• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

smilan

Dobro znana faca
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
552
U mome kraju vlada jedna izreka, Krkani rada sa Stilovkama, a znalci sa Husgvarnama. Godinama susrećući se sa mnogim sjekačima sam se u to uvjerio. Sa husgvarnama nemugu raditi oni koji neznju dobro oštriti lanac , neće sjeći ako je tup lanac. Svi oni koji nisu zadovoljni sa husgvarnom je prvenstveno oko oštrenja lanca, tupi lanac guši brzinu. Takođe u mom kraju svi sjkeči rade sa husgvarnama i nisam nijednog vidjeo sa stilovkom ima dvadeset godina. Samo oni koji se povremeno bave šumom ili za svoje potrebe, ili su i šumskim poslovima sjekača početnici imaju stilovke.
Ovome leptiru kraburatora je istrošena desna strana od rada, nije više okrugal već ovalan sa husgvarne 61, opruga koja vraća gas blago povlači i dolazi do habanja to je nakon nekih 2000 rezervoara. Takođe je i u kućištu ove osovine došlo da zazora od 0,5 mm, za to vrijeme promijenite su najmanje tri klackalice i iglice u karburatoru, koje se pojedu da otpane vrh na iglici gdje je povlači klackalica. Susreo sam dosta sjekača koji rade sa husgvarnama i koji su znalci da znaju kvalitetno popravljat do najmanjeg detalja karburatore. I nagovještaj ovog problema mi je skrenuo pažnju jedan sjekač kada sam rekao da mi se neda poštelat ler gas uvjek varira, dobre manbrane, kaže on pogledaj leptir gasa, osovina, radiš dosta. Zaista utvrdim da se gas nevraća dobro da varira poližaj leptira.
IMG_20210607_200115.jpg

smilan

Dobro znana faca
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
552
Boki i ja pričam o ljudima koji ozbiljno rade a ne tek oknako.
A kod nas obrnuto, svi koji se bave šumom samo Stihl koriste, Husqvarne ni na vidiku i to ljudi koji godinama rade samo šumu.
Pitao sam te o stilovki koja ti je zaribala, da je izgoreo klip odozdo, da je bila preštelana. ogovori mi pa ću ti reći zašto se to desilo.

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,420
A kod nas obrnuto, svi koji se bave šumom samo Stihl koriste, Husqvarne ni na vidiku i to ljudi koji godinama rade samo šumu.
Upravo to. Hrvatske šume i profi sjekači koji sudjeluju na natječajima zakupa u Hrvatskoj koriste Stihl. Valjda znaju zašto….i sigurno postoji razlika u kvaliteti u korist stihla. Da je nema koristili bi husq jer je jeftinija…

swizach

Aktivni član
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
775
Voze ljudi vecinom vw pa ne znaci daje bolji od volva😏
Sve je stvar navike i tradicije. Stihl da al ne novi. Nikako

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
873
Upravo to. Hrvatske šume i profi sjekači koji sudjeluju na natječajima zakupa u Hrvatskoj koriste Stihl. Valjda znaju zašto….i sigurno postoji razlika u kvaliteti u korist stihla. Da je nema koristili bi husq jer je jeftinija…
A kod nas makitu.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
8,091
Danska, Finska, Švedska, Njemačka, Švicarska i mislim Francuska, al moram provjeriti imaju Husqvarna.

Kupljenec

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
8,091
Isto ko i mi, nemamo svojih šuma dovoljno pa uvažamo drva iz Italije i namještaj.
Pa to je strašno.

mikke

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
777
Nažalost mi prodajemo svoje drvo,čak i u Egipat,a o Europi da ne govorim, poslje kupujemo njihov "poluproizvod". Znam da nije primjerena tema,ali šta je tu je.

Najnoviji postovi

Na vrh