• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoredni berač Sip EKO 3500

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja prije jedno 10 let.
Najteži posel je skinuti i ugraditi ga nazad. Sam zamjena brtvi nije nikakva mudrolija.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
danas probao na tu stranu staviti stari poderqni lancanik i onda ne baca lanac, kada stavim novi ne mogu niti jedan krug napraviti da ga ne baci
Vidiš da je noviji puno višlji od staroga..ili je stari toliko istrošeni? Ili ovaj lančanik je od T-40..
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
Dali je teško izvaditi reduktor, trebam mijenjati uvlačne lančanike, ležajeve i osovine
nije, drzi ti se na 4 vijka.. samo moras heder podloziti jer se i on drzi na ta 4 vijka
 

Tornado

Novi član
Tu od
2 Lis 2021
Poruka
6
nije, drzi ti se na 4 vijka.. samo moras heder podloziti jer se i on drzi na ta 4 vijka
Naime problem je što ležajevi imaju puno lufta u kućištu ( ona dva ležaja ispod uvlačnog lančanika) što bi bilo najbolje učiniti
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
Naime problem je što ležajevi imaju puno lufta u kućištu ( ona dva ležaja ispod uvlačnog lančanika) što bi bilo najbolje učiniti
kad vec rastavljas, zamijeni sve lezajeve.. imas 4 komada ispod lancanika uvlacnih, 4 komada dole kod raketa i 2 bocna..lezajevi su ti cca 350kn i trebas 4 semeringa.. po potrebni odmah daj obraditi osovinu ( ako koja kajlica ima lufta)
 

Tornado

Novi član
Tu od
2 Lis 2021
Poruka
6
kad vec rastavljas, zamijeni sve lezajeve.. imas 4 komada ispod lancanika uvlacnih, 4 komada dole kod raketa i 2 bocna..lezajevi su ti cca 350kn i trebas 4 semeringa.. po potrebni odmah daj obraditi osovinu ( ako koja kajlica ima lufta)
Razbijeno je kućište gdje dolaze ležaji od lančanika, vanjska košuljica ležaja se kleca u kućištu, cijeli lančanik se kleca skoro jedan centimetar
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Ja sam lani rijesio taj luft sa tekućim metalom, za sad drži, vidjet ću kolko dugo bude
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
kad vec rastavljas, zamijeni sve lezajeve.. imas 4 komada ispod lancanika uvlacnih, 4 komada dole kod raketa i 2 bocna..lezajevi su ti cca 350kn i trebas 4 semeringa.. po potrebni odmah daj obraditi osovinu ( ako koja kajlica ima lufta)
Jel si ti riješio svoj problem..ispadanje uvlačnog lanca??
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
Jel si ti riješio svoj problem..ispadanje uvlačnog lanca??
jesam.. malo smo otpustili heder pa malo tu stranu koja ja visa napeli prema dole tako da nema vise tolike razlike i opet stegnuli.. sad vise ne ispada
 

dstrabi

Novi član
Tu od
8 Lis 2021
Poruka
3
Pozdrav. Zanima me kako očistiti berač kukuruza poslije sezone. Radi se o beraču Eko 3500. Dal se smije oprati miniwashom ili ne, i što treba napraviti prije sezone...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Minivaš nikako ne. Pritisak bu nabil vodu tam gde je nepoželjna.
Na grubo očisti ručno, metlicom... i onda ga ispuši zrakom.
Nakon toga malo krpica da obrišeš masne dijelove i to je to. Podmažeš ga i neka spava do sljedeče sezone.

Prije sezone treba zamjeniti stvari koje si primjetil da ne valjaju, a ako je sve bilo ispravno samo gas u sezonu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ma samo peri , nemoj nužno nabijati pritisak u ležajeve.
Pustiš ga da se sušne koji dan i onda još malo kompresorom izduvaj vodu po ćoškovima .
Onda ga uzmi detaljno podmaži i pusti da odradi desetak minuta.
I uzmeš u špricu za farbanje pa pomiješaš ulja i malo nafte pa ga prešpricaj , pogotovo po hederu , lancima i dijelovima gdje je spala boja.
Izbjegni prskanje po gumenim dijelovima

I garažiraj ga i ne misli o njemu do sljedeće sezone.
 

Tornado

Novi član
Tu od
2 Lis 2021
Poruka
6
Ja sam lani rijesio taj luft sa tekućim metalom, za sad drži, vidjet ću kolko dugo bude
Sory, možeš malo pojasniti kako si riješio luft s tekućim metalom
 

Tornado

Novi član
Tu od
2 Lis 2021
Poruka
6
kad vec rastavljas, zamijeni sve lezajeve.. imas 4 komada ispod lancanika uvlacnih, 4 komada dole kod raketa i 2 bocna..lezajevi su ti cca 350kn i trebas 4 semeringa.. po potrebni odmah daj obraditi osovinu ( ako koja kajlica ima lufta)
Bok, pročitao sam da imaš katalog rez.dijelova, dali mi možeš poslati slike glavnog reduktora i osovine s zupčanikom ležajem i lančanikom uvlačnog lanca
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Tornado, luft sam tako riješio da sam stavio unutarnji ležaj do segera koji nema lufta i onda sam do njega stavio tanku najlonsku vrcicu da ne uđe u njega tekuci metal. Zatim sam naprvio jednu čahuru fi 25mm umjesto osovine, taman malo krači od širine dva ležaja s rupom od fi 17mm. Ležište za gornji ležaj sam namazao tekućim metalom i stavio ležaj unutra. Nako toga čahuru groz oba ležaja i sve zajedno stegnuo kroz čahuru s M16 šarafom i ostavio preko noći.
Čahura je služila da drži ležajeve u ravnini, tj. da ih centrira
 

Tornado

Novi član
Tu od
2 Lis 2021
Poruka
6
Tornado, luft sam tako riješio da sam stavio unutarnji ležaj do segera koji nema lufta i onda sam do njega stavio tanku najlonsku vrcicu da ne uđe u njega tekuci metal. Zatim sam naprvio jednu čahuru fi 25mm umjesto osovine, taman malo krači od širine dva ležaja s rupom od fi 17mm. Ležište za gornji ležaj sam namazao tekućim metalom i stavio ležaj unutra. Nako toga čahuru groz oba ležaja i sve zajedno stegnuo kroz čahuru s M16 šarafom i ostavio preko noći.
Čahura je služila da drži ležajeve u ravnini, tj. da ih centrira
Ja mislim dati glodalicom proširiti rupe gdje dođu ležaji za nekoliko milimetara i unutra uprešati pikse pa onda staviti ležaje lančanik
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Mozes i to, ili samo vece ležajeve s vanjske strane, pa onda bez piksi
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,172
Trebal bi reparirati jedan cilindar na beraču KK30. Ima gdje za kupiti set za reparaturu? 🤔
Ili bude isto suzilo ulje i s novim setom, s obzirom na današnju kvalitetu. Trenutno je još sve u originalu kaj se tiče cilindri
 
Na vrh