• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Isto ko 562xp ista ko ove dve po kubikaži, al ih nema kod nas nego u Bosni.
Mislim da je odluka kome je koja ljepša da se kupi, nema neke extremne razlike. Osim u cijeni, mislim da imam vremena točno bi poslal mail u Švedsku da mi obrazlože to, al kak vidim na njihovim specifikacijama piše da XP modele možeš pogoniti 365 dana, za tu namjenu su napravljeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
562XP ima lanc 3/8" 1.5mm, a 560XP ima 0,325" 1,5mm.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Vi zbilja mislite da su slova nalijepljena samo da se digne cijena?

Ako je hobi varijanta jednako dobra kao profi, onda tvornica nepotrebno jede vlastitu supstancu, a ako je profi pila jednako loša kao hobi, onda tvornica ima šteta od čestih kvarova u profesionalnoj upotrebi.

Za korektnu procjenu bi trebalo duže vremena jednu i drugu izložiti svakodnevnim, cjelodnevnim ekstremnim uvjetima korištenja. Samo u slučaju da obje jednako podnesu taj tretman, moglo bi se reči da su slova samo maska za višu cijenu.

Da samo naljepnica. Isti motor bat i fergazer, ista plastika. ručke. Razlika je u elektronici.

razlika 560 i 562 je u maču to je to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dejane,
ti vjerojatno imaš specifikaciju dijelova s tvorničkim kodovima. Ako su kodovi isti, onda je za očekivati da su ti dijelovi jednake kvalitete. U protivnom nisam siguran. Uostalom mene to ne muči, ali je rasprava zanimljiva pa sam se uključil. Imam Jonseredku 2159, koja je navodno ista kao adekvatan model Huske, ali jeftinija. Kad sam kupoval, nisam pojma imal o pilama, a odbral sam prema snagi i težini za koje sam procijenil da me zadovoljavaju. Otišel sam u Hajster servis i kupil. doduše nisam je dobil u kutiji, isprobali su je prije nek sam platil. Tek kasnije sam doznal da su neke pile plastične. Moja ima magnezijsko kućište.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Do H350/J2050 su bili "amaterski" modeli s cilindrom i polublokom iz komada, s plastičnim karterom.
Od 353/J2152 su poluprofi modeli s dvodjelnim karterom i cilindrom na 4 šarafa.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I onda kad kupiš jednu, pa joj kaj nisam zel drugu, ma to više ni sam neznaš kaj kupiti😊ali sad imam cajta za razmišljati dobroga.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislim da to nije pravilo, ali možda nisam u pravu, možda griješim.
Ja bi rekel da je bolja jača pila ak su drva deblja, sa malom se muči, em ti em pila, ili opet griješim, neznam.
Ali kad je jača onda ide sve glatko bez muke, ak je lanc oštar, možda ima neki profi šumar da nam pomogne.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Naravno da je bolja jača pila ak su drva deblja. Al ako radiš 23-30, 50 m godišnje svejedno ti je jel budeš rušil drvo 5 ili 7 minuta. Ako radiš 400 ili 500 m ili rušiš tehniku onda ti se “isplati” kupiti jaču pilu. Možeš ti kupit uvijek jaču pilu ako lova nije problem. Ja imam Stihl MS341 koja je neka srednja razina profi pila i dosta je jaka ali npr kad srušiš drvo i ideš pilit granje umoriš se s njom ko da si ručno pilil. Pila je preteška i prejaka za takve stvari... A da je 560xp lepa za videti, naravno da je... I da se malo hvališ susedu kak imaš jaki stroj.. 🙂
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ja imam 023(2.7ks) i 441(5.7ks). 70% posto odradim sa 023 jel sa 441 nema takvi drva (40+) da bi bila iskoristenija. Tj. ima al sto je deblje to sumarija odradi...i mislim da je manje više u cijeloj Hrvatckoj tako..zato za nas "amatere"(150-200 m godišnje) mislim da je 545-550 naj optimalnija, cak 555 i 560 nisu za nas, jednostavno nema potrebe...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518

Evo, pogledajte komentar od čovjeka koji je serviser i trgovac Husqvarne u vezi 555 i 560xp... Ispod, prvi komentar...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,518
Možda sam ja pital... 😉
Al ako te snaga zanima onda 555. Makar dizajnom je i meni 545 ljepša
 
Na vrh