• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6620

farky

Novi član
Tu od
19 Stu 2015
Poruka
3
Dobar dan.
Na navedenom traktoru je stao raditi zadnji hidraulik, nije bilo problema, trzanja ili slicno. Samo od jednom nije htio raditi.
Sljedece je ispitano i probano:
Naravno sa sarafcigerom rucno upravljanje radi, dakle struja je...
Imam kompletno kupljeno servisno uputstvo tako da sam bio u mogucnosti izmjeriti sve senzore, ako kome treba uputstvo neka pita, badava je.
Draft senzori ocekivano 2.4 do 2.6V izmjereno 2.46V lijevi i desni
Stepper motor 4pin 2 coils, ocekivano 1.2ohm, izmjereno 1.3ohm coil1 i coil2.
Senzor pozicije, ocekivano full raised 0.5v full lowered 4.75v, izmjereno 0.68 - 3.75v s tim da je pomak lijepo linearni ali max napon ne ide do 4.7, dal je to moguc problem?
Vanjski prekidac lijevo svi kontakti nc i no se ponasaju ocekivano, ispravan.
Potmetar za limit raise range mjereno na bcu naponski ulaz 0.98 do 3.92v
Potmetar za rate of drop 0.94 do 3.95v.
Potmetar rockshaft leveler 0.95 do 3.85v.
Potmetar load depth 0.92 do 4.03v.
Rapid raise prekidači u kabini rade prema ocekivanju.

Sve je mjereno na samom ulazu u bcu komp tako da su svi konektori ispravni.

Nisam uspio uci u dijagnosticki meni da vidim ima li greski. Traktor nema ručku brisača s kojom se u kombinaciji sa zmigavcima ulazi u dia menu na ekranu na instrument tabli.
Za brisace ima okrugli prekidac na krovu, zna li netko kako se ulazi u diagnostiku na ovom modelu?

Više neznam što da radim i gdje da trazim, ima li netko ideju zasto hidraulik ne radi?

Unaprijed hvala.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Najcešće je problem za zaštopanim filterima ili količinom ulja ali to bi indikator trebao javit.

Jesu ručke za hidraulične izlaze sigurno na nuli jer kad nisu hidraulik večinom nece radit.
 

farky

Novi član
Tu od
19 Stu 2015
Poruka
3
Rucke su na nuli, a i hidraulik radi dok ručno sarafcigerom otvoris ventil na vijku za rucno upravljanje, ulja ima dovoljno, provjereno je. Jedino filter nije, ali moze pogonit kiper prikolicu i podici si punu prikolicu sa tererom na rucnom upravljanju.
Hvala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Po tome onda jedino neki dio elektrike/ventil koji nisi ispitao.
 

farky

Novi član
Tu od
19 Stu 2015
Poruka
3
Svi, ali svi dijelovi elektronike su ispitani, imam servisnu dokumentaciju prema kojoj su napravljene provjere. Mozda treba napraviti kalibraciju ili jednostavno ponistiti gresku sa dijagnostikom koju nemam?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nazovi majstora Šarca,ako je zatrpan poslom hoće dati dobre upute kako nešto odraditi sam.Poslati ću broj moba na pp.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Ovo kaj je farky napravil sam...mislim svaka cast
Sarac ti oko elektronike nece bas pomoc.
Zovi u servis, tako sam ja.
 

kokolo1234

Novi član
Tu od
30 Srp 2018
Poruka
4
Spomenul si da imaš radni priručnik dali ga imaš možda u pdf-u bio bi ti jako zahvalan ako bi mi ga prosljedio ja imam problem sa vetilima na menjaču a neznam koji je za šta...
 

Deky6620

Novi član
Tu od
25 Stu 2021
Poruka
1
Pozdrav imam 6620 gubi gas i obrtaje
Pali lampicu od grijaca
Ocistio sam filter u rezervoaru i na pumpi iznad filtera goriva
Mislim da je neki problem sa gorivom ili sa filterima
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kad pali lampicu grijača prijavljuje grešku,treba očitati kod greške pa vidjeti o čemu se radi.Da li je obična pvp ili comon rail.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ako imaš Premium kabinu objasnim ti kako da mu očitaš grešku preko ekrana između kazaljki.
 

thomsss

Novi član
Tu od
12 Lis 2022
Poruka
2
imam isti problem kao @farky na traktoru( john deere 6600), ne zele poluge hidraulike raditi. Dali znate koji je kvar bio kod @farkya?Izlaz na step motoru mi je 3.45 volti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh