• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Markec1982

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
25
Za sad gledam h365,a 555 me brine ono paljenje redosljed paljenja pa sam malo skeptičan oko toga.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
6,375
A nema te kaj brinut, tak još malo se budu sve palile,već se i pale 365 je jedina još kaj ima avionski fergazer 😅nema više tak dobre stare mehanike, a imaš još koju ili?

Tommy

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
229
Pa mislim da nemres pogriješiti s 545 mk2. Ja nebi stavljal veću vodilicu jer bude sporija i teža. 365 je provjerena tehnika ali mi se takve pile ne sviđaju za radit drva. Preteške su... To je više za srušiti nekaj debelo, otpiliti trupac i to je to. A kad radiš drva ima puno prepiljavanja, obrezivanja grana, hodanja s pilom okolo...

Markec1982

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
25
A nema te kaj brinut, tak još malo se budu sve palile,već se i pale 365 je jedina još kaj ima avionski fergazer 😅nema više tak dobre stare mehanike, a imaš još koju ili?
Imal sam do sad kod sebe stihl361,ali sam ju vratil vlasniku,nismo se mogli dogovoriti oko cijene,ali sam uspel s njom si spiliti kaj sam trebal,pa tak da sad sam u nabavci,čitam,pratim,skupljam iskustva od vas tu na forumu.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
19,127
Evo, javi se ak si zainteresiran za malo rabljenu Jonsered 670Champ...

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
6,375
Upravo bil u dućanu i gledam novu 555,izgleda ko ova 545,isto je lepa, a čini se ipak malo jačom, možda je to najbolja kupnja.

Tommy

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
229
Pogledal sam sad slike na netu. Sad nemaš kaj razmišljati više. Pila izgleda ko bombon, 4,2 konja, cijena oko 5000... 😁
1617867211964.jpeg

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
6,375
Ak ti kupiš 555, onda ja kupujem 562XP... samo da u bolja od tvoje :hahah:
Kaj kupuješ ak kupim 560XP? 🙂
Pogledal sam sad slike na netu. Sad nemaš kaj razmišljati više. Pila izgleda ko bombon, 4,2 konja, cijena oko 5000... 😁
View attachment 35143
😍Je baš je lepa, ovo je novi model i zeru je jača od stare, kvare se jedino kaj ljudi loše ulje mečeju i elektromagnet u fergazeru prejde, i onda trube da pila nije dobra 🙂

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
215
Ja sam nedavno uzeo 372 rekao bolje da ima snage, no kad moraš okolo hodati sa njom i kresati grane bi pasalo nešto lakše. Ova 555 mi izgleda kao odlična pila ako hoćeš imati samo jednu pilu. Ja imam jednu veliku jednu malu i opet dobro.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
6,109

@Nixa,​

ako imaš malu i veliku, to bi trebala biti dobitna kombinacija. Koristi malu za granje. Ako ti je nezgodno mijenjati motorke u upotrebi, možda se trebaš drukčije organizirati.
Ja sam se odlučil za srednju, snage i težine poput spominjanih, samo zato kaj prije nisam imal male. Kompromisna rješenja nikad nisu najsretnija, ali se i z njima zbavi.

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
215
Da tako i radim, imam jednu malu Husqvarnu 137 iz 2008 godine, ma to malo čudo radi bez greške, jedino kako čovjek nikad nije zadovoljan i traži dlaku u jajetu tako i meni nekad teško hodat deset metara po drugu motorku. :)

Najnoviji postovi

Na vrh