• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6420

tomas24

Novi član
Tu od
17 Lis 2017
Poruka
5
Poštovani....
Kao prvo pozdrav svima...
A drugo planiram kupiti traktor John Deere 6420 pa vas molim iskustva tko ga ima ili zna više o njemu.
Unaprijed Hvala.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
6420 je model sa najjacim 4 cilindarskim motorom.nakon njega je 6520 koji je 6 cilindara.
Mislim da je 110 ks
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Mi ga imamo na gospodarstvu već 10 godina i mogu reći da je to traktor odličan.
 

tomas24

Novi član
Tu od
17 Lis 2017
Poruka
5
Molim ista tako preporuku što se tiče mjenjača,što je bolji izbor jel power quad ili auto quad ,što se manje kvari?
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
Ja sam uzeo prije godinu dana i zadovoljan sam, traktor me iznenadio snagom i okretnošću
 

Dejan077

Novi član
Tu od
20 Stu 2017
Poruka
1
Osobno sam imao priliku raditi sa John deere traktorima,pa tako i sa 6420...
15 godina sam za volanom JD i mogu reči samo sve najbolje o tim masinama.
Slazem se svima koji kazu da je JD malo veci potrosac nasuprot nekih drugih,ali to je nekih 10-20% sto osobno smatram zanemarivo u odnosu na kvalitetu koju pruža.
Sto se tice 6420 traktor me iznenadio svojom snagom i okretnoscu.Traktor je idealan za prosjecno gazdinstvo koji moze zadovoljiti sve potrebne uvjete rada...
Imam sve preporuke za kupnju tog traktora koji ako je uredno servisiran nebih trebalo biti problema ima li on 6000rs ili 12000rs...
Uvjek mi je upadalo u oko sto takav traktor od 110-120 KS ima samo 4-cilindra,ali JD je to savrseno usavršio bez ikakvih problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Don Dir ne troši vise. Đon Dir daje više...njegovih sto konja nije na papiru.odosno na ispitnom stolu nego na koracima...
 

Ivan12344321

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
1
I jeste li kupili traktor kakv se cini ako jeste mozete li ga ukratko opisati... zahvaljujem se unaprijed :smile:
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pozz,
da ne otvaram novu temu napisat cu ovdje:
nedavno smo uzeli jd 6420 i sve ok ali jedan dan u oranju se upalila lampica od tlsa na kontrolnoj tabli sa desne strane i radi stalno i ona lampica sa usklicnikom na prednjoj kontrolnoj tabli stalno treperi, dali netko zna sta bi to moglo biti?

Kad se ugasio traktor i opet upalio ista stvar, nakon 2 sata oranja kuci je bio ugasen na 2 min i kad se upalio nema vise nista opet sve ok. Al me zanima sta je to tocno.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Dali netko zna di se nalazi filter klime, nemogu ga nikako naci???
Znam za ona dva filtera od iza na kabini i dva mala u kabini iza sjedala.
Traktor je: JD 6420, 2002 godina.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako misliš na filter isušivač rashladnog plina on se nalazi ispod kabine s desne strane.To ne možeš sam mijenjati jer se mora izvući plin van.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Imam problem s jd 6420 ako netko zna sta bi moglo biti ili je imao takav kvar u biti dva kvara, sta je u pitanju?

PROBLEM:
1. Hidraulika od poluga nezeli raditi, znaci ne reagira ni na tipke unutra ni izvana ni rucno dizanje iznutra znaci nikako nedize i kad ugasim traktor opet radi normalno i onda opet se desi kasnije isti problem.
Tipa danas cjeli dan rad sa rotodljacom 3 do 4 puta,(prije se manje desavalo sad sve cesce) stane i ne zeli dignuti prikljucak pa se mora ugasiti traktor i upaliti onda je sve ok nekoliko sati.
Pa me zanima dali znate sta je navedeni problem?

2. Prilikom rada kardanskog vratila od nazad pali onaj zuti trokut na prednjoj tabli i blinka i kad se prebaci na digitalnom ekrancicu dole na prikaz okretaju kardana ne pokazuje okretaje nego prazno i sa strane di sjaji na primjer ako je upaljen kardan na 540 inace sjaji lampica da radi a kad se to desi ona se ugasi a kardan normalno radi, mada se ugasi ta lampica sa desne strane, plinka upozorenje usklicnik na tabli i ne pokazuje na digitalnom satu okretaje kardana?

Kad okrenem onu gljivu onaj krug za paljenje kardana sa desne strane malo ljevo desno kako kad onda opet sve bude dobro nista ne blinka i sve je normalno napominjem kardan cijelo vrijeme radi normalno bez stajanja ali ovaj problem se desava gotovo svakih 10 minuta i onda moram promrdati gljivu tu ili kotac kako vec i onda sve ok ali sve cesce i cesce se desava?
 
Na vrh