• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Panonstib, taj solenoid uključuje prednji pogon kad je uključen ili kad je isključen? Trenutno prednji pogon stalno radi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Taj solenoid kada se isključi stalno je uključen prednji pogon. Isključuje se sa dobijanjem napona kada se uključi kontakt brava. Znači ili je u kvaru solenoid ili su pokidani dovodi na solenoid.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Što se tiče pogona kardana za traktor JD 1030 on je mehanički samo se uključivanje vrši hidrauličnim putem jer ima lamesastu spojnicu u koju vi usmerite iz spomenute pumpe i pritisak ulja uključi spojnicu i uključuje kardan. Ručica se obično nalazi na podu kabine izmedju nogu traktoriste. Može da ima i drugu ručicu koja je HI-LO menjač (multi pover) koja se koristi ako traktor recimo u oranju naidje na težu zemlju pod istim gasom (bez smanjivanja) se ta ručica prebaci i povećava se obrtni moment, a smanjuje brzina kretanja traktora. U narodu je uobičajen naziv da je to za polovljene brzina. Sve ostalo u menjaču je mehaničko. Pumpa za pogon HI-LO menjača i uključenja priključnog vratila dobija pogon od spojničkog vratila motora.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da traktor ima HI-LO pored volana sa lijeve strane(kornjaca-zec),i tako je kako si napiso vratilo se ukljucuje rucicom koja se nalazi izmedju rucica mjenajaca,

Druga stvar koja me zanima je ta koje ulje ide u njegovu hidrauliku,,jer drugi trakor koji imam Case Internacional 933 i u njega sam sipao sae 30 hidraulicno ulje,,kako uskladiti na ova dva pomenuta traktora ulja obzirom da ce koristiti iste prikljucke,,ili je rijesenje da drugi traktor izbjegava koristenje hidraulicnih prikljucaka..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Tako znaci,to je onda odlicno,,jos jedno odnosno dva pitanja,,kada se traktor upali i dok se malo ulje ne zagrije kardan okrece iako nije uljucen na rucici,i koliko litara staje hidraulicnog ulja kod john deere 1030
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
To se javlja zbog multigradnog ulja koji se sipa u taj menjač i dok se ne ugreje ne odgovara viskozitet za pravilan rad hidraulične spojnice za pogon kardanskog priklučka. Te podatke Zza količine ulja nemam jer je to ipak traktor iz sedamdesetih godina i ovde ih slabo ima da bih imao takve podatke.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Hvala jos jednom na brzim informacijama,,,jos sam se iznenadio da se prednja vuca ukljucuje na dugme odnosno na gore iznad vec pominjan solenoid..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Što mislite o ovome traktoru? Izgleda mi dobro
e6dca7489efeb21806b488a3ea0585d5.jpg


H. mate9
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
I ja ga gledam :), traktor je mrak.. valjda su i stvarni sati kad ga već ovlašteni trgovac prodaje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Čitao sam negdje na stranom forumi da oni što završavaju na 30 da su generalno bolji od onih šta završavaji na 20..a kada se pogleda i razlika u cijeni čovjek se zapita...20ke su doata jeftinije..
Zeko traktor izgleda bome dobro..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A ja sam kod ljudi iz sela cuo bas suprotno.

Da su xx20 bolji od xx30
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
HMS je mislim gasenje i paljenje kardana u radu dok se dignu i spuštaju poluge, odnosno kad se recimo sa RD radi i na uvratini kad se okreće čim se na pritisak gumba diže hidraulik kardan se gasi i pali sam dok se spuste.
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
Za kardan neznam al znam za blokadu (kad digneš ugasena, kad spuštiš upaljena)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Marko 93 ,ko što su kolege navele sve je tocno za hms ali ima tog još ,npr hms ima funkciju tempomata ,npr u oranju nariktaš obrtaje i to je to međutim pri izlasku iz brazde i stiskanju tipke koja je povezana s hms traktor automatski smanjuje obrtaje na koje si ti zadao i ako imas elektrohidraulicne izvode ,pri stiskanju te tipke npr kod podizanja ,može se naštelat da se plug okrene ,stisne ako je vario i cim opet stisnes spustanje pluga traktor opet dize obrtaje do kojih si nariktao,,ja se s tim koristim a ima još stvari .
 

Najnoviji postovi

Na vrh