• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
149
Sa kojim gnojivom idete u u prihranu, dali se isplati uz kan ubaciti i 15-stice pošto su cjenom skoro pa isti?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Prihranjuješ iduću kulturu 😉 Možda ima nekog smisla ako nije u jesen stavil P i K. Ali najbolji efekt se sigurno ne postiže na taj način da sad bacaš P i K. Možda na laganijim tlima P i K brže prolaze kroz profil tla, nisam siguran.. Nema veze cijena.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
350 kg KAN oko 2000 kn plus zaštita plus sjetva i žetva oko 5000 kn. Neki prosječan urod 4 do 5 tona na hektar. Sa cijenom od 1,2 do 1,5 kn po kili čisti gubitak.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Tko ima prinos 4-5 t/ha? Ako sa 350 kg/ha imaš 4-5 tona prinos onda nekaj ne delaš dobro ili je u pitanju viša sila…
 
Posljednje uređivanje:

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
149
Prihranjuješ iduću kulturu 😉 Možda ima nekog smisla ako nije u jesen stavil P i K. Ali najbolji efekt se sigurno ne postiže na taj način da sad bacaš P i K. Možda na laganijim tlima P i K brže prolaze kroz profil tla, nisam siguran.. Nema veze cijena.
Tako je u jesen nikakva gnojidba nije bila
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Onda možeš staviti 15. Makar bolje bi bilo da si ju stavil u jesen. A i bila je duplo jeftinija…
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
215
Tak sam i ja prosle godine i nisam bas bil zadovoljan. :/ ove godine sam mislil 200 kg
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
215
Budem ove godine probal 200-250 pa budem videl dal bu bolje :)
Kan ceka doma
 
Na vrh