• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kako

B

BAJA

Guest
hocu da stavim sic u traktor gramerov na zrak kako da ga spoim od kompresora do sica kako......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
BAJA kaže:
hocu da stavim sic u traktor gramerov na zrak kako da ga spoim od kompresora do sica kako......
Jel novi ili rabljeni? Ako je novi, imaš uputu s njim, i vjerojatno ima vlastiti kompresor, pa mu samo trebaš dovesti struju.
 
K

KRESO

Guest
a jel sic nema neki svoj kompresor ili tako nešto??? mislim nije mi jasno na koji princip radi jer znam da u traktorima ima zračnih sjedala a traktor nema kompresor :|
 
B

BAJA

Guest
rabljeni dono ga danas od cige iz nasica sic ima 2 creva a na traktoru imam kompresor i kijavac nemam bocu kako spoit ta 2 creva od sica sa kompresorom
 
K

KRESO

Guest
hmmm nemam pojma i men zanima to jel bi možda stavio kod sebe zračno sjedalo jednog dana ....morati će neko pametniji odgovoriti na ovo :?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
BAJA kaže:
rabljeni dono ga danas od cige iz nasica sic ima 2 creva a na traktoru imam kompresor i kijavac nemam bocu kako spoit ta 2 creva od sica sa kompresorom

Jesi li siguran da je sjedalo kompletno? Možda nisi dobil kompresor koji je bil uz njega?
 
B

BAJA

Guest
mozda nisam siguran al imam na traktoru kompresor sic je izvadjen iz kamiona davni dana tako da nema kamiona.uzmem kompresor u radionici sada i naduvam jedno od ta dva creva sic se digne sklonim kompresor on se spusti.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a sic ima sa strane one tipke za regulaciju?
jel ovak ti ga bude napumpal do kraja.
ak je kamijonski on dobiva zrak iz sistema nema svoj kompresor.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kod mene svi strojevi imaju zračno sjedalo (osim Torpeda, Bourgoina i 35.80)... svi imaju vlastiti mini-kompresor, koji radi na 12V.
Na kombajnima i Agrostaru je "ISRI"- sjedalo, s lijeve strane na sjedalu su dvije tipke + i - i sa njima se regulira pritisak, ovisno koliko želiš da sjedalo bude mekano.

Na Agrotronu je "Gramer", automatski podešava pritisak ovisno o vozačevoj težini.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Morat češ prvo spojit bocu ako je sic kamionski.Jedna cijev služi za dovod a druga je odušak.Boca mora biti spojena jer je taj sic potrošač zraka, pri svakom povečanju težine zračni jastuk se napuše a pri smanjenju se kroz odušak prazni.
Možda bi bilo najbolje da na cijev koja ide direktno na zračni jastuk montiraš ventil za pumpanje gume i da svako tolko malo napumpaš kolko je dovoljno za tvoju težinu.
 
B

BAJA

Guest
Tako ce i bit stavim ventil i naduvam a sta sa oduskom sta sa njim i na koliko bari naj vise smem duvat.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ventil stavi na cijev koja ide direktno na zračni jastuk takočeš eliminirati sve ostale cijevi,a napumpaj kolko ti paše za tvoju težinu možeš do 8 bara al to ti je previše mislim da če biti dovoljno 2-3bara.Vjerovatno imaš cijev za pumpanje guma tako da češ svako tolko malo napumpati preko traktorskog kompresora.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
BAJA kaže:
to je sad u redu,a sta sa oduskom


odusak negdije sakri da ne smeta ali nemoj tokom voznje dirati dugmice na sicu jer ce ti se ispraznuti i morat ces stati i napumpati ponovno sic
 
B

BAJA

Guest
Bice sam dok sestra stigne ja neznam stavljat slike.Inace spoio sam ga preko kijavca na 5bari nisam stavjo ventil. :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh