• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6M i 6R

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Ima, nalazi se na filteru goriva ili u rezervoaru (ili eventualno u šasiji samo nakačena na dovod goriva iz rezervoara). Na struju je. Moguće da je ona oslabila.
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
42
Onda je na filteru mislim.Normalno mi upali isprve ali kada prođe broj obrtaja izgubi snagu
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Da, jer ne može nahraniti visokotlačnu pumpu s dovoljno goriva. Jel Commonrail ili klasika pumpa?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Uvidom u katalog dijelova: nebi trebao biti Commonrail motor, nego sa Stanadyne mehaničkom pumpom ubrizgavanja, gas na sajlu. "AC pumpa" bi trebala biti samo nakačena na dovod goriva iz rezervorara i sakrivena u šasiju.
Izvaditi plovak iz rezervoara i očistiti sito na njemu. Potom filteri i crijeva. Ako ne bude pomaka onda gledati prema dobavnoj pumpi i visokotlačnoj pumpi. To je to što se tiće goriva.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Ha PVP bi trebala biti oke, šta ja znam, filtere i crijeva riješiti to nije toliko preskupo, pa eventualno dobavnu pumpu a ostalo sve dalje onda majstoru dati ako bi baš stvaralo veliki problem. I naravno kako puknuti veli treba gorivo i zrak pa provjeriti i zračne filtere i puteve.
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
18
Pozdrav svima, bio bih vam zahvalan ako može netko da mi pomogne , radi se o Claas Celtis 456 2007 godina , dešava mi se kad upalim traktor da jednostavno kad dam gas počne oduzimati i dodavati gas i pali lampica grijača. Stavit ću sliku ispod , boš pumpa nova , dizne su uredu. Zamijenit šteker koji se spaja u centralnu jedinicu motora , senzori zamjenuti.
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
18
Pozdrav svima, bio bih vam zahvalan ako može netko da mi pomogne , radi se o Claas Celtis 456 2007 godina , dešava mi se kad upalim traktor da jednostavno kad dam gas počne oduzimati i dodavati gas i pali lampica grijača. Stavit ću sliku ispod , boš pumpa nova , dizne su uredu. Zamijenit šteker koji se spaja u centralnu jedinicu motora , senzori zamjenuti.
 

Prilozi

  • IMG_20231120_204845.jpg
    IMG_20231120_204845.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20231120_204936.jpg
    IMG_20231120_204936.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 13

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Spojiti na dijagnostiku, ili očitati grešku kroz ekran ako se da, sve ostalo je naslijepo i skupo.
 

Agri 8090

Novi član
Tu od
4 Sij 2023
Poruka
18
Spojiti na dijagnostiku, ili očitati grešku kroz ekran ako se da, sve ostalo je naslijepo i skupo.
Problem mi je što kod nas nema nitko dijagnostiku da bi tako probao rješiti problem , budem iz BiH , Velika Kladuša, u Bijeljini imaju servis , ali im navodno neisplativo da dolaze samo zbog dijagnostike.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Kakav je Jd 6140R, power quad mjenjac, 5300 sati ima, 2015g, motor je 6 cilindara?
Kvarovi, potrosnja?
Nalazi se u Njemackoj, pa ujedno i kakva je procedura za uvoz?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Ima, i sta znam porijeklo i sate da su stvarni jel taj traktor gledam od 2018g kak sam dosao u Njemacku raditi, farma je blizu stana, + kaj od gazde zet radi samnom u firmi jos, al opcenito o jd nemam pojma, da nebi uzeo pa onda lupal glavom o zid ali mislim da nebi smjelo biti problema jel se vecina vrti prek 10t sati
 
Posljednje uređivanje:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Pa sto se tice motora i mjenjaca prakticku nepoderivo..jedino su imali pizdarija sa adblue, po meni iskljucenje adblua i to je traktor san snova
 

Najnoviji postovi

Na vrh