• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naterati kokošku da kvoče

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Pa ja sam polusao savet da ostavim jaja da bi se neka nalegla.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Ako lepo lezi dobro je. Mislio sam na to da kada primetis da neka lezi da joj ostavis samo par jaja da ako ustane ne upropasti i ostala. Ako i sada lepo lezi ne verujem da ce ustati.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Juce sam joj stavio 15 jaja,sva jaja je uspela da prikupi i jako dobro lezi...Jutros je ustala da jede ali se je brzo vratila na gnezdo.Videcemo da li ce i dalje ostati da lezi. Do sutra tacno godinu dana kako se je raskvocala druga bela sto je izlegla 12 pilica.
 

Aska

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
16
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Pozdrav svima
Imam jednu blesavu kokoš koja kvoca ko luda(nesmijes doc rukom blizu nje odma capa za ruku) i prije jedno mjesec dana stavio sam pod nju jaja al nije bilo nista od njih, jela je jaja,svaki dan po jedno dvoje, sad neznam jel to zato jer sam ju ostavio u kokosinjcu sa ostalim kokosima, a i vidio sam da se neka koka gurala u to gnjezdo di su bila jaja
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Ta jaja nije lupala kvocka vec kokosi koje su joj se gurale u gnezdo, pa je ona pojela ta jaja. Moze kvocka da bude u kokosinjcu, ali mora da bude pregradjena da ostale kokosi nikako ne mogu do nje.
 

Aska

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
16
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

kolko dugo uopce kokos kvoca, ovoj mojoj to traje vec cca 2 mj i sto je zanimljivo kokoska je crne boje,a citajuci malo po forumu vidim da uglavnom samo crne kvocaju,jel neko mozda zna zasto je to tako
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Ma nema veze kvocanje sa bojom kokosi. Kod mene ih ima u svim bojama i kvocaju sve. Ako hoces da je odkvocas, potapaj je u hladnu vodu 4-5 puta dnevno, celu je potopis i i drzis pod vodom (ne moras da joj potapas glavu, ali da joj iz vode viri samo glava i da bude u vodi 30-ak sekundi) i onda je pustis ali da nema nikakav pristup gnezdu, negde u dvoriste. To ponavljas 2-3 dana i jako se brzo odkvoca.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Moja kokica lezi od utorka na 15 jaja. Hrana i voda su pored nje,pregradjena je od ostalih,ali me strah sto nece da ustaje od jaja..Malopre sam je ja podigao i odmah se je vratila...Svaki dan se hrana smanjuje,ali je ipak ne vidim da ustaje.Inace jako dobro lezi..Sva jaja je obuhvatila i sva su jednake toplote.Trebam li je ja pomerati sa jaja?

Aska ogradi je od drugih kokosi..one tako prave stetu njoj...

Pozz..
 

Aska

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
16
Re: Kako naterati kokosku da kvoče

Lazare kad budem ponovo nasađivo kokos onda cu je izdvojit u drvenu gajbu gdje inace drzim jednodnevne pilice dok malo ne porastu,tu je malo tamnije i bit ce sama pa cemo vidjeti oce izleci koje pile,inace nije mi bitno jel kvocaju jer imam inkubator al htjeo sam pilice koji ce malo hodat za kokom
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Ja sam mojoj stavio zaklona da joj ne bi smetalo sunce jer njoj smeta jutarnje na izlasku. Inace,kod mene sve u redu..Danas je ustala,jela i vratila se...Jel vi lampirate jaja?
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Pa mozes da lampiras jaja ali tek sa7-10 dana jer je tad najsigurnije.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Ja sam sinoc lampirao_Oko 10-tak sam pregledao. U sva ima da su poceli da se razvijaju.
 

Aska

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
16
Ja izbacujem tek 18. dan al iz inkubatora,onda se vidi oce sta bit od njega,moze bit onako da se crni u jajetu al ako to nije preko cijelog jajeta nema ništa od njega
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Naisao sam na 1/2 jaje,crno se vidi ali ne pomera se. Mozda je mucak.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Ne izbacuj jaja. Ako se vidi sta unutra onda je verovatno zivo i ne mora da se pomera, mozda se zametak vec pricvrstio za ljusku jajeta. Pusti kokos na miru da lezi, ako je tako svaki cas dizes ustace i tek onda neces imati nista. Jaja lampiraj na 10-ti dan i ako je neko jaje prazno izbaci ga, a kvocka ce jesti i piti kad hoce ne moras da je dizes.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Ljudi 9 dan je prosao,ona uspesno lezo.Juce sam jos jednu nasadio i stavio joj 15 jaja..Od toga 5/6 zelenih.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Sinoc sam lampirao jaja.Jedno mucak sam odstranio,a 3 su mi sumnjicava jer se ne pomera to iznutra uopste,a i malo se kao trese unutra..Ostala su puna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh