• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako se ovo zove?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Hebate Bobo, bolje da su kupil novi kombajn a stari predfilter ;)
Ovaj mu sad kvari izgled :lol:
 
B

Bobo

Guest
Hehe. morat cu ga obojat nekom blijedom crvenom i onda ga izgrebati da se uklopi u okolinu...

Inace, jucer vrsio 3/4 jutra i u predfilteru je bila lijepa kolicina prasine... ja super zadovoljan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Bobo kaže:
Hehe. morat cu ga obojat nekom blijedom crvenom i onda ga izgrebati da se uklopi u okolinu...

Inace, jucer vrsio 3/4 jutra i u predfilteru je bila lijepa kolicina prasine... ja super zadovoljan.
A kak je izgledalo u cijevi?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vjerovatno bolje nego s jutenom vrećom.. Sad kad nije ''prigušen'' mora letit po polju ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Hehe. morat cu ga obojat nekom blijedom crvenom i onda ga izgrebati da se uklopi u okolinu...

Inace, jucer vrsio 3/4 jutra i u predfilteru je bila lijepa kolicina prasine... ja super zadovoljan.
Mislim da bi se i boja na kombajnu osvježila kad bi ga detaljno sa spužvom oprao.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ili malo preletio polirkom. Apšisala je, vidi se, ali ko će to napravit na kombaju. Ili nek pređe miniwashom s četkom...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vidio sam. Svaka čast, kao i na svim strojevima, držiš ih super uredne ;)
 
B

Bobo

Guest
U mom kraju je uvrijezeno misljenje da se kombajn ne treba prati... zaduzio sam ga izvana ulickanog, a u ladji nema cega nije bilo... Jos uvijek korpu nisam sastelao kako bih htio, a poceo vrsiti jecam ljudima... sutra ili prekosutra je ona na redu da se sredi, a o pranju otom, potom... Pred zimu je detaljno ispuhan kompresorom (IMT 539 i sat vremena posla) tako da je bio iznutra cist, sto mi je najbitnije... Da ga perem, meni ne pada na pamet... od 1981.g. nije opran, pa ga necu poceti prati ni ja. Samo ga ispusem dobro kad se zato ukaze potreba, motor odrzavam cistim kao i auspuh i kocnice...

Funkcionalnost prije svega, a potom lickanje. recite sto god hocete, ali ja ga prati necu ;)

ZJ kaže:
Bobo kaže:
Hehe. morat cu ga obojat nekom blijedom crvenom i onda ga izgrebati da se uklopi u okolinu...

Inace, jucer vrsio 3/4 jutra i u predfilteru je bila lijepa kolicina prasine... ja super zadovoljan.
A kak je izgledalo u cijevi?

U cjevi nije bilo nista, osim zraka... Kad je gas na pola, prasine u predfilteru miruje, al kad ga odvrnem na iber, krene se kovitlati unutra... mislim da to nije dobar znak ili?

@DF&T: Ne znam je li od zatora ili nije, ali meni odradjuje posao... BTW, nemam se sto ljutiti za link, jer se ni u pocetku nisam ljutio ni na koga, pa se ne ljutim ni sad...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mi peremo kombajne jednom godišnje u ovo doba, pred sezonu, jednom godišnje se mora kombajn detaljno oprati zbog manje mogućnosti samozapaljenja itd. Perem ga predsezonu, jer ako voda uđe u ležaje odmah i izađe dok krene raditi. U jesen poslije kukuruza ispuhujemo kompresorom jer stoji u šupi, pa nema opasnosti da ispod naslaga prljavštine počne hrđati.
 
B

Bobo

Guest
Kazem ti... motor i auspuh odrzavam cistima, ali da sad ja njega idem prati, ne pada mi na pamet...

Nije ovo kombajn koji radi ne znam ja koliko sati godisnje pa da ce se na njemu naslagati prasine pa da ce se zapaliti ne znam ja koliko...

S 80-al kitara dizela sto je u njemu prezimilo cu povrsiti sav jecam u koji me budu zvali... Toliko o poslu koji ovaj kombajn obavlja... Da su prijasnji vlasnici brinuli o njemu, jos donekle... Ali ako je vec boja blijeda, i naslage prljavstina tolike da se to strugati spahtlom mora... Lijen sam za takve pizdarije i to raditi necu... Jedino pred mozebitnu prodaju, ili pred ponovno bojanje...

Kolega ima zmaj 780 iz 1965.g. i nikada taj vode nije vidio, osim ako ga je negdje kisa uhvatila. Lim je zdrav i i nema znakova hrdje. Sita je poderao koliko je vrsio, tako da od pranja kombajna odustajem ;)

Necete me privuci samo tako na "tamnu stranu" ;)
 
U

ursus4514

Guest
Moj kolega ima ZMAJA 142 A OVAJ DRUGI DF 4660 h i kazu obadvojica ne peru cijeli kombajn ali poslje svagok dana na zavrsetku obojica kada se motor ohladi peru samo motor i ujutro opet vrsit!!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ursus4514 kaže:
Moj kolega ima ZMAJA 142 A OVAJ DRUGI DF 4660 h i kazu obadvojica ne peru cijeli kombajn ali poslje svagok dana na zavrsetku obojica kada se motor ohladi peru samo motor i ujutro opet vrsit!!!
Mi ne peremo motore na kombajnima svaki dan, već ih 2-3 puta u sezoni ispušemo sa kompresorom.

Jedino na Bourgoinu tamo mrežu ispred hladnjaka čistimo svakih sat vremena rada, a peremo hladnjak svaki treći dan, jer se počne pregrijavat ako se ne čisti.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
DF&Torpedo kaže:
ursus4514 kaže:
Moj kolega ima ZMAJA 142 A OVAJ DRUGI DF 4660 h i kazu obadvojica ne peru cijeli kombajn ali poslje svagok dana na zavrsetku obojica kada se motor ohladi peru samo motor i ujutro opet vrsit!!!
Mi ne peremo motore na kombajnima svaki dan, već ih 2-3 puta u sezoni ispušemo sa kompresorom.

Jedino na Bourgoinu tamo mrežu ispred hladnjaka čistimo svakih sat vremena rada, a peremo hladnjak svaki treći dan, jer se počne pregrijavat ako se ne čisti.

zar nije bolje hladnjak samo dobro propuhat kompresorom?tako bar mi radimo..
 
B

Bobo

Guest
Jasna stvar ispuhivanje hladnjaka, pranje ili isphivanje motora, i odrzavanje cjelog stroja sto manje prasnjavim... Koliko se samo kombajna zapali zbog neodrzavanja i prasine nagurane u svaku poru stroja? Sve radne strojeve treba cistiti, ali da perem kombajn prije sezone, iako sam svjestan da ce za dva dana biti jos prljaviji nego sto je bio, jer se na ciste povrsine prasina samo jos vise hvata... Trebao bi ga PRONTO-m prskati ;)
 
Z

zetor proxima

Guest
to ti je ubiti zracni filter a u njemu ti samo zrak kruzi zato i ima ona krilca
 
B

Bobo

Guest
zetor proxima kaže:
to ti je ubiti zracni filter a u njemu ti samo zrak kruzi zato i ima ona krilca

Daleko je to od zracnog filtera... TO je samo uredjaj koji izdvaja krupnije necistoce iz usisa, da se produzi vjek papirnatom ulosku filtera. Jednom rjecju; predfilter
 
B

Bobo

Guest
Sad nek mi netko dokaze da je jutena vreca bolje rjesenje!

Ovo je samo nakon jednog popodneva vrsenja:





Svako jutro istresam "posudicu" a filter je kao novi... Ja sam prezadovoljan s ovom stvarcicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh