• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kako skuhati pravi poljoprivredni kotlič ?

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dakle trebam pravi recept, bolje reći orginalnu ideju
Oni koji stavljaju fantove i ragu konzerve nek ne troše tipkovnicu .

Od mesa ono kaj je dostupnu u mesnici , egzotika mi je nedostupna a iz metroa neću iz principa .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Dakle trebam pravi recept, bolje reći orginalnu ideju
Oni koji stavljaju fantove i ragu konzerve nek ne troše tipkovnicu .

Od mesa ono kaj je dostupnu u mesnici , egzotika mi je nedostupna a iz metroa neću iz principa .

drug nema tu puno mudrolije,neko pravi ovako neko onako,uglavnom pametnjakovići prave nauku od toga,naime treba ti mesa bilo kojeg samo ne teletine,isjeci crveni luk na komade,uprži sa mesom i paprikom,vegetom soli itd...znači po tvom izboru i kad upržiš dodaj jako malo vode tek toliko da kotlič ne zagori.meso nesmije plivati u vodi.pusti da krčka dva satića i pred kraj ubaci bijeli luk neguljen i to je to.guten apetitt.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Znam samo da mi paše jaaaako puno luka, koji se jaaako dugo dinsta...imam frenda koji kuha jako dobre čorbe, al nisam mu baš virel u lonac:cry:...ništ, moram do frižidera:shock:...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svi govore po teoriji paprika na kraju jerdugim kuhanjem postene gorka ?
Kaj mislite ovčetina u kombinaciji s junetinom i svinjetzinom ?
Da li luk ( govorimo o uvjetima kuhanja doma na plin) popržiti na masti pa kad porumeni podlijati ili luk dinstati u vodi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Uglavnom kolega je non stop držal vrč i podljeval, dakle tek tolko da mu nije ostal na čistoj masti, al se sigurno nije kuhal....ili je s tim vrčom sebe doljeval:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Svi govore po teoriji paprika na kraju jerdugim kuhanjem postene gorka ?
Kaj mislite ovčetina u kombinaciji s junetinom i svinjetzinom ?
Da li luk ( govorimo o uvjetima kuhanja doma na plin) popržiti na masti pa kad porumeni podlijati ili luk dinstati u vodi?

paše i ta kobinacija,ništa nespremaj na plinu sve ide u kotliću,na početku lagana vatrica a poslije malko pojačaš,ali sasvim malko tek toliko da krčka. kod kotlića nemožeš pogriješiti ništa nek ne zagori i nek nema previše vode to je sve
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Meso lepo deneš pacati par dana.Nakon par dana,dok se društvo skupi,zguliš luk,naribaš mrkvu,malo paprike i to pečeš na masti dok ti ne požuti luk,a i paprika otpusti malo.Kad deneš na mast i počneš peći,posoli povrće.Nakon toga zaliješ sa mineralnom i dinstaš.Ne sme plivati nego krčkati se polako,i nikam žuriti.Ja po 45 minut znam dinstati povrće ak je veća količina.Kad je povrće dinstano,stavljaš meso.Držiš ga na povrću i laganoj vatri dok ne pusti sokove i dok ti sokovi ispare,zaliješ vodom,tolko da ti prekrije meso.Povremeno dolevaš vodom,malo vina također,sve dotle dok meso nije kuhano.I to je to.Inaće sam srneći delal na tom principu i bil je odličan,a jednom prilikom sam ga napravil tak da kad je meso bilo na povrću i pustilo sokove,onda sam zalijal s večom količinom vode i pustil na laganoj vatri,no taj postupak duže traje,dobi se više safta,jušnije je,stavi se krumpira i ne treba prilog uz to.Vrsta mesa ti je skoro najmanje bitna,bitno je da imaš dosta povrća i nemoj šparati na tome.Ako imaš više vrsta mesa,onda prvo deni dinstat ono koje je tvrđe,zatim mekše,tak kaj ti na kraju ne ispadne da je jedno sirovo,a drugo raskuhano.E,da i prilikom dinstanja povrća denem jedan ili dva paradajza.Njega oguliš i narežeš na kockice i staviš v povrće dok se dinsta.Od začina ja koristim:sol,papar,vegetu,bosiljak,ružmarin,mrvica origana,sušeni vrganji,lovorov list.Dobar tek!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja radim nekeko temeljam ovog recepta .
http://djh.hrt.hr/receptiizbornik/253-tjedan-variva-26-30102009/2179-obanac
Bez telečeg mesa i češnjaka u granulama ..ali svakako nastojim meso napacati .
Dinstam junetinu skoro sat vremena duže od svinjetine i tak .
Sad koja razlika između čobanca i kotliča meni svejedno .
Zelenu papriku ne podnaša moj refluks tako da ništa od nje .
Mrkvica i ostalo ulazi na popis namirnica jer safta jednostavno mora biti .
Žljičnjake uvjek nekako zaobilazim a za dan -dva kad je u loncu sve manje dodelam s šakom tjestenine posebno skuhane .
Krumpir može sad i odmah ali kad se to prigrijava nakon dva dana postane tvrd i neukusan , prst dolje .
Kaj mislite da se meso opeče na masti posebno na tavi.... prije dinstanja?

Skoro sam zaboravil ,držim da bez svinjske nogice nama pravog safta .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Meso lepo deneš pacati par dana.Nakon par dana,dok se društvo skupi,zguliš luk,naribaš mrkvu,malo paprike i to pečeš na masti dok ti ne požuti luk,a i paprika otpusti malo.Kad deneš na mast i počneš peći,posoli povrće.Nakon toga zaliješ sa mineralnom i dinstaš.Ne sme plivati nego krčkati se polako,i nikam žuriti.Ja po 45 minut znam dinstati povrće ak je veća količina.Kad je povrće dinstano,stavljaš meso.Držiš ga na povrću i laganoj vatri dok ne pusti sokove i dok ti sokovi ispare,zaliješ vodom,tolko da ti prekrije meso.Povremeno dolevaš vodom,malo vina također,sve dotle dok meso nije kuhano.I to je to.Inaće sam srneći delal na tom principu i bil je odličan,a jednom prilikom sam ga napravil tak da kad je meso bilo na povrću i pustilo sokove,onda sam zalijal s večom količinom vode i pustil na laganoj vatri,no taj postupak duže traje,dobi se više safta,jušnije je,stavi se krumpira i ne treba prilog uz to.Vrsta mesa ti je skoro najmanje bitna,bitno je da imaš dosta povrća i nemoj šparati na tome.Ako imaš više vrsta mesa,onda prvo deni dinstat ono koje je tvrđe,zatim mekše,tak kaj ti na kraju ne ispadne da je jedno sirovo,a drugo raskuhano.E,da i prilikom dinstanja povrća denem jedan ili dva paradajza.Njega oguliš i narežeš na kockice i staviš v povrće dok se dinsta.Od začina ja koristim:sol,papar,vegetu,bosiljak,ružmarin,mrvica origana,sušeni vrganji,lovorov list.Dobar tek!

daj mi reci zašto ide mineralna,to sam već vidio negdje na par mjesta ali nisam zapamtio zašto baš ona....:scratch
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nogica obavezno,i mislil sam da sam pozabil nekaj.Meso ja opečem kad delam šnicle v saftu,onda ispadne kao brže,al za gulaš nema potrebe.Ni ja za mineralnu neznam točni razlog,al mišljenja sam da sam njezin sastva i to kaj je gazirana pospješuje rastvaranje povrć.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
vidiš,kad misliš da sve znaš uvijek se dogodi neki novi podatak...jedva čekam da zgotovim pečenjaru da založim svoj prvi kotlić....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Fino, već vidim, dečki, dolazim na probu, kod svakog posebno....evo počinjem sa djetom večeras:p
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
kakva dijeta...već mi sline cure.....:lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde dosta ste slinili , dajte još neke ideje ..banane , orahi , bajami , tartufi , glavu od kokota itd?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ja radim nekeko temeljam ovog recepta .
http://djh.hrt.hr/receptiizbornik/253-tjedan-variva-26-30102009/2179-obanac
Bez telečeg mesa i češnjaka u granulama ..ali svakako nastojim meso napacati .
Dinstam junetinu skoro sat vremena duže od svinjetine i tak .
Sad koja razlika između čobanca i kotliča meni svejedno .
Zelenu papriku ne podnaša moj refluks tako da ništa od nje .
Mrkvica i ostalo ulazi na popis namirnica jer safta jednostavno mora biti .
Žljičnjake uvjek nekako zaobilazim a za dan -dva kad je u loncu sve manje dodelam s šakom tjestenine posebno skuhane .
Krumpir može sad i odmah ali kad se to prigrijava nakon dva dana postane tvrd i neukusan , prst dolje .
Kaj mislite da se meso opeče na masti posebno na tavi.... prije dinstanja?

Skoro sam zaboravil ,držim da bez svinjske nogice nama pravog safta .

Kada čovijek pogleda sve to dođe na isto , svaki na svoj naćin pa bi si gulaš kao DOMAĆA KOBASICA mogao zvati DOMAĆI GULAŠ
Pošto je to skoro sve isto ali i malo razlićito a da može biti još razlićitije ja bih dodao i ovo
kosti , kakve imamo i od čega imamo sa što manje mesa prve ubaciti u kotlić na malo masnoće i peći dok se dobro ne ispeku i dobiju miris koji će u kasnijem toku dati aromu , kosti moraju biti pristojne velićine da se po završetku mogu povaditi , nogice obavezno ali samo raspolovljene da se isto tako dadu povaditi , meso samo krto izrezano na kockice 2 x 2 cm , ne volim kada jedem gulaš da se borim sa sitnim košćicama da me pikaju po ustima . Voda kada se doljeva u bilo kojem trenutku mora biti VRUĆA nikako hladna jer se meso kali i tvrdne , dodatak minerane vode može isto kao i soda , služi za omekšavanje - raskuhavanje - mesa , bez brige ne škodi ničemu a neće se ni podrigavati ,, priće ,, Luk nasjeckam na sitno i sameljem sa štapnim mikserom u posudi pomješanoj sa vodom , lakše se napravi kašasta smjesa , isto tako i sa peršunom i mrkvom , ako se dodaje paradajz sviježi ili sok , to na kraju balade jer on prekida raskuhavanje mesa i meso ostaje tvrdo , a volim dodati i janjetine ili ovčetine radi mirisa normalno samo čisto meso ,,,,,,,,,
Evo sve se to može kako ko želi , e da kada sam se ućio i bitao bratića iz Sarvaša kod Osjeka za savjet on mi je rekao a ja zapamtio pa prenosim Ako si sa nećime pretjerao ništa se ne sikiraj samo dodaj ljute paprike i niko ništa neće primjetiti !!! DOBAR TEK:prayer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Viš to po pitanju doljavanja vodom , u nekom receptu izričito naglašava podljevati hladnom jer sprečava raspadanje mesa ..U nekoj mjeri to ima opravdanje jer ipak sve to kuhaš 2-2,5 sata ... ne računajući dinstanje i luka

Ovo s kostima me sad podsjetilo da je več prošlo kroz glavu .
Vjerojatno iste okuse izvučeš ako meso prepržiš prije dinstanja .
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Viš to po pitanju doljavanja vodom , u nekom receptu izričito naglašava podljevati hladnom jer sprečava raspadanje mesa ..U nekoj mjeri to ima opravdanje jer ipak sve to kuhaš 2-2,5 sata ... ne računajući dinstanje i luka

Ovo s kostima me sad podsjetilo da je več prošlo kroz glavu .
Vjerojatno iste okuse izvučeš ako meso prepržiš prije dinstanja .

da sve je to kako si ko prisloži recept , a ove stvari nisu bile rećene i zato sam ja malo proširio horizonte , :rolleyess:treba uzeti samo ono što paše onome ko kuha :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Dakle trebam pravi recept, bolje reći orginalnu ideju
Oni koji stavljaju fantove i ragu konzerve nek ne troše tipkovnicu .

Od mesa ono kaj je dostupnu u mesnici , egzotika mi je nedostupna a iz metroa neću iz principa .
Ja to neznam pripremiti ali bi možda mogel ocjeniti
 
Na vrh