• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6M i 6R

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
ja sam isto htio 6930 i trazili mi 70tisuca +pdv,ali puno mi je ljudi reklo da je 30-tka promasena serija da se nitko nije pretjerano usrecio!! koliko je tezak 150m cini mi se dosta velik?

Zbog čega promašena?
Argumente bih volio čut.
Mislim imam ga, i smeta mu smece u gorivu to sigurno,
zato sa tim treba pazit, ali neznam nikoga ko je jako nezadovoljan.
Ne radim puno, 250 rs godišnje, pa ga neću hvalit ko da radim 1250,
ali da kucnem u drvo eto, osim moje greške, ovakse ništa nije dogodilo.
 

medo2903

Novi član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
8
Znaci prva stvar jako jako osjetljivi na gorivo druga stvar vec sam par ljudi cuo da su im osli injektori i trece nenormalna potrosnja...a i majstori kaze da je 30tka nula bodova da se moze sakriti iza 20 tke
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znam jednog lika koji ima 6930 Premium sa ph,traktor ima oko 7000rs i do sad je imao samo problem sa hidraulikom. Sa tim traktorom sve radi,ore 4x16" sjetvena kombinacija amazone 3m i za kukuruz isto,vuče 20tona žita a tera ga ko vrag svoju mater znači traktor nema manji gas od 1600-1800ok nikad osim kad radi pod lerom.Gorivo sipa kako kad nekad plavi nekad čisti.Kaže da je prezadovoljan i kad će kupovat novi traktor da opet pada izbor na JD-a,i da u dvorištu ima još 2 jd-a
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Istina da, injektori su odlazili na 5000 sati zbog goriva, i kaže serviser prije tjedan da sad bez problema idu do 8000 radnih sati jer su poboljšali jako gorivo.
Ako imalo paziš da imaš staloženo čisto gorivo, eventualno aditiv, nema nikakvih problema, a da puno troši je relativna stvar. Naravno svaki troši, e sad kolko je kome puno...
 

medo2903

Novi član
Tu od
7 Pro 2014
Poruka
8
Vidi nemam 30 seriju i ne znam iz vlastitog iskustva ali vam kazem ono sto ljudi pricaju oni koji imaju
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
imao je čovjek kod kojeg sam kupio plug JD-a 6930, njemu je bio prenježan. nije mogao nositi plug 4 brazde od 2,5 tona, ni rotosem 3m,na 1200 sati je bila raskapana getriba,i još je bilo nekih popravaka. rekao je da je trebao uzet najslabiju seriju 7,umjesto najjace sestice,jer ostatak traktora nije mogao pratiti motor. kazao je da je i velika greska sto nema PH,jer je bio ogranicen s utezima,dok na PH mozes staviti tezine koliko hoces. na probleme s gorivom se nije žalio.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A moguće, ima tu i tvorničkih greški i svega, kak ko naleti, a opet kak je taj i teral traktora ima veze.
Što se tiče nošenja, tu isto nešt nije u redu jer sam ove godine nosio rotosem od skoro dvije tone sa slabijom pumpom 86 litarskom i sa 500 kg utega i ide, a mislim da možeš stavit 900 kg na nosač i nosač je 110 kg.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tvoj jd bi trebao biti bolje pogođen,jer je motor slabiji,a ostatak isti. Njegov rotosem je sigurno bio teži,ne znam tocnu masu,ali to je bilo ogromno,plus tezina sjemena...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Gogo, to opet nije greška traktora nego našeg trgovca a na kraju i kupca koji ne zna šta kupuje. Npr svi traktori u HR su dolazili sa slabijom pumpom zato što je to zastupnik zahtjevao a ti si jaču dobivao samo uz nadoplatu.
Reći da ne može nosit je glupost eto npr i yotube pun videa u kojem i manji i slabiji ali adekvatno opremljeni traktori nose puno veće strojeve.
Na kraju krajeva, tko je kriv što traktor nema pH? Kupac ili proizvođač?

PS. sve u svemu ovo novo se može sakriti iza stare garde, bilo to JD,Fendt,MF ... nema do stare garde ...
 

kuhn

Novi član
Tu od
3 Pro 2014
Poruka
10
Moje mišljenje da u svaki novi traktor sa novom generacijom motora treba paziti na gorivo bilo koje marke bio.
Imam dvojicu prijatelja koji imaju tu seriju John Deere i zadovoljni su!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
povela se rasprava,ja samo prenosim rijeci vlasnika. stvar s PH je ta da sa svim utezima nije dovoljno tezak,a na PH se moze staviti vise...
ako si imalo ozbiljan,youtube ne trebas shvacati preozbiljno,svaki traktor moze sve raditi par minuta,koliko traju ti videi...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Traktor ima dosta kila, a ako tona utega nije dosta napred onda neznam šta je.
A i to da ljudi na youtube kače to radi snimanja, onda ja neznam, mi smo valjda ludi,
po meni apsurd uopće napisat takav komentar.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne znam tko je lud,poljoprivrednici sa YT-a,ili stvarni ljudi... Neka bude. Ljutis se jer ga imas,a ja ti ne mogu pomoci,makar nisam rekao da JD ne valja,ili da cijela serija 6 ne valja.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne ljutim se, dapače, ja sam rekao da odlaze i injektori i te mušice s gorivom, pročitaj moje prošle postove.
Ali čovjeku nije dobar jer nije stavio ph naprijed, pa što nije kupio.
Valjda je imao ponudu pa da pročita koliko je traktor težak.
A po tome tvojem mišljenju, na youtube niko nije poljoprivrednik, nema smisla...
Naći ti dok si stavio video na youtube, e ti više nisi poljoprivrednik.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
samo da se nadovežem,nitko u kraju nema jd osim jednog prijatelja koji je uvezo iz njemačke jd 6920 i jd6110 i kaže nije imao problema osim vodene pumpe je precurila na 6110 ali to je bog zna kolko sati iako sat kaže 7000.
uglavnom kako bilo vidim rasprava je s gorivom, općenito su nove geneacija motora jeko precizne i prate visoke norme, smanjivala se količina radilo se na što većoj preciznosti i naravno smanjenoj potrošnji a danas je velika stavka upravo ta potrošnja.
to što prićate da odlaze injektori, dobavne pumpe i svašta nešto uzrok su iskljućivo nekvalitetne nafte.
možda ima nešt s kvalitetom dijelova 90-tih godina i današnje kvalitete, ali u zadnjih par godina jaaako puno ljudi se žalilo da odlaze dizne, pumpe, injektori, i svašta nešto.... tako ne branim jd-a kao traktor niti hvalim mf-a ili fenda ili bilo kojeg drugog jer ni mf noviji koji prevladavaju kod mene u kraju ne izrže prek 4000-5000 sati
a vjerujem da je i s drugim stvarima isto....
kažem niti su vlasnici kao vlasnici problem a vjerujem ni kvaliteta tog svega već problem gorivo koje zaje sve ostalo i opet gazda nejeb i eto loš glas ošo novi stroj već.....
tolko od mene.... pozzz
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
priremam se u kupnju traktora, pa prošli tjedan sam bio u sloveniji, i trkovci kažu da se može kupiti bez pdv. pa me sad zanjima koji jd uzeti ja sam gledao jd 6115 treba mi za rolo balirku (koju još nemam ). koji mjenjač da gledam, čitam da se power quad kvari. koja je razlika između m i r bio je i jedan rc 6110. što od opreme mi treba? što je tls?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
TLS ti je prednja gibljiva osovina i to uzmi jer je odlićna stvar. Powr Quad ti je mjenjač sa grupama i to ti je najizdržljiviji mjenjač kod JD-a. Zatim je tu Auto Quad i Autopowr. To je bilo tak 2009, ne znam jel se šta promijenilo. Pitaj člana TX75 za detaljnije, možda se i javi u temu ovdje.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
http://docdro.id/iNoC4xV
Koga interesira cjena JD 6115 u Sloveniji.
Čini se da su ostavili i nabavnu cijenu i svoju maržu.

Neznam, kaj i kotači su dodatna oprema?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Cijena me nije iznenadila jer su svi novi traktori skupi a i puno opreme ima john deere stavljene.
Nema jeftinije cijene su za 10000e (cak i vise) vece nego za vrijeme kapitalnih ulaganja
 

Najnoviji postovi

Na vrh