• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Dečki, jel tko počeo prihranjivanje?
Dal ići s kan i s kojom dozom?
Prva slika Barun, druga Bosut,treća Srećko
IMG_20240216_151004.jpg IMG_20240216_150011.jpg IMG_20240216_144422.jpg IMG_20240216_142809.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Da sam bil pametan (i kupil gnoj) trebal sam prije ove kiše kaj je bila za vikend. Sad ne vidim nikakvu kišu, al trebalo bi čim prije. Ako nebude ništ uskoro, idem folijarno.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Ovdje je još mokro. Puštao vodu jer imam ulegnuće na parceli, lijevu moram sijati zob. IMG_20240216_141944.jpg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,260
bila je prognoza za vikend kiša...čak 10-ak mm...ja sam planirao nesto sitno prihranu jer su mi zita još mala...kasno sam sijao...pa nema smisla nešto puno baciti...nije biljka razvijena...ali od kiše ništa...tako da nek se bori kako zna...ako će biti još period bez kiše onda svakako idem sa folijarnom da joj malo pomognem...

pred 2 godine je bio skoro cijeli 2. i 3. mj. bez kiše i nisam htio bacat npk u zrak pa sam prskao folijarno i djelovalo je tako da ću i ove godine ako nebude padaline prskat folijarno...
 

Matadugy

Novi član
Tu od
4 Ruj 2020
Poruka
1
Pozdrav prvi put ove godine sijem proljetni ječam molim vas s čim prskate protiv bolesti i trave ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,260
Nisam do sad sijao proljetni...
Ozimi sam prskao tornadom i bilo je sve ok..mozda ima.netko od kolega preporuku za jari...iako mislim da.nebi trebalo biti razlike...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Pitaš u poljoapoteki što imaju i time špricaš. Nađe se na internetu puno sredstava a onda ustanoviš da u tvojo blizini to nitko ne drži.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Zanima me koji su ovo korovi, ima nešto istih po rubovima ječma.
Mislim da je to obična oma livadna trava potpuno bezopasna, kad ječam izbusa zatvorit će ju i usahnut će, nemaš brige.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mislim da se za ovu busenastu travu koju sam slikao baš radi o vlasnjači. Ili livadnoj travi kako kažeš ali obadvije su uskolisne zato sam i pitao. A širokolisnih korova vidim malo.

 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ječam generalno izgleda dobro, dobio je prihranu prije ove kiše, pomalo je vratio boju, miševi malo rade štetu, ali ništa strašno.

A0GzZhH.jpeg


fS3XdfU.jpeg


yuwKT3u.jpeg
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ovo ovdje nije baš vezano za temu, ali da vidite kako to rade "veliki" poljoprivrednici, digestata ima više u šumi i u potoku, nego na polju.

FsPILYx.jpeg


bJorY2l.jpeg


LBshneM.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh