• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6M i 6R

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Što se tiče adblua, ako ga ne misliš trošiti puno najbolja opcija ti je kanister 10l i to je to, imaš ga na svim pumpama i trgovinama sa dijelovima već.
Bačve 200l ili 1000l cijenom ispadnu po nekoliko puta povoljnije no problem je što ga traktor ne troši puno (odnos otprilike 10l adblua na cca i 400-500l goriva ovisi o poslu koji traktor radi) jednostavno će ti taj Adblue iz bačve kristalitirat i/ili izgubit svoja svojstva. Od kako su mi se prvi problemi počeli događati sa adbluom prestao sam kupovati na bačve.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Što se tiče adblua, ako ga ne misliš trošiti puno najbolja opcija ti je kanister 10l i to je to, imaš ga na svim pumpama i trgovinama sa dijelovima već.
Bačve 200l ili 1000l cijenom ispadnu po nekoliko puta povoljnije no problem je što ga traktor ne troši puno (odnos otprilike 10l adblua na cca i 400-500l goriva ovisi o poslu koji traktor radi) jednostavno će ti taj Adblue iz bačve kristalitirat i/ili izgubit svoja svojstva. Od kako su mi se prvi problemi počeli događati sa adbluom prestao sam kupovati na bačve.
E puno ti hvala na odgovoru, ja sam mislio da je veča potrošnja na traktoru adblua a cijena kod mene na pumpi skoro cijena goriva.....samim time dvoumio sam se da odustanem od traktora :D. I hvala na savjetu da ne uzimam na veću količinu jeli to bih prvo napravio pošto dosta je povoljnije.
Od kojeg proizvođača koristiš, tu kod mene petrol ima pumpu da točiš kao gorivo.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
duhanac

Oba traktora sa Adblue su imali otprilike isti odnos doduše rezervari su im različite veličine.
Obzirom da gledaš JD on troši jako malo adblua.
Od proizvođača sam koristio INA ili Kramp ovisi o dostupnosti no to bi sve trebalo biti tu negdje.
Informacije radi prije par mj je 10l adblua bilo oko 60kn sada je preko 100kn.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Čiji ti se ad blue kristalizirao?? Ja sam uzeo 1000L prije godinu i pol i nemam problema s kristalizacijom a sadržaj uree je kao na deklaraciji (imam uređaj za ispitivanje).
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
U mom slučaju radi se o nekom poljskom proizvođaču (tek sam sada na deklaraciji to primijetio).
Eno imam još u bačvi 20tak litara ne koristim ga.
Baš bi me zanimala svojstva njegova.

Brad1 držiš li bačvu u nekom prostoru sa kontorliranim uvjetima temperature ili?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Ne, držim je pod krovom. 🤣
Znači i mi znamo proizvesti dobar adblue(EM tehnologija).
Tih 20L bacis u špricu za folijarnu prihranu.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Destilirana voda i ureea. Nije to nauka.
Kolega ima 6920 i 6155R i kaže da stari ima više snage.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Ovako da probam pomoći od prilike, vjerovatno neka gornja granica gasa, memorija, tempomat, tako nešto? Pošto vidim da je u visokim okretajima...
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Hvala lijepa,, skužio sam da nije greška sve radi normalno,, probati ću to u jutro riješiti,,

-da istina nije me bilo ali tu sam ostavio sam se šume sada sam na poslovima košnje trave i malčiranje vučem sa JD 6195 ovo čudo Multicut 460 - Spearhead Machinery malo je prejak,, preširok ali snalazim se
 
  • Like
Reactions: ZJ

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
To je dobra stvar kad npr imaš kardan, pa namjestiš da mu je max. gas cca 2200-tj da ti bude 540 okretaja. I onda samo gas rukneš do kraja i on dođe do 540 obrtaja i ne ide iznad
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Jako zgodna stvar pri svim operacijama, samo udaraš pun gas a on ide do određenih okretaja.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Baš ok,, inače radim na nekih 800 obrtaja kardana i cca 1700 motora učinak strašan 4,6 zahvat
 

Prilozi

  • IMG_20220625_144540.jpg
    IMG_20220625_144540.jpg
    16.3 KB · Pregleda: 22

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
42
Jel imao netko problem sa jd5820 da mu gubio snagu kada pređe određene obrtaje na satu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako pada snaga nema zraka ili goriva..provjeri dovod zraka..i govod goriva..osim filtera moze biti sve začepljeno..do neispravne ili poluispravne pumpe za gorivo tj AC
 

Najnoviji postovi

Na vrh