• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Mislim da je to puno novaca za malo jači traktor od NH. Ja sam tražil isto traktor 110-120 ks 4 cilindra ali sam na kraju spletom okolnosti uzel 6 cilindara 125 ks i nisam požalil ni malo. Potrošnja je vjerojatno nešto veća ali to je samo u vožnji i manevriranju. U radu je skoro isto. S tim da ti imaš vjerojatno puno veće parcele od mene. Znam da je tema JD ali samo usporedbe radi, radil sam sa Fendtom 510 105ks i 4 cilindra koji je isti trakor ko moj 512 osim 6 cilindara i 125 ks. 6 cilindara ima puno veću rezervu snage. Npr u oranju ili rotiranju sam 510 moral tjerati preko 2000 o/min a 512 to radi na 1700-1800 i potrošnja je identična. Istovremeno je puno tiši i mirniji.
 

BagyNH

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2018
Poruka
221
Gledam po oglasima ne zapada mi nijedan šestak za oko,sve što je dobro i košta malo više.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Jel netko mozda isao sam uvesti traktor iz eu? I jel ima neko tko je "provjeren" da ne mulja i ne petlja?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Nema ti tu nikakve mudrosti oko uvoza, nađeš platiš i to je to.
No naći nekog tko ne mulja za to je već potrebna i sreća
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Huh, bolje da te i malo s mulja nek da ostanes bez para i traktora.
Ili ići na provjerene trgovce tipa Baywe i sl.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Čovjek se zapita zašto su vani traktori skuplji nego kod nas?
kod nas moraju zmuljat nešto da ga hebeš.
Znam da sam jednom pričao sa prodajnim predstavnikom za jd,i baš ga pitao zašto su kod njih (u dućanu) skuplji rabljeni,i rekao je da oni rabljene servisiraju,i zato je viša cijena.
Pa možda razmisliti u tome smjeru...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel netko mozda isao sam uvesti traktor iz eu? I jel ima neko tko je "provjeren" da ne mulja i ne petlja?
Pogledaj na Agropark. U mađarskoj su, bliže ti je za pogledat, a ima ih odande kod nas uveženih. Ovako sa oglasa ko što kaže Markach, ja bi isto išao na neke veće i provjerene handlere..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
prodajnim predstavnikom za jd,i baš ga pitao zašto su kod njih (u dućanu) skuplji rabljeni,i rekao je da oni rabljene servisiraju,i zato je viša cijena.
Je pa ni do kuce nemas garanciju. Ulje u motoru mogu i sam promjenit.
Put do njemacke i tjedan dana ne kosta nista, a kupis traktor kod seljaka bez muljanja.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
A kak pronaći traktor kod seljaka u DE? Po oglasnicima su uglavnom firme…
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nez kako sad, nekad prije lokalne novine, a najbolje prijatelj-poznanik iz De ako se krece u tim krugovima pa raspitat.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Je pa ni do kuce nemas garanciju. Ulje u motoru mogu i sam promjenit.
Put do njemacke i tjedan dana ne kosta nista, a kupis traktor kod seljaka bez muljanja.
Rekao je da daju garanciju na obavljen servis,što god to značilo...
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ma gdje god da gledaš dođeš na isto, nije švabo kupio traktor da ga gleda i glanca, a pogotovo da mu radi 300 do 400 sati godišnje. Za dva dana i sam idem jednog van gledat izgleda kao novi a radio 1200 do 1500 sati godišnje. A ima puno starija serija sa manje sati a izgleda kao da je bomba pala u njega....i sad ti budi pametan?
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ekipa dali bi netko imao ili zna nekoga tko bi imao proširenja za stražnje blatobrane?
Za traktor 6200 `97 godina.
 
Na vrh