• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako do najma državnog zemljišta?

H

Hergot

Guest
Sve u redu, shvaćam gdje živimo i kakvi šerifi krkanski određuju neke stvari. Zato bi baš bilo bolje da se držimo teme kako bi informacijama jedni drugima bili od koristi. A osobno što se mene pak tiče nisam nervozan nego volim red.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Na forumu postoje moderatori?

Tema je najam državnih zemljišta a ne kupovina zemljišta jedne babe od druge.

U pravu si,skrenulo se sa teme,otišlo malo u širinu,možda malo iz nemara,možda iz zaigranosti,možda iz želje da se nekome pomogne,oprosti prijatelju,nije bilo namjero.Takvi smo ti mi seoski ljudi,ponekada se malo zaboravimo,pa treba u pomoć pozvati moderatore.A,da,gdje ste moderatori,čini mi se da je netko zaboravio pročitati pravila foruma.Koliko se sjećam,u njima piše da je zabranjeno vrijeđati druge članove.Pretpostavljam da u to ulazi i nazivati nekoga babom.Pa bih molila da se gospodina sankcionira.Iliti opomene.A što se mene tiče,opominjem se sama,a očekujem i moderatorsku opomenu,može i nešto strašnjie ako treba.
Da ne bude opet off topic,ili kako se to već kaže ili piše,do državnog zemljišta je malo teže doći osobama koje nisu iz općine,a kamoli županije u kojima se zemljište nalazi.Zato, moj prijatelju:)evil:)čini mi se da najviše izgleda za dobiti zemlju imaš u mjestu svog:roll::roll::roll: boravka ukoliko je ima i to onda kada se bude djelila.
 
O

oseloth

Guest
Ne vidim adekvatniju grupu pa ću pitati ovdje. Kako we kreći cijene zakupa po hektaru u brodsko-posavskoj županiji.

Državna-
Privatna-

Imali dodatnih troškova po hektaru, porezi,prirezi itd.

Iznos poticaja po hektaru u SB žup i koja je minimalna površina za dobiti potica

Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
baš to gledam, jel može netko pojasniti neke stvari......za ta javna nadmetanja, što sve treba poslati od papira???? da nebi nešto izostavio

gledam čestice na arkodu.....sve su zasijane, osim jedne, koju čovijek ore već danima, jer ima oko 50Ha......i sada neznam u čemu je stvar, kako može biti natječaj za zemlju, koja se trenutno obrađuje.....???? prije na stranicama od općine su bili natječaji, za zemlju, a ovaj natječaj nema na toj stranici.......ili se već unaprijed zna tko to treba dobiti, ili.......??
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-zato i propadaju i firme u dršavnom vlasništvu,kad je na čelu svake lopov,koji radi za sebe i bližnje
-našima se ništa ne isplati , ide privatizacija i onda opet pogodovanje pojedincima,a tak i s zemljom
 
B

Bobo

Guest
Isao sam ja u moju opcinu pitati kako da dodjem do drzavne table od 13kj koju jedan "podoban" trenutno ima zasijanu ljuljem i samo kosi i odvozi bale.

Receno mi je i prije nego sam pitao koja parcela, koliko velika i gdje je: "Ti to ne mozes dobiti". Decki, radi se o parceli u mojoj K.O. i ZNAM da nema nitko u toj KO zainteresiran za tu zemlju a ja tu imam prednost i zelim da se pokrene natjecaj... NO, receno mi je ti njega tuzi, on ce dobiti kaznu, izaci ce s njive, ti udji, radi (naravno bez poticaja i nicega) dok on tebe ne prijavi. Tebe ce uhvatiti, dobit ces neku kaznu izaci ces s te table i tako se vrtite u krug dok jednom od vas ne dojadi. Inace, ta parcela ti spada pod upravu hrvatskih suma i drzava s tim nema nista...

Zemlja inace nije "cista" katastarski je 100% drzavna parcela u nekih 20-ak cestica a gruntovna slika je sve samo ne drzavna... sve neki starosjedioci, neke zadruge iz susjednog sela koje su davnih dana pozatvarane i po propadale i tako.

E, kome da se obratim, kad mi moji "opcinari" ne zele pomoci posto se ne zelim u politiku petljati i "nisam podoban" po tom pitanju?

Morat cu traziti nekoga u ministarstvu poljoprivrede da ga lijepo pitam sto i kako i sto te kako dalje postupati...

Uzasnu administraciju iimamo...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Pa što neodes u upravu HŠ-a i pitas ako je njihova zemlja,premda HŠ svoju zemlju nedaju u zakup,prodaju i slicno,naprotiv oni jod otkupljuju šume,livade,krčevine i oranice od seljaka koji imaju cestice uz njihove šume
 
B

Bobo

Guest
KLINAC, kad je zemlja na RH... Za sve u ovoj drzavi treba traziti vezu... to je cudo jedno!!!

Prvi problem u cjeloj prici je neprovedena komesacija u mojoj KO, drugi problem su "lokalni mocnici" koji su tu komesaciju ogranicili na njima interesantne KO a ovo drugo "nije bilo potrebno"... e, sad se ja moram malo angazirati da pokrenem komesaciju (ulaz u EU ovo, ono...) i to ne u opcini nego s "vise razine".

Treba biti strpljiv i nista vise. Na silu necu nicije, makar i drzavno samo bih htio da u cjelom sistemu postoji neka pravda.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
dobro a sto je sa zemljom koja je u vlasništvu gradova,općina itd.a ne države.jel to gradovi i opcine mogu prodavati
 
B

Bobo

Guest
Znam da je, ali kad ovi koji MORAJU postivati zkaon isti ne postuju!!!

Natjecaj za zemlju se MORA provoditi a od kad ja za sebe znam, to se u mojoj KO nije odvijalo od kad ja za sebe znam. takodjer su prekinuli komesaciju kad je doslo do nase KO iz samo njima poznatih razloga i isto tako od djetinjstva samo slusam price kako ce to biti "nagodinu"... Od ove godine sam izabran za predsjednika mjesnog odbora i kao takav cu sluzbenim putem traziti komesaciju zemljista i to isto tako preko "visih instanci" jer s mojim opcinarima nema razgovora. Nacelnik me prima u ured "preko volje" sta da vam vise pricam...

U politiku se ne zelim mjesati niti naj manje jer to nikome tko to iskoristava za vlastiti probitak ne ide u prilog i ne zelim da se takve stvari o meni uopce pricaju.

Tek kad se komesacija odradi i kad se objavi natjecaj tek onda sam ja tu da dam ponudu za drzavnu zemlju.

Drugog nacina nema a kako mi se cini da je to bas kako i kazes, lov na vjetrenjace... :(

S gradskom zemljom grad raspolaze, ali koliko znam da se gradsko zemljiste moze samo davati u zakup. Vec bi to nasi razgrabili uzduz i poprijeko da se to moze prodavati...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
grad je prodavo svoje zemljiste...
a jel sad gradska zemljista ovaj zakon ne obuhvaca..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
tak je i kod nas,dok je grad raspolago s državnim zemljištem išo sam (još prije 3 god.)zemlju tražit u zakup,parcele s kojim graničim,prvo cekaj da istekne stari,pa se nejvljaju kad ih zoveš,opa prođe godina,tako i s drugom,pa mi jave da podnesem zahtjev za kupnju-pa ceko još godinu(svaki tjedan zvao grad nikako raspisat natjećaj)pa dođu izbori ,promjena vlasti,mislio bit će bolje ,poštenije i brže,kad ono promjene zakona koje još traju,još neodlučniji i prošla JOŠ 1 GODINA i dalje ćekam -poštenjem nema ništa ,uvijekdolaze drugi ,ali i s njima drugi poznanici ili stari samo s većim mitom
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sve skupa 17 000 ha :D: Di nestade onih milijun i kusur što je ministar najavljivao, popapali vrabci :icon_weed:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Stočari koji nemaju dovoljno zemlje bi mogli ovo iskoristiti :

Obavještavamo poljoprivrednike koji se bave stočarstvom i nemaju dovoljno poljoprivrednog zemljišta, s obzirom na broj stoke koju posjeduju, da su u saborskoj proceduri izmjene Zakona o poljoprivrednom zemljištu.

Izmjenama se predlaže iznimno davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države bez javnog poziva, na rok od 10 godina, pravnim i fizičkim osobama koje se bave stočarstvom pod uvjetom da nemaju, a ovim bi zakupom dobili minimalnu površinu poljoprivrednog zemljišta propisanu prema broju uvjetnih grla, uz naknadu u visini iznosa dvostruke početne zakupnine za zakup, a odluku o dodjeli donosi Agencija, na njihov zahtjev. Ova odredba prestaje važiti 30. travnja 2015. jer je vezana uz prijava novih poljoprivrednih površina u sustav izravnih plaćanja čiji je propisan rok do 31. svibnja 2015.
 

Najnoviji postovi

Na vrh