• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja imam husqvarnu 372 xp i prezadovoljan sam ali mi je zelja stihl ms 500i ili 462cm.
Evo jednog odgovora iz iskustva. Isto je izjavio moj šogor i postao vlasnik Stihl 462, prije je imal huq.
Ne branim Stihl, nisam neki fan njemačkih tehnologija, ali kaj je bolje je bolje....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E a ja imam 661. Grom od pile... no, jel moguće da je 462 brža ili me to oko i uho vara kad pilimo šogor i ja skupa? ili je to subjektivno jer imam dužu vodilicu,.,,,, neznam,,, To čudo 462 ide ko metak....
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Obje marke imaju pogođenije modele i one ostale da popune paletu. Ja prednost dajem H, jer 365 i 535rxt su po meni modeli koji nemaju konkurenciju u svojoj klasi kad se gledaju osnovni parametri.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Brzina , snaga a onda težina. ako obe marke imaju iste parametre onda su iste.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Nemam ni jednu ni drugu marku...
...samo bi štel napomenuti da ako je Stihl toliko bolji od Husqvarne, opravdava li razlika u cijeni tu razliku u kvaliteti?
Rekel bi - NE. Prije bi rekel da je odnos uloženo/dobiveno daleko na strani Husqvarninih modela, ne ulazeći u tehničke detalje.
Koji Stihlov model bi odgovaral 365 X-Torq? Kolika mu je cijena?
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Vise nije stihl skuplji evo sad gledam stihl 462 je jeftiniji od husqvarne 572 a stihl je malo jaci i laksi.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
U mome kraju vlada jedna izreka, Krkani rada sa Stilovkama, a znalci sa Husgvarnama. Godinama susrećući se sa mnogim sjekačima sam se u to uvjerio. Sa husgvarnama nemugu raditi oni koji neznju dobro oštriti lanac , neće sjeći ako je tup lanac. Svi oni koji nisu zadovoljni sa husgvarnom je prvenstveno oko oštrenja lanca, tupi lanac guši brzinu. Takođe u mom kraju svi sjkeči rade sa husgvarnama i nisam nijednog vidjeo sa stilovkom ima dvadeset godina. Samo oni koji se povremeno bave šumom ili za svoje potrebe, ili su i šumskim poslovima sjekača početnici imaju stilovke.
Ovome leptiru kraburatora je istrošena desna strana od rada, nije više okrugal već ovalan sa husgvarne 61, opruga koja vraća gas blago povlači i dolazi do habanja to je nakon nekih 2000 rezervoara. Takođe je i u kućištu ove osovine došlo da zazora od 0,5 mm, za to vrijeme promijenite su najmanje tri klackalice i iglice u karburatoru, koje se pojedu da otpane vrh na iglici gdje je povlači klackalica. Susreo sam dosta sjekača koji rade sa husgvarnama i koji su znalci da znaju kvalitetno popravljat do najmanjeg detalja karburatore. I nagovještaj ovog problema mi je skrenuo pažnju jedan sjekač kada sam rekao da mi se neda poštelat ler gas uvjek varira, dobre manbrane, kaže on pogledaj leptir gasa, osovina, radiš dosta. Zaista utvrdim da se gas nevraća dobro da varira poližaj leptira.
IMG_20210607_200115.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Boki i ja pričam o ljudima koji ozbiljno rade a ne tek oknako.
A kod nas obrnuto, svi koji se bave šumom samo Stihl koriste, Husqvarne ni na vidiku i to ljudi koji godinama rade samo šumu.
Pitao sam te o stilovki koja ti je zaribala, da je izgoreo klip odozdo, da je bila preštelana. ogovori mi pa ću ti reći zašto se to desilo.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A kod nas obrnuto, svi koji se bave šumom samo Stihl koriste, Husqvarne ni na vidiku i to ljudi koji godinama rade samo šumu.
Upravo to. Hrvatske šume i profi sjekači koji sudjeluju na natječajima zakupa u Hrvatskoj koriste Stihl. Valjda znaju zašto….i sigurno postoji razlika u kvaliteti u korist stihla. Da je nema koristili bi husq jer je jeftinija…
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Voze ljudi vecinom vw pa ne znaci daje bolji od volva😏
Sve je stvar navike i tradicije. Stihl da al ne novi. Nikako
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Upravo to. Hrvatske šume i profi sjekači koji sudjeluju na natječajima zakupa u Hrvatskoj koriste Stihl. Valjda znaju zašto….i sigurno postoji razlika u kvaliteti u korist stihla. Da je nema koristili bi husq jer je jeftinija…
A kod nas makitu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Nažalost mi prodajemo svoje drvo,čak i u Egipat,a o Europi da ne govorim, poslje kupujemo njihov "poluproizvod". Znam da nije primjerena tema,ali šta je tu je.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ekipa imam jedno pitanje za susjeda koji kupuje motornu pilu. Kupio bi obavezno novu jer rabljenim stvarima ne vjeruje, ali nebi marku tipa stihl husqvarna ili makita koje su kak veli extremno skupe i nema za to novaca. da li imate neku preporuku što kupiti, a da bude dobro i da ima servisa (okolica zaboka, krapine i zagreb nije problem). Znači, snage barem 3 ks, ove manje od toga su kak zujalice, to se za debelo ne isplati ni kupiti (govorim debljinu do 60 cm). Onak da je cijene do 3 000 kn, i da nije kinez proizvodnja.,.. što kupiti?
 
Na vrh