• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Brzinsko pitanje, JD PowrQuad. Jel ima netko da mu se u četvrti power malo 'zaleti' motor. Nije da klizi već ima kašnjenje između puštanja treće i primanja četvrte. Proklizio mi nije nikad ni u kojem uvjetu (transport, oranje). Navodno je to regulirano nekim oprugicama dolje na mjenjaču, pa me zanima neko stručnije mišljenje, jel tko to radio.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
@jd4755 malo sam nešto proučavao po stranim forumima pa tu pitam za iskustva iz prve ruke, kalibracija kao ide samo za snopove kvačila za naprijed-nazad, a ovo je regulirano tim oprugicama kao.

@Imt 542 De lux i jel se primjeti razlika? Samo se skinu i stave nove ili ima neka posebna procedura?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Dok sve ostalo normalno radi neću dirat, ja sad već znam i pazim da se prije 4. dobro zaleti i onda prebacim, problem je samo dok je na niskim okretajima u 3. a gas je do poda pa ga se ide zaklat u 4., e onda se čuje da se motor zavrti.
Ove ostale sve grize brutalno a i četvrtu, nema da bi išta proklizilo, fora je kaj su ove tri reducirane na PQ a četvrta mu je direktna valjda pa je veća procedura za prebacit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pazi da ne skuriš lamele na takav način, jer su više opterećene nego dok love zajedno.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Dok sve ostalo normalno radi neću dirat, ja sad već znam i pazim da se prije 4. dobro zaleti i onda prebacim, problem je samo dok je na niskim okretajima u 3. a gas je do poda pa ga se ide zaklat u 4., e onda se čuje da se motor zavrti.
Ove ostale sve grize brutalno a i četvrtu, nema da bi išta proklizilo, fora je kaj su ove tri reducirane na PQ a četvrta mu je direktna valjda pa je veća procedura za prebacit.
Prije kalibracija, čim prije, pa ako ne pomogne misli kako dalje!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Ako nisi, promjeni ulje pa onda kalibriraj.
Neznam sad imaš ili nemaš softshift funkciju?
Meni je malo kasnila ta 4-ta nakon kalibracije je OK.
 

Prilozi

  • IMG_20201016_124514.jpg
    IMG_20201016_124514.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 53

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ulje i filteri novi prije 500tinjak sati, a softshift? Ako misliš jel si sam mjenja power pri mijenjanju grupa, mijenja.
Ako misliš na onaj međugas koji si dodaje ili oduzima pri mijenjanju powera, to nemam.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Screenshot_20210104_182350_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20210104_182357_com.android.chrome.jpg
Ima netko da mi potvrdi da su ovo ispravni koraci kalibracije, ili još bolje jel netko tak radio?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Razmem ja sve jako dobro kaj tu piše, al pitam jel netko radio po tome slučajno.
Gore vidim da si ti preko dijagnostike radio.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nemoj to sam raditi ,plati nekoga s dijagnostikom tko zna što radi i mir.Da ne bi bilo spaljenih kompova,obrisanih softvera i sl.Kolegi su "stručnjaci" išli isključiti ad blue pa mu spalili računalo od 20tkn.
 
Na vrh