• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

zoribori

Novi član
Tu od
24 Kol 2020
Poruka
25
Jutro svima, imam pitanje za znalce. Naime, sijali smo ozimi jecam 10.11, malo zakasnili pa je naravno i kasnije nikao. U nastavku je slika od danas. Nisam jos prihranio jer mi se cinilo prerano prije 15 dana dok je bilo kise, bio je jos slabiji jecam tada. Sad je zasusilo pa je pitanje da li baciti sad KAN ili cekati do kise, nema je na vidiku jos bar 10-15 dana, a trenutno je dosta suho kod nas, nema cak ni jutarnje rose.

D126EF55-E0E8-415A-A1FD-8B873E98402D.jpeg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,649
Meni je jecam u malo boljem stanju ali mi je takav tritikal..sijao skoro u isto vrijeme jer nisam stigao prije...ja isto cekam kisu a nema je na vidiku... razmisljao sam o folijarnoj prihrani sada s obzirom da nema kise, ali je jos dosta hladno...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,649
znam da sam trebao...ali niti je bilo poštene kiše niti snijega da otopi to umjetno...a ovako da stoji na polju i da ga sunce prži nema smisla...bila je ona jedna poštena kiša, barem kod nas u međimurju al onda nisam stigao...
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Jel bi bilo dobro sad napravit folijarnu prihranu posto nije obavljena sa kanom a nema kise na vidiku dugo
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,945
Danas prihrana 200kg po ha, najavili moguću kišu na Varaždinskom području. Ako nebu kiše,onda ni kombajn nebum trebal paliti. IMG_20220315_103540.jpg
 

Mrezek31

Član
Tu od
4 Velj 2022
Poruka
58
Jel bi bilo dobro sad napravit folijarnu prihranu posto nije obavljena sa kanom a nema kise na vidiku dugo
Bi, krajem drugog tjedna dok se temperature malo dignu.. Folijarac će mu sigurno pomoći u ovom stresnom, sušnom periodu 🙂.. ja idem isto korove +Mortonjic
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,649
Colić trade u Zagrebu, 20 litara 966 kn, ide 2-4 litre na ha
Hoces samo to koristit ili ces dodat mozda.neku kombinaciju tekuceg dusika s obzirom da ovo gnojivo sadrzi samo mikronutrijente??
Ima.mozda.manje pakiranje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh