• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6830

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Haha ne spominji samo CAN Bus molim te, noćne more imam od toga, izruljila se izolacija na jednoj od dvije CAN Bus žice i spajala se na plus, doslovno cijeli traktor odumre, ništa više ne radi ni ekran ni jedna kazaljka, gasa nema, TLS ne trza, doslovno mrtav traktor. Dobar električar, jedan vikend i 200 eurića i leti dalje.
Vama sa 30tkama Premium je to lakše jer vama izbaci na monitoru da je problem s CAN Busom, al u 20 ne možeš ništa, ni dijagnostika se neće spojit više na njega.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
A tako nekako haha, mrvu skupa škola ali dobro, složilo se.
Inače to s CAN Busom stvarno nije loša ideja, puno se tu pojednostavila instalacija, smanjio broj žica, pa na mojem 2002 ima ja mislim 5 kompjutera, a di su tek R-ovi i slični, treba to povezat, tak da dobra zamisao, samo je dijagnosticiranje eto otežano.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Hahha martinv 1 nije to nista meni je sam palio zmigavce u voznji ,ugasi klimu ,ni jedno svjetlo ne radi ,pa ga ugasis da se kao malo dobije,a on koda su mu sve lađe potunule pa tak cekas po sata da se dobije onda te razveseli pa uspije upalit i a sve zbog neki ak se dobro sjecam "ćistaća" greški,pa se to napravi ,pa ode glavni kompjuter,ugasis ga moras ga zaljevat vodom da upali ko kad je boš pupma gotova ugl skupa škola financijski i što se tice zivaca,ali "nothing runs like a deere :p :D
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ne znam šta da ti kažem, moj je traktor iz uvoza star 19 godina, poderao je dva seta guma, na satu piše trenutno 7000 e sad jel jednom okrenuo ne znam. Mušica je imao, ne poričem, u 500 radnih sati skupilo se 400tinjak eura kvarova, šta ja znam, ja sam ljubitelj John Deerea pa mu opraštam ako je to sve za neko dogledno vrijeme.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Ma ok s polovnim nikad nezz al nas je kod nas od prvog dana i uvijek problemi i kad je bio nov i sad s 15 tis rh sati ok sad je normalno da se kvari na tim rh i to sad u posljednje vrijeme sve od kvarova je bila struja gore ne moze,
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Hahha martinv 1 nije to nista meni je sam palio zmigavce u voznji ,ugasi klimu ,ni jedno svjetlo ne radi ,pa ga ugasis da se kao malo dobije,a on koda su mu sve lađe potunule pa tak cekas po sata da se dobije onda te razveseli pa uspije upalit i a sve zbog neki ak se dobro sjecam "ćistaća" greški,pa se to napravi ,pa ode glavni kompjuter,ugasis ga moras ga zaljevat vodom da upali ko kad je boš pupma gotova ugl skupa škola financijski i što se tice zivaca,ali "nothing runs like a deere :p :D

Googlajući malo po stranim forumima ima mode 'come home' u slučaju kvara. Pa samim time i postupak kak barem traktorom doći do servisa ili kući.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Nakon par paljenja i gašenja stabilizira se jedno vrijeme,pa se na takav nacin dovuces kuci ,najveci problem s tim traktorom barem kod nas je konkretno bio servis ,jer sto se pokvari oni ne znaju popravit ,utvrđuju kvarove po nekoliko puta itd ,a vecini nas nije samo problem novac za taj kvar nego vrijeme izgubljeno dok taj traktor stoji a vecinom se on za vraga pokvari kad najvise treba .
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Eto baš radi toga i ostalog, nek budu dva doma. Neće za vrag baš na oba nešt u isto vrijeme.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Kako mjenjate filtere goriva na 6830 odnosno jel uspijete odzračit ili točnije napunit filtere gorivom.
Stvar je u tome da el.pumpa radi nekih 20sek. i onda stane kaj nije dovoljno da ih napuni točnije uopće ih ne puni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dijagnostika
ili ja bi probao skinuti klemu .. to bi trebalo" restartati" pumpu..možda ..i tako koliko treba
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Probaj ,nakon što pumpa stane maknuti kontakt (mislim na struju), kroz par sekundi ponovo dodaj kontakt i tako par puta, bude protjerao naftu i odzračio. Nakon tog probaj upaliti. Javi dojmove.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Ah nebude, probao, a ovo je već druga promjena filtera (malo pobjegli radni sati tak da su 750rh vozili, bi i dalje ali nema smisla).
Po uputi piše 40sek da fila pumpa ali kod mene niti približno tolko.
Kad sam prvi put mjenjao zvao servisera, i reko da mora pumpa napuniti ali ništa kod mene od toga, pa sam ih napunio s gorivom pa s njima gore i to funkcionira ali nije mi to baš normalno.!
Skinuo ja i pumpu dolje pa je spojio direkt treba joj pomoć da digne gorivo pa dalj ide -izgleda da je pumpa slaba!? Ali motor ne daje takav dojam ,cr je motor i sve je normalno i nakon zamjene.

Usput koji je vaš stav prema drugim markama filtera u odnosu na orginalne (JD filter). U ovom slučaju stavio sam Donaldson filtere.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ja kad sam zadnje na 6620 stavljao novi filter, stavio sam prazan filter bez goriva, dao kontakt, čekao ne znam ni ja koliko pola minute-minutu, okrenuo ključ, traktor zapalio da nije ni štucnuo, odma primio gas i radio normalno. Valja napomenuti da je kod mene Bosch pumpa, a ova za dobavu da je gore na filteru stavljena. Jel tvoj ima takvu ili neku drugačiju (u rezervoaru, u šasiji sakrivena). Uglavnom da skratim moje mišljenje je da bi pumpa trebala napuniti sama, provjeri crijeva i njihovo brtvljenje na spojevima, razna sita, a naposlijetku okrivi dobavnu pumpu.
EDIT a što se tiće filtera uvijek sve stavljam JD original, jedino sam sad uzeo zračne Donaldson. Jednom godišnje mijenjam ulje i filtere, ne pretrgne se taj traktor pretjerano kod mene, pa si mogu priuštit počastit ga originalnim JD filterima i Plus-50 II uljem :) Jedino što je u getribi JD50 INA.
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
....je, u šasiji je dobavna pumpa

Danas samo snježno
 

Prilozi

  • 20240119_104823.jpg
    20240119_104823.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 34
  • 20240119_112819.jpg
    20240119_112819.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 34

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
EDIT a što se tiće filtera uvijek sve stavljam JD original, jedino sam sad uzeo zračne Donaldson.
Mislis da JD ima tvornicu filtera?
Vecinu 'originalnih' filtera za JD proizvodi Donaldson.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Znam ja NH što kupujem i što plaćam, i znam da je razlika, ako je i ima, minimalna. Ali jednom godišnje se neću obogatit niti osiromašit ako mu stavim originalan filter.
@markach lijepuškast primjerak 30 serije, i sam malo škicam po oglasima, kopka me, ali moram malo uložiti u svoj da bude opet u top stanju pa će i ostati da onda odradi uloženo.
 
Na vrh