• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako radi sijačica za sitno sjene

I

IvanVl

Guest
Da li bi mogli objsniti kako radi sijačica za sitno sjeme .
Kako uzima zrno , kako se namješta razmak i da li sijačica za pšenicu može sijati ječam ili zob ?
Da li se i na takvim sijačicama mjenjaju sita s rupama prema veličini sjemena kao na sijačici za kukuruz ili ne ?
Hvala na odgorima i objašnjenju .
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Da li bi mogli objsniti kako radi sijačica za sitno sjeme .
Kako uzima zrno , kako se namješta razmak i da li sijačica za pšenicu može sijati ječam ili zob ?
Da li se i na takvim sijačicama mjenjaju sita s rupama prema veličini sjemena kao na sijačici za kukuruz ili ne ?
Hvala na odgorima i objašnjenju .
zavisi koje sitno sjeme te zanima, ja ti mogu reći o sijačici koju ja imam za pšenicu, i s kojom bez ikakovih dodataka možeš sijati ječam,zob,ljulj, sjeme izbacuju nazubljeni valjčići kojima možeš podesiti brzinu okretanja za gustoću sjetve, te se može podesiti razmak izlazne rupe prema debljini sjemena, a za sitno okruglo sjeme(ulj. repica, djetelina...treba poseban dodatak u obiku prstena kako bi sjeme izlazilo u manjoj količini. znači nema sita s rupama, regulira se razmak izlazne rupe. a postoje i novije pneumatske sijačice, za koje neznam princip rada.
 
I

IvanVl

Guest
Najviše me zanima za sjetvu repe tako mi zovemo repu bjele boje koja se sija poslje kad se pšenica pobere .
To je sjeme sitno kao ono bijelo umjetno gnojivo možda i sitnije .
Isto tako za runkliju , to je sjeme veliko kao koštica trešnje , možda malo sitnije onako nepravila oblika s oštrim vrhovima
Oprostite na usporedbi .
tata bi htio možda napravimo sijačicu koja bi mogla sijati te vrste sjemana .
Možda na otpadu negdje načđemo dvije sekcije i napraviti neki nosaš za imt .
A možda bi to bilo preteško za napraviti doma .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
mozes naci za 2-3 tisuce OLT ili IMT sijacicu i bez brige si.........
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
kaj se tice bijele repe(stocne) u mojem kraju ti ju sijemo oltovom mehanickom sijacicom za kukuruz. lanci za razmak u redu stavljaju se kao i za kukuruz.stavljaju se pločice za kukuruz 8mice a umjesto kukuruza stavlja se na jednu ral(jutro) 4 kartice sjemena repe(cini mi se da su pakovane po 10 dkg) i 10 kg šrota(mljevenog kukuruza) koji je zašrotani na srednje sito. tu repu i šrot treba dobro izmiješati a sije se u redove kako kukuruz s cime je laksa kultivacija a i branje. mi ju sijemo zbog prodaje.
 
I

IvanVl

Guest
Hvala vam na odgovorima ,ovo s sijačicom za kukuruz smo probali ..ali znate kad sijačica nije vaša onda odmah svi pitaju i boje se za sita .
Radili smo s pijeskom , možda najbolje da nabavino neku staru sijačicu za kukuruz pa imamo jednu za sva sjemena .
Forumaš zeko , nama je puno dati 2-3 tisuče kuna za sijačicu jer mi sijamo repu za svoje potrebe .Jedno do dva pakiranja na godinu
 
I

IvanVl

Guest
Molio bi vas da postavite koju sliku da vidim kako izgleda sijačica za sitno sjeme ?
 
Na vrh