• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,236
Ja sam isto stavil sekator i modus...nisam se usudio jos elatus...ali iskoristit cu elatus sa folijarnom prihranom...jer nisam htio modus sa folijarnom prihranom...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Jesam al ne sve odjednom. Ja nebi stavljal sekator i moddus zajedno. Tak sam dobil preporuku od Syngentinog predstavnika
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja sam isto stavil sekator i modus...nisam se usudio jos elatus...ali iskoristit cu elatus sa folijarnom prihranom...jer nisam htio modus sa folijarnom prihranom...
Prije koliko dana si prskao? Nisi primijetio nekih nedostataka, oštećenja usjeva?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,236
Sekator i modus pred tjedan dana...cekam sad da se malo posusi onda sam planirao elatus i folijarnu prihranu... nisam primjetio nista...izgleda mi dobro...jos sam dan nakon prskanja bacio kan za drugu prihranu...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Navodi se da se dobro miješa s drugim sredstvima.. Ja sam zaboravio pitati kad sam kupovao.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Obavljeno prskanje ječma, moddus+ sekator+ elatus era + cytrine max. Bilo je leme i lisnih ušiju u obilasku pa sam ubacio insekticid.. Za moddus bi vjerojatno bilo idealno prije ovih kiša, ali šta je tu je. Prva godina da ga koristim pa ćemo vidjeti efekt.
 

Prilozi

  • IMG_20230422_123408.jpg
    IMG_20230422_123408.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 43

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da, sve skupa. @Tommy Visina ječma 30-50cm, 50% u fazi drugog koljenca, 50% u fazi prvog. Idealno je kad se pojavi 1 koljeno? Iako i sad bi trebao odraditi taj modus nije ječam previsok.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Da, idealno je između prvog i drugog koljenca al sa slike mi se čini ko da mjestimično kreće u klasanje.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Trenutno moj ječam, jedna prihrana 150kg/ha zaštita Mustang i Modus duo. Pokazuje već lagano klasove. Da li bi trebao ići još jednu zaštitu kada sav isklasa?
 

Prilozi

  • IMG_20230421_130709.jpg
    IMG_20230421_130709.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 27

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da, idealno je između prvog i drugog koljenca al sa slike mi se čini ko da mjestimično kreće u klasanje.
Neće klasati još, velim nejednak je ima ga po 30cm visine i prvo koljence.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Jeste primjetili kakve pojave na usjevu nakon tretiranja moddusom? Čudno mi izgleda usjev nakon 2 dana, kao da je "pijan".
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
jel ima smisla prihranjivati ječam dušikom ako je tek počeo formirati vlati i nisu do kraja formirane? Nemoguće kakvo je vrijeme...Od početka 4. mjeseca ne mogu s traktorom prići, a kamo li ući na tu parcelu.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Propustio sam priliku prskati Modusom, već mi je ječam krenuo klasati. Sad ga više ne smijem, zar ne?
Danas-sutra planiram protiv sive pjegavosti Elatus Era (odmah bih išao sa max dozom, 1l/ha). Da li uz njega ubaciti i okvašivać (Dash, 0,5l/ha)?
Iskustveno, da li u ovoj fazi više uopće, s obzirom da sam propustio Modus, više raditi folijarnu prihranu? 1683266617286.png 1683266632838.png
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
58
Propustio sam priliku prskati Modusom, već mi je ječam krenuo klasati. Sad ga više ne smijem, zar ne?
Danas-sutra planiram protiv sive pjegavosti Elatus Era (odmah bih išao sa max dozom, 1l/ha). Da li uz njega ubaciti i okvašivać (Dash, 0,5l/ha)?
Iskustveno, da li u ovoj fazi više uopće, s obzirom da sam propustio Modus, više raditi folijarnu prihranu? View attachment 60281 View attachment 60282
Moddus ima točnu primjenu prem ZCK skali koja je od 31-37 tjedna, tako da nema neke koristi prskati. Dash bi ja ubacio samo mi se čini da je to previše trebalo bi točno vidjeti na koliko litara vode ide, a s folijarnom prihranom ja ne bi baš išo da ga ne bi bilo po podu.
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
58
jel ima smisla prihranjivati ječam dušikom ako je tek počeo formirati vlati i nisu do kraja formirane? Nemoguće kakvo je vrijeme...Od početka 4. mjeseca ne mogu s traktorom prići, a kamo li ući na tu parcelu.
Sve dok nema klasa ja bi išo s prihranom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh