• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoredni berač Sip EKO 3500

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
tako je @savo, upravo sam gledao rupe i točno je da nisu duguljaste malo su šire od vijaka, jedino šta ja nisam stavljao nikakve distancere. Drugi tjedan idem brat sa njime pa ću vidjet kako će čistit, čekam da malo navlaži stabljiku da nemam puno smeća kad berem. Zadnjih godina prakticiram brat rano ujutro dok je još rosa jer je razlika velika u čišćenju samog klipa, a i nema smeća.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_fVeH-XrojY[/YT]

a evo i normalna brzina kretanja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZE3r03axbgc&feature=related[/YT]

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vqwL3AEDRGg[/YT]


a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan









točno tako slažem se s tobom jer ovo gdje je berko su i pre idealni uvjeti neka berko dođe na naš teren pa cemo vidit ko ce se smijat :D
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Imam u planu mjenjati gumirane valjke na kombajnu, uz to moram mjenjati i lezajeve... Kakva je kvaliteta FKL i KG lezajava? I koji se preporucaju?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Veci su problem osovine.Uvijek se zajedu na lezaju.Inace koje god lezajeve budes stavljao obavezno prije postavljanja skini poklopac sa lezaja i napuni ga mascu.Kvaliteta je ista kod obe vrste.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
U kom smislu se osovine zajedu?
Buš videl kad skineš lagere dolje.
Vrti se unutarnja košuljica lagera na osovini.
Zajede se iz dva razloga:
- osovine su od "repe"
- premali preklop (osovina tokarena na premali zazor).

To riješiš navarivanjem i ponovnim tokarenjem osovina. Ja sam na takvim mjestima još i lijepil lagere Loctiteom.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_fVeH-XrojY[/YT]

a evo i normalna brzina kretanja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZE3r03axbgc&feature=related[/YT]

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vqwL3AEDRGg[/YT]


a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan



ovaj dojnji video to je najbolje sta se more slozit na berac eee to ocisti nema sta perfektno :D
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jel ko ima dobrih iskustava sa beracom SIP EKO 3500, da pojasni na kaj treba obratiti paznju kod podesavanja beraca, i na koji nacin koji dio podesiti, pocevsi od raketa, preko stola za komusanje klipa, do elevatora....Svaki savjet dobro dodje!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja imam odlična iskustva :prayer:

Od podešavanja i nema toga puno , šteluješ samo razmak raketa a to se šteluje prema vrsti i veličini stabiljke , normalno i kidajuće ploče se podešavaju prema klipu kukuruza kakav ti je.
Ploče moraju na vrhu da budu uže nego na kraju tamo prema komušačkom stolu , to je da se klip nebi zaglavljivao između njih , ovo OBAVEZNO mora da bude

takodje jako bitna stvar je da su gumeni i metalni valjci bukvalno priljubljeni jedan uz drugi , znači na sastavu gdje provlače komušinu na dole moraju biti stisnuti , a na onoj ''povratnoj'' strani trebaju biti malo labaviji da nebi bio veliki otpor

Ostalo je čista mehanika , podesiti zazore zupčanika i nategnutost lanaca zna svako sa imalo iskustva
 
L

luna

Guest
kupio sam gumice za valjke vulkanizirane (pečene) u Velikom Korenovu, kraj Bjelovara.. G.T.B. Gumeno Tehnička Brtvila. Firma se dugo godina bavi s time i sasvim sam zadovoljan... Pokazali su se puno bolji od onih štancanih i cijena je realna... Meni se isplatilo, pa ako netko treba...
 
L

luna

Guest
evo pronasao sam... :)

G.T.B. Gumeno Tehnička Brtvila
Veliko Korenovo 6
43000 Bjelovar
043/237-628
098/239-628

za SIP-a me ispalo 280 kn po valjku, 840 kn za sva tri valjka.. To su samo oni segmenti gumeni, ide ih oko 70 po osovini ( 4 kn je komad ) , a montazu i demontazu naplacuju jos 100 kn po valjku.. Ja sam to isao sam montirat i pozalio sam... prevelika je muka, ne isplati se s tim zezat, a oni tamo imaju preše, tako da ih jos bolje upresaju i još osovine pregledaju i ako je potrebno ju obrade.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
kakvi segmenti, pa meni je taj gumeni komad na valjku iz jednog komada i takvog ga i nabiješ na osovinu cijelog. Pričam o SIP-u EKO 3500.
 
L

luna

Guest
oni su napravili gumene segmente koji su debeli 1.5 cm i to nabijaju jednu na drugu i sprešaju ju.. Zvjezdastog oblika su i prešaju ih cik-cak, sto se pokazalo itekako bolje ( govorim iz iskustva ). Ti iz jednog komada su kao orginali i ravni su, takve sam ja prije imao..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ja kupio nove gume za valjke preko u Srbiji. Za sva tri valjka kostalo me 60€. Gume su u segmentima kao i originalne..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo, ovih dana krecem u remont Ekica 3500, promjena kompletnih guma na komusackim valjcima, lopatica iznad komusackog stola, lopatica transportera, lezajeva komusackog stola, lezajeva zupcanika raketa i svega ostaloga sto na sto usput naleti.. ;) Pa cu stavljati slike kako cu raditi... :)
Sva pomoc i savjeti su dobrodosli.. ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma jednostavan je to berač , ako imalo imaš iskustva sa mehanikom sve ćeš lako uraditi
Samo kada budeš navlačio gume na valjke moraš dobro namazati sapunicom ili sapunom inače ćeš imati problema , ja sam pomoću ''štapa i kanapa'' zamijenio gumice , na traktor montirao jednu cijev kroz koju može da prođe osovina a sa druge strane ti treba dobar oslonac (kuća recimo :lol:) i polako naguraš bez problema
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo par slikica remonta kombajna za kukuruz SIP Eko 3500...
Nisam prvi vlasnik kombajna i sto sam ga vise rastavljao imao sam sta vidjeti.
Prijasnji vlasnik je bio prilicno slampav i sve sto je potrgao samo nabrzinu povario. Tipa lancanike koji pogone uvlačne lance, lancanik transportera, kidajuce ploce itd... ah, sta reci.. U reduktoru promjenjenje osovine za lancanike uvlačnih lanaca, kompletni lageri.
Pojacan nosac reduktora i hedera jer je bio puknut. Promjenjene kompletno sve gume, na valjcima, lopatice transportera, lopatice iznad valjaka. Izgubio sam dosta zivaca, jer sto god pipnem sve povareno. Katastrofa..Svi varovi pobruseni, obradjeni kolko se dalo i stavljeni srafi kako treba biti. Ima jos posla i uskoro stize jos slika...

Evo valjaka novih...
 

Prilozi

  • IMAG0048.jpg
    IMAG0048.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 1,621
  • IMAG0049.jpg
    IMAG0049.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 1,070
  • IMAG0050.jpg
    IMAG0050.jpg
    54 KB · Pregleda: 1,377
  • IMAG0051.jpg
    IMAG0051.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 1,113
  • IMAG0052.jpg
    IMAG0052.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 2,453
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh