• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako do vise mlijeka

Pocetniksh

Novi član
Tu od
14 Stu 2019
Poruka
6
Pozz svima pocetnik sam i na forumu i u proizvodnji mlijeka pa vas molim.da imate razumjevanja zelim da cujem dobar savjet od onih koji se bave i razume u proizvodnju mlijeka ja imam 3 krave
holstajn stevona 7 mjeseci ima 8 l mlijeka dnevno
Simentallka stevona 4 mjes ima 5 l mlijeka dnevno
Neka mjesanac oteljena prije 1 mj ima 10 l mlijek dnevno
Jedu dnevno po
2 kg gebija 18 %
2 kg stocnog
Kostovit
So
Silazu
Livadsko sijeno
Sta trebam davati jos sta izbaciti iz ishrane nemam bas puno izbora sa hranom unaprijed hvala
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Nemam pojma o ishrani, siguno se to najde na internetu.
Ali ja gledam koiko te na kraju košta 1 litra mljeka.
Tako da izbacit to kaj kupuješ - premixe i kupit još jednu ili da se oteli.
 

Pocetniksh

Novi član
Tu od
14 Stu 2019
Poruka
6
U planu sam sledece godine pravit vecu stalu sa nekih 15 mjesta za krave i uzet jos krava al sam prvo sa ove 3 kreno da vidim dali se mogu tu nac i snac
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Koliko su krave stare?
Koliko im daješ silaže i sijena?
Mljeveni kukuruz(šrot) im ne daješ?
Muzeš ručno ili na muzilicu?
Koliko su kod tebe dugo?
Da li su u štali non stop ili idu i van?
 

Pocetniksh

Novi član
Tu od
14 Stu 2019
Poruka
6
1 simentalka nosi 6 tele
2 holstajn nosi 5 tele
3 otelila 5 tele
Jedu po jedna velika kolica silaze i dam izutra i navece po jednu balu na njih 3
Hamut nedajem jer kazu nema potrebe ima zita u silazi
Muzem na muzilicu krave
Sve 3 su non stop u stali neiuvodim ih
A prije godinu sam jednu uzeo pa posle 6 mjeseci ovu holstajn pa prije 1 mjesec ovu simentalku koja je bas debela al mlijeka nistaa
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ishrana nije loša.
Kod mene u sustavu krava tele i kada su jele samo sijeno imao sam 10-11 litara mlijeka(prvotelke)..a dojio sam dok nisam drugo tele podbacio pa znam količinu..
Neću tvrditi da ih se netko riješio jer više nisu bile za držanje zbog male količine mlijeka..ali čudi me da daju tako malo uz takvu hranu.
Jedino bih možda pojačao sijeno...
 

Pocetniksh

Novi član
Tu od
14 Stu 2019
Poruka
6
Ishrana nije loša.
Kod mene u sustavu krava tele i kada su jele samo sijeno imao sam 10-11 litara mlijeka(prvotelke)..a dojio sam dok nisam drugo tele podbacio pa znam količinu..
Neću tvrditi da ih se netko riješio jer više nisu bile za držanje zbog male količine mlijeka..ali čudi me da daju tako malo uz takvu hranu.
Jedino bih možda pojačao sijeno...
Ma ova holstajn pomen je ok 7 mjes stevona imala je u 3/4 mjesecu i po 18 l ali ovaj simentalac 5 l hmm dali je koncentrat dobar cujem ljudi daju i soju staj sa njom
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Možeš probati sa sojom.
Ali ako daje sa tom ishranom holsteinka puno više onda je ishrana dobra..moguće da je do krave..
 

Pocetniksh

Novi član
Tu od
14 Stu 2019
Poruka
6
Kolko smijem soje davat dnevno kakav je ovaj gebi 18% ima jos neki skuplji dali da probam sa drugim koncentratom
 

Mirnes M

Novi član
Tu od
18 Lip 2020
Poruka
2
Pozz svima pocetnik sam i na forumu i u proizvodnji mlijeka pa vas molim.da imate razumjevanja zelim da cujem dobar savjet od onih koji se bave i razume u proizvodnju mlijeka ja imam 3 krave
holstajn stevona 7 mjeseci ima 8 l mlijeka dnevno
Simentallka stevona 4 mjes ima 5 l mlijeka dnevno
Neka mjesanac oteljena prije 1 mj ima 10 l mlijek dnevno
Jedu dnevno po
2 kg gebija 18 %
2 kg stocnog
Kostovit
So
Silazu
Livadsko sijeno
Sta trebam davati jos sta izbaciti iz ishrane nemam bas puno izbora sa hranom unaprijed hvala
Za 1 litar mlijeka moraš dat 400 grama koncentrata
 

Najnoviji postovi

Na vrh