• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kaj velite genijalci ?

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..jel se isplati ovo raditi ..ne kao radukcija sa 1. na 2. kategoriju ,nego kao pomoč radi lakšeg i jednostavnijeg priključivanja priključka ...
https://www.imcuniverse.com/store/easychange.htm

pageimage.img
 
B

Bobo

Guest
Radi mu prvi link...

Citao sam o ovome na tractorbynet i dosta je ljudi zadovoljno sistemom, ali ih ima koji imaju problema s njim. na primjer svi strojevi moraju imati istu sirinu klinova za kopcanje, jer se na taj "kut" ucvrscuju "kuke".

Recimo, imas plug i njega mozes zakopcati, otkopcas plug, i zakopcas tanjuracu, i otkopcas tanjuracu i ides zakopcati drljacu, drljaca ima usko postavljene klinove (gledaju prema unutra) i ne mozes zakopcati, jer "kuke" i klinovi nisu u ravnini jedno s drugim, pa kut kuka treba prestelavati...

I ja sam se za to zanimao, al kad sam procitao misljenja korisnika i onih koji ce to tek postati, misljenja su podjeljena...

Da su svi prikljucci standardizirani (klinovi za kopcanje na istom razmaku) onda je to iskoristivo, ali ako i jedan prikljucak odstupa, ili prikljucak prepravljati, ili prestelavati kuke, a to ni pod razno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prepraviti priključak ..kaj je to problem '
Inace tata me gnjavi vec dosta godina :oops: da napravim onaj sistem kad je na polugama okrugla štanaga ..ima distance oblika ljevka preko kojeg se centrira ljevo- desno a na priključkima su ušice .
Tako je vidio na stolu za čiščenje papaka ..nikad prije ni poslje, ni ja ni on ...Sistem je kompliciraniji a možda i bolji ali treba prerditi sve priključke a i osiguranje od ispadanja je komplicirano do bola :oops: .
Ovako s ovim radi sa težeim "oruđima" a lakše upikne na starinski naćin :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ako si sam to radi, sredinu (par mm) kopčanja ostavi nazivnu a prema van i unutra napravi konus i problem kutova je riješen a priključak neće klatit jer je osigurač na sredini i drži tijesno...
S tim možeš bit i neprecizniji prilikom natjerivanja jer ti neće guma ''smetat'' kod raširivanja ako si loš drajver ko mo djed pa sve preko leđa pomiči..

A o otkvačivanju pluga kad ispane osigurač pa se ukosi u brazdi pa navuče na gumu...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sistem kolko je dobar tolko je i ne dobar. imao je sujed na starom 178 mf-u identično kopčanje tih ruka samo original zavreno na hidrauliku i pošto je imao priključke s tanjim kopčanjem zalo mu je sikočiti s poluga. primjer rotokosa 165 koju je imao. imala je kopanje 1 i 2. i na 2 kad je zakopčio lupale su mu poluge u kopače i trgalo mu gume. a kad a kad je zakopčio na jedan bilo je sve super ali nije bilo dobro jer mu se otkapčala na lijevoj strani. patent je bio dobro osmišljen ali nije dobro napravljen. jer bolje je onaj patent gdi sjeda kugla na hidrauliku i kad zakopčaš to je zakon ne iskače više. a on je imao ito ovak i gore između ovog pomičnog zuka što se pomiče tuda mu je iskakalo kopčanje. znam iz iskustav kad sam bio kosio s njegvim traktorom i kosom pa čim sam htio podiči odam se otkopčila i nije bilo dobro.
kasnije je bio odrezao te stare kopčanje i stavio obične starinske s kuglom i tako ga je i prodao.
sistem se osmišljen super ali ne na taj princip kako pokazuje slika jer se hoče otkapčini na manjem priključku. bolji je sistem s kuglom.
ako se več koristi takav sistem svajetovao bi da se stavi piksa takva razlika između 1 do drugoge kategorije. znači piksna se natakne na prvu kategoriju a vanjski dio je druge kategorije kopčanja i nema problema.
to koristim ja na svim strojevima koji imaju veče kugla a prvo kategoriju kopčanja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Misliš da bude mene obeshrabrilo samo zato jer je tom tipu iskakalo ...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ne nisam te mislio obezhrabriti nek ako postoji mogučnost da kupiš gdi če ti ulaziti kugla ako ne onda da stavljaš na tanje bolcne piksne da ti ne iskače a tvoja volja. sistem je super osmišljen samo sam htio pomoč kak da izbjegneš takve probleme :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sve pet kikic , to bude tak kak hoče ovaj s tvog potpisa.
Za sada je pala ideja ,odobreno je finaciranje , projekt ne može zaustaviti ni promjena vlasti
 
B

Bobo

Guest
Cekaj, narucujes ovaj sistem, il pravis vlastiti?
Bas me zanima misljenje domaceg korisnika, a ne nekog tamo amera koji ima sve prikljucke po PS-u.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naručujem , kaj si ti opal s kruške ?
Sutra skidam mjere s traktora
pon. režem pozicije
utorak. bušim rupe
sri . glodanje
čet. sklapam
pet . odmaram
sub. ako bog da probam jel paše na trektor ...ma organ :mrgreen: ..počinje fašnik . proba je sutra 2 tjedna :lol:
 
B

Bobo

Guest
Znaci, ima da ga pravis..

"sopstveni uredjaj za olaksano (otezano :roll: ) prikapcanje prikljucnih masina za traktor"

Jedva cekam da vidim kako ce ispasti i da li to u praksi funkcionira kako to oglasavaju.
 
B

Bobo

Guest
Nozevi su isfurana fora cak i za nase podneblje...

Sad je u modi da prvih 15 narucitelja potpuno besplatno dobije i kozmodisk za kriza...


U svakom slucaju bih dao prednost necemu sto je radjeno u nekoj radnji koja je taj metam na ovaj ili onaj nacin mogla termalno obraditi. ovaj PATS sistem je prodan u puno primjeraka i ak se ljudima nije svidjalo, mogli su ga bez problema vratiti, a takvih je bilo malo.

Ne znam, nesto napravis sam, pa se tanjuraca otkopca, pa rasjece jednu il obadvije zadnje gume, pa skuplja pita od tepsije. Nitko ne kaze da se to s kupovnim "kukama" ne moze dogoditi, ali ipak imas neku sigurnost da to kod puno ljudi funkcionira zadovoljavajuce, tak da ono...


Valjda si vidio da uz te kuke moras imati i ovakve sajbice koje idu na prikljucke:
easychangepictures022.jpg


Kad narucis PATS kuke, dobijes takvih 6 plocica u kompletu. Nije neka mudrost sam ih izraditi, al "i sitno je bitno"...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Radi kako ćeš raditi,,,nije me briga...
Al ovaj je imao tako skopčan teg...i na kraju :madmana:

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da šajbice u stvarno nauka , bobo ti mene podcjenjuješ :oops:
Namjeno sam spomenu noževe jer mi ovo spada u kategoriju prizvoda top-šop oglašavanja .
Nije ovo bogznakaj ali olakšava npr. seljakanje priključaka po dvorištu ..i tu mu ja vidim moju namjenu 95% .


joekiki ja nemam Ph :lol: .i da je kupio traktor za rad a ne za kurčenje ne bi mu se to dogodilo .
Koji je jojo jurcao okolo s utegom po selu ....Uostalom ovo nije traktor ,ovo je kao monster , samo velike gume i retrovizori
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Hebal vas PATS...
Kupite originalne CBM kuke za kugle, zavarite ih umjesto oka i to je to. Cijena jedne (cat 2) je oko 400kn. Dade se i još malo razgovarati o cijeni.
Prvi je problem ovih dodatnih kuki to kaj produžuju stražnje poluge i smanjuju podiznu silu, a drugo omogućuju lakše dizanje prednjeg kraja traktora. I još k tome dobije se dodatna klimavost na polugama.
Jedina im je prednost to kad ih se poslije tjedan dana zasitiš da ih netreba rezati, već ih samo opsuješ i skineš jedan bolcn.
Čak se ni farba ne ošteti, pa te redovito podsjećaju na to da su bile promašaj...da ne rečem zajeb.
 

Najnoviji postovi

Na vrh