• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
683
Istina. Samo što postoji mogućnost da bude prebilujno, jer je još dugi period toplog vremena pred nama
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
161
Screenshot_2022-10-31-19-11-48.jpeg

RWA Sandra, sjetva 14.10, 220kg/ha

slikano prije 4 dana, hvala bogu pa ide kakvo takvo zahlađenje, kod mene jedan posijao oko 5.10 vise se ni redovi ne vide kolko je naraslo..
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,945
Kakva je jesen još se može bez problema sijati. Ovi što su rano posijali, neznam...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
@AirBoX kaj dobiješ s tim kaj siješ jari ječam u jesen?
U pravilu se kod Quencha pokazalo kao dobra stvar za povećanje prinosa, kod Planeta i Laureata se također pokazuje kao dobra praksa.
Razlika je što su sve 3 sorte pivarci, dakle potrebni su mali proteini, a prinos ostvariš ranijom sjetvom i 200 - 250kg/ha KAN u prvim razvojnim fazama od početka do kraja busanja.

Ali, Quench je imao bolju toleranciju na mrazeve nego druga dva hibrida.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Jel sijao itko ječam Hyvidio od Syngente ? Sjetvena norma 90 kg / ha. Nudi mi jedan ali cijena nekih 18 kn/ kg. Malo mi to nekako preskupo i prerizično u ova vremena.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Matija se tim bavil pa ga pitaj.

Hyvido traži top tehnologiju...pa ako si spreman ...mislim da sa sortama možemo biti zadovoljni.
Mnogi probaju pa odustanu!
Probao sam hibrid pšenicu nekad i to je to.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
683
Sijao sam ja Hyvido. On se sije 200 biljaka po kvadratu. Tj pakirano je 500k zrna i idu ti 4 paketa na ha. Kada sam ga sijao kod mene je ispadao 98kg/ha.
Sto se tiče tehnologije, treba ga više paziti i maziti a bome i gnojiti. Kod mene je dao najviše prve godine, prinos je bio nešto preko 8T/ha. Što je za moj kraj top prinos. Druge godine je bio prinos oko 7,5T/ha.
Treće godine sam imao više hibrida (hyvida) I jedan naš višeredni. Tehnologija ista na svima, prinos se je jako malo razlikovao od običnog ječma (svaki je vagan posebno).
Tako da sam ja odustao od njega. Traži više dušika i uvijek naraste jako visoko bez obzira na regulator rasta. I da, očekuj da ti se polje lijepo zazeleni iza njega jer ima "dosta" sitnih zrna koje vjetar na kombajnu izbaca.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Takve prinose daju i domaći višeredni ječmovi uz neku normalnu agrotehniku a sjeme je 2x jeftinije.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
683
Istina.
Ove godine je hyvido nešto jeftiniji po ha nego obični. Meni je nuđen po 290kn/vreci. A dvoredni tretiran mikrognojivima sam platio 5,4kn
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
63
BE78D291-518A-4F6F-8ADD-DAF5E7D388C3.jpeg

Os titan sijan 11.10.
Kada sam ga obilazio vidio sam neke sitne zelene zivotinjice (lisne usi mozda?) na njemu, ali nema pojeđenog lista. Niti da se list ufrkao niti nista. Pa me interesira jel neki nametnik jel bi trebalo prskanje?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Meni je nuđen po 290kn/vreci.
Ovaj kaže da je platio vrećicu 300 kuna a prodaje kao za 290. Vrećica teška 16,8 kg i 4 vrećice idu na ha.
Ma ništa od toga. Niti su mi zemlje nešto kvalitetne niti mi se riskira sa nepoznatim. Svejedno, dečki hvala. 👍
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
253
Je li prerano za prskanje s tornado forte? Sad najavljuju kiša pa bi to obavio prije nje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh