• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
ako dobro vidim, brusiš na 25°. Kakva je prednost u odnosu na 30°? :unsure:
Dobre su ove Florabest mašinice, čak odlične za svoju cijenu. Još da je ploča većeg promjera i tomu primjeren motor, ali onda više ne bi bila ta cijena. Kad sam kupoval, čekal sam jedno vrijeme dok nije stigla u Lidl. Prije sam koristil bratovu Einhelicu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ovakvu iz Lidla imam ja i mogu reći nije nešto. Odradio sam nekih desetak oštrenja i već počela štekati, par puta samo stala i nije odmah krenula po uključivanju. I sad nekad ne krene od prve. Nježna male snage. Ali ima i dobru stranu, još je u garanciji, i dobro je dok je garantnom roku, vratim je i dobijem novu istu takvu - lošu. :hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To kaj navodiš je uglavnom karakteristika alata kupljenih u trgovini špecerajem. Ja sam bacil novce za malu bušilicu. Prdnula na ničemu, taman kad je istekla garancija. Da sam svako brušenje platil 15 kn, već bih davno potrošil koliko sam dal za nju. Đekna još nije umrla, a kad će, ne zna se. :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Brusnim tak da je oštrica paralelna s onom crtom na zubu.
Dovoljne je snage ako malo skidaš.
Nabrusila je tri lanca, prekidom za zamjenu istih, a da se nije ni zgrijala. Koliko mi treba, zadovoljan sam.
A uostalom, jedan prijatelj s takvom brusi lance iz usluge...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se dogodi da nisu svi zubi jednako potrošeni. Uvijek podesim da tek malo lizne. Ako podešavam na najvećem zubu, onda većinu zuba niti ne lizne pa slijedi još jedan krug. Ako pak slučajno podesim na nakraćem, onda se na dulji pozna koliko skine, a neće mi se na prazno iskati dulji zub.
Kupil sam deblju i nekoliko mm veću ploču za brusit prvu polovicu zuba pa mi je ubrzo strojček promijenil zvuk u jednom položaju. Nakupilo se strugotine u štitiniku.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kupil sam tu brusilicu jer su mi svaki put skurili zube kad sam nosil na brušenje one koje nisam mogel nabrusiti turpijom (kad su oščrbljeni).
Ova nemre tjerati veliki špan, pa se to ne događa.
Nije Bog zna kaj, ali posluži.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
onu zelenu floru imam i sam, i brusi već 5 ili više godina bez greške...
doduše, tolko sam brusil da sam potrgal feder, pa sam iskemijal nekakav sličan...ne diže ju skroz nazad ko stari, ali diže...
i kaj je najvažnije, radi i dalje...
nabrusila je više destaka lanaca...
otkad nju imam nisam nit jednu rašpu pogledal... 🤭
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ja imam Einhelovu isto 5-6g. Isto joj je puko feder pa sam joj metnio kontra uteg da moze radit. Za te novce radi odlicno,od kad ju imam preporodio sam se...
 

Najnoviji postovi

Na vrh