• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kako skinuti poteznicu na IMT-539

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
kum mi zeli skinuti poteznicu na traktoru i staviti vecu ali problem je sto taj original klin nikad nije vađen pa je zapekao, ja sam probao s WD-40 ali bezuspjesno a ako ga lupam strah me da ce puknuti oni nosaci klina, jel zna tko kakv dobar lijek za to?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ako je to onaj klin kaj je na trubi onda moreš grijati dok ga ne rastališ, a ni onda nepe jer je iznutra stegnut maticom i prolazi kroz cijelu trubu.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
pričam o klinu koji drži gornju poteznicu

Ponekad nema druge pomoći osim izrezati klin, skinuti poteznicu i onda variti po njemu (klinu) da popusti od visoke temperature, nemoj pretjerano upotrebljavati čekić jer uha lako popucaju, onda je tek problem..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Jel bu meni več neko jenput napisal o kojem klincu je riječ :scratch
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Jel bu meni več neko jenput napisal o kojem klincu je riječ :scratch

muhaničar,kaj je s tobom danas :mrgreen: Onaj klin sa prve slike,što prolazi kraj tri "Uha",to je mislio...
Ništa WD-40 ne bu pomogel,jer je ko sveta voda.... Zemi UKA-4 ulja,poli po uhima malo sa penzlom pomuljaj,pričekaj sat-dva i da vidiš kak ide van.... Ja već godina sve šarafe (rđave) i sve rđavo tak skidam...samo UKA-4 :supz:

Ohohoho! Gle ...i ja sam napravio strelice na slici! :prayer:

100_1642.jpg
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
To je "dvodijelni klin" on se lomi na polovici da se može ubaciti,ali nikad nisam čuo da je on zapekao jer taj klin se vadi svaki puta kada se skida ili postavlja krstaš za prikolicu,drugim riječima taj klin se 100 puta na godinu izvadi i stavi na mjesto.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
da ne odskočim puno od teme, ak imaš gdje nabavit,a da nije preskupo, preradi to na Massey sistem...nikad ju nemoraš skidat,samo ju "odfrkneš" na stranu

P160912_07_31_01.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se radi o dvodjelnom klinu koji drži kornju poteznicu za vuču prikolice on definitivno nije zapekao u ova 3 uha na traktoru, nego je sigurno zapekao u ušima od same poteznice, još pogotovo ako su uha cijevi cijelom dužinom unutar 3 nosača klina na digerencijalu.

I ja još nikad nisam čuo da to može zapeči....zakapči nešto malo jače straga i iscukaj malo, nešto če se morati odvojiti ili puči :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Još nisam imal prilike baš čuti da se tu zapeklo pa mi bilo skroz nejasno.
Ako je u uhima na kučištu onda laganini čekić po njima i mali brener, a ako je u cijevima onda samo opleti sa sedmicom :D
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
baš je zapekao klin na uhima od traktora a ne poteznice, a on ju nije skidao jer je mala poteznica pa mu nije smetala za nista tako da je i to moguce, a mene je strah grijati to a za lupati klin se nituje ali ne popusta
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Da ja imam takav problem ja bi brusilicom i tankom šajbom (1 mm) prorezao sa svake strane svakog uha.Na taj način bi oslobodio poteznicu a ostala bi mi tri nazovimo ih čepa u tri uha na traktoru.Onda bi te čepove bušio bušilicom,počeo bi sa osam mm borerom (klin je 19 mm) tako da dok bi ga provrtio sa borerom 12 ili 13 mm,vjerujem da bi i ti čepovi popustili a ako ne,mislim da nebi bio problem onda ih nekako povaditi,moje razmišljanje.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Slobodno to lagano griješ,netreba te bit strah nebu to odma puklo,ni to tak slabo
A i ovo nije loša ideja uzet brusilicu s tankom pločom i izrezat da kuku skineš pa onda možeš te komade kaj ti ostanu lupat s obje strane pa možda nekud krenu
Nije to opet tak jako zapeklo ak je orginalni klin,jedino ak nije neko stavio neki malo deblji pa se zacvikao:axe:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da ja imam takav problem ja bi brusilicom i tankom šajbom (1 mm) prorezao sa svake strane svakog uha.Na taj način bi oslobodio poteznicu a ostala bi mi tri nazovimo ih čepa u tri uha na traktoru.Onda bi te čepove bušio bušilicom,počeo bi sa osam mm borerom (klin je 19 mm) tako da dok bi ga provrtio sa borerom 12 ili 13 mm,vjerujem da bi i ti čepovi popustili a ako ne,mislim da nebi bio problem onda ih nekako povaditi,moje razmišljanje.

u pravu si, al izbušiti jedino možeš 2 vanjska dijela klina, a unutarnji ne jer je predaleko, grijanje ja bolja opcija al ne s brenerom, pre slab je, najbolje je elektrodom ili autogeno..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Vidiš,Mali od traktora,tu ti je hrpa ideja pa ti uzmi neku ili.......nadam se da ćeš to sada riješiti bez previše muke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo ti probaj s brusilicom i reznom šajbom uz rub prerezati klin, mišljenja sam da se bude možda i dovoljno zagrijal prilikom tog rezanja i možda popusti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh