT]
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Na ovakvim odmjeravanjima snage najviše ovisi o vozaču.Onaj koji krene sekundu prije taj je pobijednik.Ovo nije vjerodostojan odnos snage.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
kako ZJ kaze promjer tockova je presudan za vucnu silu, ne kazem ja da on nema opet zadovljavajucu vucnu silu, ali ga nebih poredio sa traktorima iste mase i tockova vecih promjera po vucnoj sili. Sto se tice snage nem koriti od nje ako je nemozs prenijeti i iskorititi u rad, tj ako tockovi klizu, a proklizat ce sigurnmo prije ako su manjeg promjera, veci tockovi dobijaju efekat gusjenica, vise nalijeganja na tlo. Snaga mu moze pomoci na stabilnom tlu i pri transportu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj je još bolji....zakopali se i ni mrdac....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KI-doi5j3Ko#t=99[/YT]

Nego, pa nema toliko JCB manje kotačke od Fendta, govorim o ovom najnoviijem 8310!
Drugo su oni starije serije što imaji isti promjer sva 4 kotača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Glede ovog videa od Salyn: Vidi se prednost ogibljenja obje osovine. To ne dokazuje da je Fastrac bolji vučni stroj.
Treba ih usporediti pod istim plugom na istom polju. Onda se tek može vidjeti koji je zbilja bolji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
opet je meni po svoj logici manji kotac bolji za snagu nego veci. pa koliko se po forumu pise da ako npr na traktor koji je imao 28" gume,stavis 30", dobijas na brzini,a gubis na snazi...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
opet je meni po svoj logici manji kotac bolji za snagu nego veci. pa koliko se po forumu pise da ako npr na traktor koji je imao 28" gume,stavis 30", dobijas na brzini,a gubis na snazi...

ovaj drugi dio posta ti je tocan. ako na traktor stavis vece pogonske kotace, bit ce brzi za toliko koliko su kotaci veci te ce radi te vece brzine biti nesto slabiji. ali ce isto tako bolje prenijeti snagu na podlogu, manje ce proklizavati.
kao sto je vec powershift rekao - veci kotac, veca dodirna povrsina sa podlogom,manje proklizavanja..
ako na tom istom traktoru nakon sto stavis vece kotace usporis getribu za toliko koliko su kotaci veci, brzina ce ostati ista, snaga ista a ostaju sve prednosti koje veci kotaci nose..
nije isto ako ti naknadno mijenjas velicinu kotaca ili ako su vec tvornicki proracunati omjeri u getribi sa velicinom kotaca..
 
Na vrh