• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Ja ne spricam jecam, ni tritikal, iz razloga sto isključivo hranim janjce s jecmom i tritikalom. Jednostavno mislim da je kvalitetna hrana bez prskanja. Dobije 2x prihranu i dva puta prodjem sa striglom ili kak se vec zove...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
To je ono kao drljača ali nema klinove nego opruge. Za mehaničko uklanjanje korova. Koriste to i u kukuruzu osim u žitu.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
276
Posijao ječam proljetos, lijepo izniklo ali već ima po listu pjegice i počeo žutjeti, štod hladnoće, mraza i te boleštine. Dao mu KAN-a i pošpricao sa Folicurom pa kako mu bude. Ima netko pametniji prijedlog dok još ima vremena za popravak?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Nisam primjetio, idem kad je malo veci cca 10 cm visine, ... ne spustim do kraja, onako na lagano da dodiruje zemlju. Vise on razbija pokoricu nego kaj kultivira. Imas dosta videa na yubito pa pogledaj...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,298
Nema ih nesto.... zadovoljan sam. Ali nakon kaj se skine zito, bukne cijela parcela, kao da si posijao travu.

Bitno mi da je da nema pesticida.
Prinos je uvijek zadovoljavajuc...
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
276
Ako je doza kako treba, zaustavit će daljnje širenje pepelnice svakako. Sad samo pratiti stanje.
Nije pepelnica, kaže stručnjak smeđa pjegavost lista, to mi se uvijek dogodi na toj parceli.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Neki hibridi su podložniji septoriji, nego drugi, tako da nipta ne čudi.

Znači žuto-smeđe nekroze prošarane crnim pjegicama?

Ili žuto izvana, smeđe između i sivo unutar nekroze?

Ovo drugo je siva pjegavaost, ali bilo kako bilo, Folicur bi trebao smanjiti daljnje širenje.

Najbolje je ako se može investirati u preventivnu zaštitu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh