• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ako se uzme u obzir da u prosjeku niko od svih koji su komentirali ne napravi vise od 50m drva godišnje,ja nebi uzeo ni jedan savjet ozbiljno.Dođem u Austriju na nekakve seminare o šumarstvu i 90% njihovih šumara pljuje po Stihl-u kako se kod nas pljuje po Husqvarni.Austrijanci većinom rade sa Husqvarnom kako se kod nas većinom radi sa Stihlom,kako sad to objasnit.
 
Posljednje uređivanje:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ako se uzme u obzir da u prosjeku niko od svih koji su komentirali ne napravi vise od 50m drva godišnje,ja nebi uzeo ni jedan savjet ozbiljno.Dođem u Austriju na nekakve seminare o šumarstvu i 90% njihovih šumara pljuje po Stihl-u kako se kod nas pljuje po Husqvarni.Austrijanci većinom rade sa Husqvarnom kako se kod nas većinom radi sa Stihlom,kako sad to objasnit.

Oprosti, ali ako mislis na mene tu ( jer si komentiral poslje mene), vec par godina radim puno vise od 50m i imam dvije stilovke (029, i 051) i kupili smo prije tri god husqvarnu 390xp (ako mi ne vjerujete, postavio sam jos u ljetu slike strojeva). I mogu reci sigurno da sto se tice paljenja stilovka je tu bog. Husqvarnu smo kupili samo zato jer je bila u startu jeftinija, tu smo i pogrijesili, jos uvjek zalim sto nismo kupili stilovku. Oni koji vele da stil nije što je nekad bio, u pravu su, ali isto tak je i sa husqvarnom, po meni nikako nije tolko bolja kolko neki od vas misle.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Mogu reći stihl sa modelom 661 je profulana serija imam 9 kom stalno neki problemi istina ne pre veliki uljne pumpe odlaze,karburatori zezaju, semering ležaja na radilici otišao nakon 2 mj.pre mekane i nježne za posao koji im je namjenjen.Serija ms 660 puno robusnija dugotrajnija kod mene 4 god. radi svaki dan promjenio klip i cilindar prije 2 dana i teraj dalje.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Nije baš vjerodostojno ni spomenuti da tu niko ne radi više od 50 metara, kad se ne zna tko kolko radi godišnje ...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nije baš vjerodostojno ni spomenuti da tu niko ne radi više od 50 metara, kad se ne zna tko kolko radi godišnje ...

Na prste jedne ruke se mogu prebrojat oni koji rade više,vjeruj mi.
@hrvoje 01,ista iskustva imam sa 661,od prve do zadnje svaka ima neku manu,možda to kroz neko vrje.e i poprave,vidjet cemo.MS 650 su bile izdrjivije cak i od 660,po mojim iskustvima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Mogu reći stihl sa modelom 661 je profulana serija imam 9 kom stalno neki problemi istina ne pre veliki uljne pumpe odlaze,karburatori zezaju, semering ležaja na radilici otišao nakon 2 mj.pre mekane i nježne za posao koji im je namjenjen.Serija ms 660 puno robusnija dugotrajnija kod mene 4 god. radi svaki dan promjenio klip i cilindar prije 2 dana i teraj dalje.

A šta ti predlažeš za ''naprednije korisnike''?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
@Savoris,recimo ja sa MS 460 i 461 nisam imao problema.A pile stvarno svašta mogu izdržat.Isto sa H 390xp sam zadovoljan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Iskreno ste me malo razočarali jer sam radio sa 660 koja je po meni dobra , nadao sam se da je 661 valjda unaprijeđen ali sam se izgleda preračunao.

Od H nisam imao mnogo prilike za probu pošto je kod nas nešto i nema zastupljene u velikoj kategoriji mada mislim da su one mrvicu iznad stila.
Imam onu staru CD-285 i to je perverzija od pile. Samo me zeza rasklimao mi se magnet na onim zakovicama i nemožem to da riješim.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Kako smo te mi mogli razočarat,ako pile imaju mane,nismo ih mi proizveli.Šala,istina da je 660 odlična pila,a vremenom će popraviti greške na 661,barem bi trebali.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kroz citavu temu se konstantno provlaci zivi popadaste dok upalite husqvarnu kao da fapa 13 palite na spagu.

Moja ni jedna huska se ne potegne vise od 4 puta za prvo paljenje, izuzev jedne kojoj treba bgm 10 puta potegnuti, ali njoj radna.knjizica kaze da je u novembru otisla u penziju ( mirovinu) sa punim radnim stazom. Jadnici 40 godina, nikad nista dirano, osim elektronike i amortizera.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Postoje amaterski i profesionalni rad mislim da je nas večina amatera jedan poznanik veli je*eš pilu koja se ne potroši u tri godine i traktor koji u tri godine ne podere gume .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Uh puno negativnih komentara na 661. A ja baš nedugo kupio...

Za sad fino ide... sredila je svoju prvu žrtvu
 

Prilozi

  • IMG_2544.jpg
    IMG_2544.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 98
Posljednje uređivanje:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nikakve strašne greške nema,nemoraš se bojat.Uljna pumpa i tako te pizdarije,al meni se to događa na pilama koje rade 6 dana u tjednu po cjeli dan i teraju se bez milosti,ako šta i krepa imaš garanciju pa nek popravljaju,nemogu samo novce uzet moraju nešto i dat :D:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,670
dečki, svaka ozbiljna husqarna ima dekompresor, kaj pričate...:mur: pa malo dete ju može upalit...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Danas sem bil kod dečka koji servisira pile i ima jednu stilovku za prodati daje na nju dvije godine garancije - Nije me zanimalo pa neznam detalje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh