• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

jd4755

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
odlicna kombinacija..a nemas duple kotace na traktoru?i kojom brzinom siješ?
To je slikano prije nego li su namontirani,bez duplih kotača pod ovolikim teretom se ne bi mogao na uvratini okrenuti.Ovo danas je bilo probno sijanje pa nisam forsirao jer sam morao paziti na druge stvari od markera ,stalnih tragova ali mogao bi na ravnoj njivi gdje se ne mora ići preduboko povući 6-7km/h.Što je grublje oranje to brzina mora biti manja da što bolje poravna.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
i kak 4755 nosi komplet? jel imaš 2 klipa na hidraulici ili samo jedan?
Sad ima sve što se moglo staviti,još jedino cca 500litara balasta u prednje kotače i to će biti to.Evo malo sličica.


Slika167-2.jpg


Slika166-2.jpg


Slika165-2.jpg


Slika164-2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Sad ima sve što se moglo staviti,još jedino cca 500litara balasta u prednje kotače i to će biti to.Evo malo sličica.



[
Slika165-2.jpg


Meštre, gdje si uzeo ovu igračkicu ako se smije znati , i pošto ?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Meštre, gdje si uzeo ovu igračkicu ako se smije znati , i pošto ?
U Ivankovu kod Salopeka,koštala je nekih 2200-2400kn upola od nove mehaničke.Sad je kod mene već skoro godinu dana i bez nje ne bi znao raditi od podrivanja ,oranja,sijanja ,svugdje je korisna.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobra stvar 100 puta. Ima ih raznih imena i cijena a tako i kvaliteta. I sam bi ovo trebo nabavit
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,i nije ni skupa kad pogledaš realno,,,,,a u delu milina........:supz:
Njezin hhod je isti ko i kod stare na navoj,,,je po toj mijeri rađena..:?:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Odlično,,,,i nije ni skupa kad pogledaš realno,,,,,a u delu milina........:supz:
Njezin hhod je isti ko i kod stare na navoj,,,je po toj mijeri rađena..:?:
Hod zadovoljava a ona na navoj me je koštala nove zadnje gume jer je iščupala navoj i podrivač se zabio u gumu koja je eksplodirala. Kod ove se nema što iščupati bar dok je kugla ispravna.
 
B

BAGERISTA

Guest
Meni je jednom gumu s....la grapa,na sličan način ali i ovo mi je prvi glas,,,,samo šta nažalost tebe koštalo...:?
Uvijek čuješ nešto novo..
rade ih po naruđbi,,,ili imaju gotove..:?:
Poz..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Meni je jednom gumu s....la grapa,na sličan način ali i ovo mi je prvi glas,,,,samo šta nažalost tebe koštalo...:?
Uvijek čuješ nešto novo..
rade ih po naruđbi,,,ili imaju gotove..:?:
Poz..
Budu gotove ,imaš ih 1,2 i 3 kategorije kao i kugle na donjim polugama.Moja je talijanska a navodno su najbolje waltersheidove.
 
B

BAGERISTA

Guest
To ih sam radiš,,,ili je kupljena od neke firme..:?:
mene če zanimat,,,ali nešto drugo..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
nisi se pohvalio s jd-om
Još nije za hvaljenje dok se ne utvrdi potpuna dijagnoza a samim time ne odredi da li ide za dijelove ili osposobljavanje.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ajde sad moram biti baba. :D Zemljak o čemu se radi?
Ma uzeli smo u Orahovici na licitaciji jednog jd 4755 za dijelove pa se sad dvoumim da li da ga pokušam kompletirati i osposobiti jer motor mu je dosta dobar i nije jako očerupan.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ma uzeli smo u Orahovici na licitaciji jednog jd 4755 za dijelove pa se sad dvoumim da li da ga pokušam kompletirati i osposobiti jer motor mu je dosta dobar i nije jako očerupan.

Koliko ima jd na satu ako znate jer mogu oni 25000rh sigurno
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Pitanje

Zanima me koliko takav traktor potroši u vremenskom periodu od 12 sati npr oranja do nekih 1800 okretaja motora,jer šofer kod nas u vrt-u u bj kaže da može jedno jutro poorati sa 10 litara a to i ja s deutzom moram bit lakši na gasu.ali bi veči traktori trebali biti efektivno isplativiji što se tiče potrošnje s odgovarajućim priključkom ili se varam jer ipak je to jd ali turbo-intercooler
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zanima me koliko takav traktor potroši u vremenskom periodu od 12 sati npr oranja do nekih 1800 okretaja motora,jer šofer kod nas u vrt-u u bj kaže da može jedno jutro poorati sa 10 litara a to i ja s deutzom moram bit lakši na gasu.ali bi veči traktori trebali biti efektivno isplativiji što se tiče potrošnje s odgovarajućim priključkom ili se varam jer ipak je to jd ali turbo-intercooler
Ovisi kakva je zemlja,ako je lakše oranje potrošnja se kreće tu negdje oko 25l/ha a ako je teško zna preći i 50l/ha.
 
B

Bobo

Guest
25l/ha "lakseg" oranja... Sto je po tebi lakse oranje, pobogu?!? Ja toliko ne trosim ni u najgorim uvjetima oranja...

Meni se to cini ipak malo pretjerano. Ovih "...do 50l/ha" necu ni komentirati, najezio sam se na samu pomisao...


Mozda grijesim ali...
 
Na vrh