• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ja osobno nikad nebi dao toliko para za stari stroj,bez obzira u kolko je dobrom stanju,staro je staro.To je barem moje mišljenje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Normalno da mora spustiti cijenu ako ju hoće prodati, to u svakom slučaju, puno je novaca to.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,670
nešto sam se naradio sa 038 magnumicom i rekal bum da to nije niš posebno...kupi si novu, dodaj koju kunu i mir...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da je napravila i 20000sati isplati se,jer djelova ima i to je stroj za sve,takoreči neuništiva pila.
Mi imamo takvu punih 26god i nikad niš na njoj nije riknulo ili puklo.
Radi godišnje za dva domačinstva oko 80-100m drva sve pilimo u šumi s njom na kratko.
Promjenio sam na svojoj 3 vodilice,3 puta membrane i 5 svječica.
Čepovi su mi orginal ma sve je orginal na njoj,jedino sam joj stavio još jedan red zubi sa desne strane na poklopac lanca dođu.
Meni da treba ja bi ju odma kupil.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To sam i ja odma vidio a čista je ko da bi je ja oprao sa kirherom i pošprico sa sprejom za armature.Lice picu prodaje dokazano sa ovim oglasom:icon_lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
More ona biti čista i našpricana, ali vidi se po stroju koliko je pohaban, sve se vidi na poklopcima, na ručkama, naravno kad se uživo pogleda, a ova ne izgleda toliko pohabana pa baš da je i 1000 sati radila.
Ja znam kaj je 38-ica, imamo ju doma 30 godna, jest malo sporija od ovih novih, ali niti jedna nova se nemre s njom mjeriti po kvaliteti i izdržljivosti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja znam jednog kad sredi pilu .
Ni neznaš kakva je bila napravi polugeneralno i proda.
Mi smo mu bili pjeskarili par komada od dijelova svega .
Inače polovnu nebih kupio osobno nikad jedino novu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,670
jest malo sporija od ovih novih, ali niti jedna nova se nemre s njom mjeriti po kvaliteti i izdržljivosti.

malo je reći malo sporija...a malo je i teža...a i stara je 30 godina...daj se urazumi...
ustvari, rađe onda svoju staru osposobi i muči, a ne ovak mačka u vreći ići od nekog nepoznatog kupovat...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hoću reći samo to kaj bude od ovih novih pila za 30 godina, samo toliko, razmemo se kaj ne :)

Znam masu ljudi koji su kupili polovne pile i dan danas pile s njima, sve je stvar samo koliko je novaca u igri i normalno veči je rizik od popravka.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Danas opet problem sa 661 peta pila sa istim problemom ide i iber turažu i nemožeš joj smanjiti gas na 3kom je puklo crijevo na karburatoru i vuče zrak,na jednoj semering ležaja radilice sad ćemo vidjeti šta je na ovoj.Pile u prosjeku stare 6mjeseci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj su iz kine mamu im stilovsku,kaj su počeli delati,tolke novce traže a daju kinesku plastiku.
Zato više vjerujem starim pilama.
Evo recimo kod nas ima ljudi koji rade s pilama koje su dva puta generalno sređivani motori i dalje rade ko nove i pile bez stajanja...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ma imam ms 180 i imam partner 495 u djelovima, rebra cilindra na stihlu ko flis papir, osjećaj u ruci ko igračka. Partner je velika razlika stara 30 i kusur godina, hodala po čitavom selu i na kraju prije 10 god završi kod mog starog pod račun za neki posao. Ta pila je unutra doslovno kao nova, na cilindru se nisu potrošili tragovi honovanja, karike ko nove nije se ni onaj prvi zakošeni dio potrošio, radilica nema lufta, da nije nesretni zeger iskočio radila bi još godinama. Malo sam se raspitao po selu kako je ta pila korištena, dobio sam odgovor da je tokom rata radila na prepečenicu rakiju i procjeđeno rabljeno ulje i za lanac i mješavinu. Da mi je naći makar klip drugi za nju, cilindar ima samo plitki zubić na gornjem rubu preljevnih i ispušnog, nikasil na ostatku cilindra neoštećen.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Malo tema postaje suluda, svi hvale ono sto imaju kao da je bogom dato da to mora biti najbolje, a ostalo ne valja. 90% nas nesto mudruje ovdje, a postene pile nije uzelo u ruke. Tek kad poderes bar po jednu od oba proizvodjaca tu smo donekle mjerodavni, a ne kod mog komsije, kod mene u selu itd... Ja licno imam samo huske, sthil mi se jednostavno ne svidja pa mozda i bio bolji, ali u moje vlasnistvo nece. Tako i vecina ovdje ima subjektivno, a ne objektivno razmisljanje, pa vecina onih koji nesto pitaju ne dobiju koristan odgovor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajde @dong kak da poderem pilu koja je kod nas skoro 30god?
Stalno radi i radi i niš ne rikava,kaj da joj napravim da ju poderem da bi mogel tebi reč da sam ju poderal?
Imam i 064 par godina i 230 naravno sve su stihl.
Jedino 230 stalno nekaj zeza,al nije ni čudo kad nije profi pila.
Huskvarnu sam probal i nemrem reči ništa protiv nje,super pile.
Al kad te nekaj služi zakaj mjenjati?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Oficir, kapitalizam bi propal da sve dugo traje. Kak bi si menadžeri isplačivali ogromne bonuse, ak bi radili dugotrajne i skupe proizvode. Oni funkcioniraju na "uštedama", koje mi svi (korisnici) poslije skupo plaćamo.

Zato postoji marketing, koji te mora uvjeriti da tvoja stara pila više nije ekološka, od nje ne žive serviseri, pa ni tvornica koja ju je napravila, i da ju moraš baciti i kupiti svake druge-treće godine novu, ljepše boje, lakšu, ergonomskiju, kratkotrajniju...jer je ova od prošle godine izašla iz mode :D:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ti bokca...ja uvenul... a toliko para rignul za 661 i još mislil profi, a ispada smeće...

E sad ide svima dok je u garanciji: 3x šogora, bratić, sestrična, susjedi x3, roditelji, ja....to bi ukupno bilo 10 kućanstava x 20 m drva... :cool2:

Pa nek krepa... grdo nebudu delali s njom jer su mi svi ljudi od povjerenja.

Ak krepa nešto u garanciji na toj količini drva, ide na bubanj dok je još pod garancijom...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi uzeo ovaj magnum , ali bi inzistirao da skine auspuh , ako klip nije zdrapan dao bi mu tu lovu , naravno prije toga sve vijke pod povečalo .

ali to sam ja jer ja ne tražim dlaku u jajetu ko večina ovdje
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Hoću reći samo to kaj bude od ovih novih pila za 30 godina, samo toliko, razmemo se kaj ne :)

Znam masu ljudi koji su kupili polovne pile i dan danas pile s njima, sve je stvar samo koliko je novaca u igri i normalno veči je rizik od popravka.

Osobno 2001 sa starim sam isao na grešku(popravak telefona) kod jednog covjeka u dalmatinsko zaleđe.
Isada mi coviku popravili telefon,a on se nesto mota oko motorne pile,starji covik, vidi mu se po rukama da je radija na pili.
I nudi on starome pilu za 1000kn, pita ovi koliko je stara tamo amo,
kad covik je dobija pokvarenu na poklon,reko da je promjenio klip i karike,
kaze stari ajd uzet cu je ..i tako kupil pilu...za 1000kn,
Nakraju je to ona pila koja godisnje bez problema ispila(obori stabla i ispila na 3o cm duzine) preko 40m. Ali što je najbolje uopče ju ne štedimo,jer smo racunali kako je jeftina da ce otic prije vremena,tek zadnjih 5 godina kada sam skuzio da je to zapravo Husqvarna mž 61 tomos,sam joj malo posvetio pažnje(zamjena mača,lanca,filtera,svjecice), sada joj također predstoji servis prije početka sezone...

Iskreno,nemam ju namjeru dati nekome ovlastenome serviseru, radije cu se sam muciti oko nje (membrane,amortizeri,štelanje)

Toliko o kupovini polovnih pila , nikad neznate , moze vas jako dobro sluziti a mozete i macka u vreci skupit....


EDIT: pila pali iz 4 bez gasa, 3 poteza sa čokom,s tim da se 3 upali pa uguši i onda iskljucim čok i pali iiz prve, jedini problem je kad se bas bas bas ono dobrooo ugrije nece da upali, ali to rijesim tako da odvrnem svicicu, ispušem ju par puta,očistim svicicu i onda palim s čokom isto kao i prvi put dok je hladna... s tim da na prvom potezanju se upali pa zaguši
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tomislave pa bolje je imati sreče nego pameti ako kupuješ polovnu stvar , slučajno sem davno kupil 050 za dijelove pila je došla iz Kanade od tamošnih vatrogasaca . Gazda je sa njom radil i kad je ošel u penziju vratil se sa njom kao suvenirom i meni prodal za bagatelu. Kupil sem ju pod neispravnu a kvar je bil pukla žica kaj ide od paljenja (elektronik) na prekidač za gašenje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh