• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
I kaj sad, buš kupio nekaj? Ili si tek u dilemi 😁
Cijene su stvarno super, a pošto je H 365? Po tome bi trebala bit oko 4 tis. sa porezom
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Po meni je teorija da takve cijene u maloprodaji neće dati, imaju cijenu i max. rabat očeš nečeš, i trebaju ostvarit određeni postotak zarade... Dok na veleprodaji mogu i bolje popuste dati, pogotovo uz medijsku akciju..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kupil budem neku al neznam koju😊kak sam rekel meni i netreba pila jer malo delam snjom, ali evo imam volju da ju kupim a samo sam u većoj dilemi kad to sve čitam i gledam.
Od prvog dana mi zapela za oko 545 mark ll 😊
Onda sad po ovim cijenama iskreno nezmam kaj da kupim.
545 je full indentična ko 550 razlika je samo u struji i fergazeru, isto ko 555 je full indentična ko 560xp, isto je razlika u struji i fergazeru.

I sve su to profesionalne pile, bez obzira imaju xp oznaku ili ne.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma kad su mi ljepše husqvarne, al evo danas se malo igram doma i ova moja je ko ferrari, pitanje je kaj će meni druga pila😊
Stvarno sam sebi nisam jasan😳😅
Sa ovom mi sve ide glatko kad je lanac oštar.




Imam tu par metri za ispilit kaj mogu cijelu godinu pilit, nikam mi se ne žuri. A ove nove su mi prekrasne 😍😍
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da ova pila na slici je dosta ozbiljna pila , ima mač malo duži, kolko je ona kubika i snage?
Tebi samo treba ustvari za tvoje potrebe jača pila za rušenje.
A rušenje i da platiš nekome da ti sruši ,ti se isplati .
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ovo je mala husqvarna 137.
Vodilica 38cm.

36,3 cm3
1,64 kW
I mene služi više nego super.
I sad gledam ove ostale modele koji su mi ljepi i neznam koju da uzemem jer ju budem koristil 2 dana u godini ako, to je veliko pitanje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sve su one dobre za to što nama treba, ali evo kak si rekao za rušenje nije, mučim sebe mučim nju.
Onda si opet milsim ako ju kupujem da kupim poštenu, a onda si opet mislim stajati će mi doma, onda iskreno ni sam neznam kaj da radim. 😊
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Znam ,jasno mi je sve, ti bi volio da imaš svoje, a opet ekonomija kaže da se ne isplati.
To je borba između razuma i srca.
Tako ja isto dvojim da si kupim nekakav traktorić ,TV ili 539,533, da imam za vrt i za u vinograd otići i tako nešta prevesti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
U pravu si 100%,eto ni sam neznam kaj da radim 😊ti imaš šumu? Onda tebi netreba ništa bolje od TV-a.Neku malu prikolicu i uživaš. Ni meni netreba bolje, meni bi i neki labinac sa prikolicom 14ks bil previše, al pošto imam raketu ne mijenjam ju. 😊Mislim ja uživam u tome svemu kaj radim, i milsim si da sam profi poljoprivrednik. 😊Ali baš je tako. Čini mi neko zadovoljstvo, htio bi i malo više radit a opet ne stignem sve sam to.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
U pravu si 100%,eto ni sam neznam kaj da radim 😊ti imaš šumu? Onda tebi netreba ništa bolje od TV-a.Neku malu prikolicu i uživaš. Ni meni netreba bolje, meni bi i neki labinac sa prikolicom 14ks bil previše, al pošto imam raketu ne mijenjam ju. 😊Mislim ja uživam u tome svemu kaj radim, i milsim si da sam profi poljoprivrednik. 😊Ali baš je tako. Čini mi neko zadovoljstvo, htio bi i malo više radit a opet ne stignem sve sam to.
Nemam ja šumu. Oduvijek sam želio imati svoj traktor, i isto volim raditi. U 52-oj godini sam i imam isto oštećenje kičme i moram se paziti, polako raditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ovo bi više spadalo u "kaj smo radili danas"...no ipak bude ovdje.
Malo sam pošlajfal tupe zubiće turpijom sa šablonon... 20210410_172500.jpg
20210410_172454.jpg

A ostala tri (2x0.325" i jedan 3/8"su bila previše tupa i "oščrbljena" pa sam moral brusilicom... 20210410_190627.jpg

Očekujem 20m3 trupaca, pa bu trebalo piliti na metar...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Dopeljej kalač i donesi lance ;)

Moreš i susjeda dopeljati da nam pomore složit klafter...samo se najte zabiti pijaču donesti :hahah:

Trebal bi samo nabaviti jednu deblju šajbu. Ova malo "podrezuje" 3,8" lance.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Ćini mi se da ovaj na drugoj slici nema dobar bočni radijus, da je malo previše ravna strana lanca...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ćini mi se da ovaj na drugoj slici nema dobar bočni radijus, da je malo previše ravna strana lanca...
Slika vara, radi kuta slikanja. Taj je brušen turpijom i ima puno ljepši oblik odo ovoga brušenog šajbom.
To od Husqvarne ili? Oni to imaju dost dobro kak vidim.
Da. Imam dvije šablone, za svaki tip lanca posebno i turpije različitog promjera.
 
Na vrh