• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jela od kuniča

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Pravo u kotlič.

Ajmo znalci kakav savjet za pac i način pripreme slasnog hazunfefera.
Hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Re: Trči zeka iz daleka

ovak...
dođeš do moje gospodje na plac i kupiš sve povrće od A-Ž koje ima na stolu...u umjerenim količinama...onda to povrće sjeckaš na sitno, režeš na kockice, delaš rezance i neke stvari ubaciš cijele...možeš ubacit i u zveca, al gledaj da se to prilikom kuhanja izvuče iz njega...
znači, sve skupa u kotal i cvrljiš dok ne pusti aromu, nakon toga sve povrće i mirodije izbaciš van, i još malo kuhaš, te nakon toga serviraš čistog zveku...
uspjeh zagarantiran...:8):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Re: Trči zeka iz daleka

Ufff, Karlovac i još treba kupiti..... idem radije do svoje prijateljice u ČK, možda prejdem jeftinije :(wasntme):

Povrče imam, mene zanima pac (ne plac) kojim bi ja njega zalijal pa da odstoji dan, najviše dva.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: Trči zeka iz daleka

Za pac ne znam,to malo kad radim,ali ak ti sunce povrće sprži,ja ti dam svoje-sam se dopeljaš do BAT-a u Čk,potovarimo,platiš kavu i juriš doma radit zeku.Ja poslje jurim zeku pojest.I to je to.:cool2:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Re: Trči zeka iz daleka

Ako do večeras ne uleti dobar savjet dobil bu on masnu batinu groz šu*ak i nebu se krčkal

Hvala na ponudi Jo, s tobom sam i računal :(hi):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Trči zeka iz daleka

Trči zeka iz daleka naš Muhač njega čeka zekin tu je konac stavi će ga Muhač u lonac !!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Trči zeka iz daleka

Trči zeka izdaleka .
Podjestilo, me na priču kako čovjek prolazi šumarkom i vidi mladog zeca kako spava .
Pomisli on kako će uhvatiti zeca pa ga othraniti , kad naraste proda ga i kupi kozu .
Hrani kozu pa kad se ojari proda kozu i kozliće i kupi ždrijebe .
Kad ždebe naraste zajaše ga i vikne GIJA !.
Od tog GIJA ! zec se probudi i pobjegne ,


DARIJUS
Da nije to zec na vegetarijasnki? :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Re: Trči zeka iz daleka

Evo ga zeko, upao u zamku


screen capture tool

Hazunfefer je bil za prste polizati, hvala svima koji su savjetovali ovaj projekat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Trči zeka iz daleka

Fotošop . hihhihihih
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: Trči zeka iz daleka

I bolje da je.Jer ak on postavlja zamke za zeke budem ga :icon_axe::icon_axe::icon_axe:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Jela od kunića

Dabio
Regularni Član

Forumaši vidim da nas dosta drži kuniće ,ali vidim nitko ne govori kako ih sprema i na koji način ,pa bi bilo možda dobro da netko otvori temu ,gdje bi mogli podijeliti svoje recepte.

Evo, tema kreće!
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Jela od kunića

Hvala teškar za ovu temu!!!

Ima jako puno načina za pripremu kunića ,ali nam pišite kako ga vi obožavate i spremate u svom domaćinstvu...
Ja ga obožavam na ovaj način:

PEČENI KUNIĆ SA KRUMPIROM

Sastojci za 4 osobe:
- 1 kunić cca 2 kg
-1 mrkva
-1 češnja bijelog luka
-100 grama dimljene slanine
-malo origana,papra i soli
-1-2 lovorova lista
-prstohvat mažurana i origana
-2 dcl vode
-2 dcl bijelog vina
-3 veće žlice masti



PRILOG:
1 kg grama krompira
zelena salata


PRIPREMA:
Kunića nožom zasjeći praveći manje rupice koje puniti komadićima mrkve,slanine i bijelog luka..
Posoliti kunića sa svih strana,posipati origanom,mažuranom i popapriti i staviti ga u vatostralnu posudu u kojoj će se peći...Odozgo staviti listiće lovorovog lista u posudu zatim staviti mast i vodu i staviti sve u zagrijanu pećnicu... Kada bude polupečen dodati očišćeni krumpir isječen na četvrtine i poslagati ga oko kunića kako bi upio sve okuse..
Kada se meso može probosti vilicom doliti vino i peći još par minuta ,kada je gotovo izvaditi na dasku i sasjeći na komade... Ovako pećen kunić poslužiti sa zelenom salatom i bijelim vinom...
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
ŠUNKARICA OD KUNIĆA

SASTOJCI:
Meso kunića bez masnoće 60% izrezati na kocke 2x3 cm, a ostlih 40% samliti na mašinu promjer šajbe 8 mm te zajedno izmješati.
> gotova začinska smjesa za šunkaricu ------------ 4 do 6 g na kg mesa
> voda --------------------------------------------- 12 %
> sol ----------------------------------------------- 1,5 %

Sve zajedno mješati 5 min i tako 5 do 6 puta svakih pola sata te osaviti u frižideru 24 sata.
Puniti u plastično poliamidno crijevo koje se inače koristi za parizer ili tirolku nikako ne puniti u kolagena ili životinjska.
Plastično crijevo treba tvrdo napuniti i dobro zavezati, ja sam koristio tanku špagu da mi samo zatvori crijevo, a potom tanku bakrenu
žicu jer se prilikom kuhanja stvara veliki pritisak i postoji rizik da se crijevo razveže.
Kuhati na temperaturi od 80°C dok ne postignete temperaturu od 70°C u centru proizvoda.
Crijevo debljine 60 mm kuha se 1h i 15min, 75 mm 1h i 45min, 90 mm 2h i 15min.
Nakon kuhanja hladiti u hladnoj vodi 20 min, a zatim u frižideru.
Gotovu začinsku smjesu za šunkaricu i poliamidno crijevo sam kupio u DERMI iz Varaždina.
Pozdrav.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Svaka čast, Krunomar2!
Jesi li napravio degustaciju?
Pošalji nam i sliku kobasice u prerezu :icon_eyes:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Hvala kunomar za recept ovo svakako moram probat... Kada stigneš postavi nam recept za kobasice...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja sam svojedobno bio u potrazi za dobrim receptom i na Coolinariki sam našao ovaj recept po kojem ga moja žena najviše priprema:

Sastojci
kunić (kol. po želji)
krumpir (kol. po želji)
1/2 čaše bijelog vina
2-3 češnja češnjaka
3 lista lovora
2-3 grančice ruzmarina
80 g pancete
maslinovo ulje
sol,
papar,
Vegeta

Kunića operite, osušite kuhinjskim papirom i narežite na komade.
Krumpir ogulite i narežite na komade (ni prevelike ni premale).
Očistite češnjak i popržite kratko na ulju. Izvadite češnjak, dodajte lovor, pancettu narezanu na komadiće i meso. Popržite miješajući da meso malo porumeni.
Dodajte vino i pustite da ispari. Dodajte krumpir, ruzmarin i po želji drugo suho aromatično bilje, posolite, popaprite i povegetite.
Stavite u zagrijanu pećnicu (na 200°C) i pecite 45 minuta. Pažljivo okrenite meso i krumpir tijekom pečenja.
Povećajte temperaturu na 220°C i pecite još 10-15 minuta. Poslužite odmah dok je toplo.
PS. Ono pola čaše bijelog vina - čaša neka bude velika.:icon_fU:
 

Prilozi

  • Copy of DSC02952.jpg
    Copy of DSC02952.jpg
    48 KB · Pregleda: 317

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Podvarak,
Kiseli kupus isjeci na trake i operi. Glavicu crvenog luka izdinstati i na taj luk stavi kupus i dinstati zajedno oko pola sata, stalno mješati i na kraju stavi 1. žlicu crvene(slatke) paprike. Nakon toga stavi to sve u tepsiju zajedno sa mesom (dimljeni kunić, rebra i slično), prekrij alu-folijom i peci oko 2 sata u rerni(pećnici) na 200°C. To je sve !!!
 

king1956

Novi član
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
11
kunić na ražnju

Za marinadu potrebno:
2 mrkve
1 ljubičasti luk
2 režnja češnjaka
1 kriška celera
1 mala žlica senfa
1,5 dl bijelog vina
šareni papar
lišće vegete svježe
nekoliko kapi vinskog ili još bolje jabučnog octa
sol

priprema:

veći kunić ,masniji - orijaš 3 - 3,5 kg
10 dkg domaćeg dimljenog špeka
1 dimljena kobasica cca 15 cm u komadu

Puniti kunića, peći na laganijoj vatri 1,5 -2 sata
često polijevati sa njegovom masnoćom:

uh nemogu više već sam glaaaaaadan !!
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dečki hvala na receptima,ovo sve moram probat uh tko će ih dočekat dok narastu :)...
dusansk@ jel možeš pobliže objasnit kako nasalamuriti kunića za sušenje ,kolika je potrebna količina soli i jel još koje sastojke koristiš,nisam još probao dimit kunića strah me da ne presolim ili obrnuto...
 

Najnoviji postovi

Na vrh