• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Ustilago nuda -kao prašna snijet ječma!

Nije zjb, dogodilo se i na kupovnom (C2reprod.) . Prenosi se sjemenom a može i putem tla kad dođe u užem plodoredu opet ječam.
Samo omnožavanje sjemena i kontrola istih bilo da na institutu ili čak na farmi iziskuje veliku pažnju.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Kasni za Ossk Zlatko cirka dva tjedna, nekako mi je to dugo. Za Zlatka piše da je rana sorta ,a za Vedrana srednje kasna, pa mislm da i žetva bude toliko kasnila. Inače izgleda u dobroj kondiciji, prihrana sa 200 kg kan-a po ha. plus folijarno ureom od sedam posto.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
I onda kažu da regulator rasta ne vrijedi da je bacanje novaca.
 

Prilozi

  • dji_export_1652973065587.jpg
    dji_export_1652973065587.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 71

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,535
Tretirano je sa regulatorom rasta? Meni je jučer povaljalo jedno 30% ječma al nije skroz. Regulator rasta je u ormaru…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,535
80 kg N za ječam nije malo. Ja sam u prihrani otprilike isto stavil i u jesen još jedno 40 kg/ha. BC Srećko je jedno 30% povaljan a RWA Sandra skoro ništa…
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
Ja sam samo u prihrani stavio. Očito je ostalo dosta od kukuruza. Jer sam samo nulu bacio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh