• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Jonsered kao marka je i probil tržište, a sad su ju sveli na "home owner" klasu i gase polako marku.
Ali zato je u Kanadi cijenjena marka.
Mikola, jel tak?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Imam jednoga kolegu koji godišnje proizvede i proda oko 20000 metara ogrjeva,evo i slovima dvadeset tisuća metara,tisuću više manje.Na lager gdje to izrađuje dovozi višemetricu kamionom.Kod njega nikada nisam vidio pilu niti jednu osim Husqvarne 365,on tvrdi da bolja pila na svijetu ne postoji,mada svako ima svoje mišljenje i naviku,ali eto na svoje oči sam se uvjerio da 365,kod njega odrađuje sve to bez problema,sa tim da je to jedina pila na lageru koja svu višemetricu ispili na metar,nikad nisam probao jer je to jedina pila od ozbiljnih pila koju nisam imao.U šumi isto odrađuju sa 365 sve,od sječe do "utovara",ne samo sa jednom ima ih više komada,ali eto samo sa njima radi i ako ukinu proizvodnju i nece ih biti za kupit,on će valjda skočit sa balkona,jer za njega ne postoji ništa drugo.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Sim je u istom rangu s Husqvarnom i Stihlom, a imaju prek dvadeset modela u ponudi kod nas nikad nije bilo vece od 2165 dok ovdje imaju i 2172 (H 372) i najveću 2188 (H 390).

BTW da li se tko susreo uživo s autotune sistemom zanima kak to funkcionira u praksi, namjeravam zamijeniti 357XP s 560XP ili 562 XP ako se odlučim kupiti ovdje (u kanadi se 560 prodaje kao 562)

Markony mislim da budu 365 oznaku zadržali baš zbog toga jer je to jedna od njihovih legendarnih pila mada su ova sadašnja i ona koja se prije prodavala pod tom oznakom različite motorke
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kak sam i napisal, kolega ima 365 Special, a sad vidim u prodaji da pise samo 365. Po specifikacijama su iste, e sad koja je razlika. Njegova je kupljena pred 7 godina.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mikula , ZJ je imal tu čast da isproba Husqwarnu sa autotune sistemom. Sjećam se da ga je ta motorka oduševila. No, to ti bude on najbolje opisal ( ak pročita ovaj post, a vjerujem da bude ).
Nego, kak je tam - Z druge strane bare - omjer Husqwarne i Sthila ? Koja marka prednjači ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Netko na Forumu ima 560XP, pa nek napiše vlastito iskustvo.
Mene je oduševila snagom i brzinom. Doduše, imal sam ju samo tjedan dana na probi, kad smo raspiljavali metricu, ta da nemrem donesli neki objektivni sud nakon dulje upotrebe.

Po riječima Z. Hajstera (od koga sam ju i dobil) ima minimalno reklamacija i nema problema s Autotune rasplinjačem.

Glede H365:
Postoje dva tipa: 365 i 365X-Torq.
Prva je s klasičnim 2-taktnim motorom (65ccm), a druga je prigušena 372 (71ccm) sa strato motorom. Jonseredove su oznake 2165 i 2166.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
čega nema nemre se ni pokvariti ..toliko o auto tune ...

onaj tko to treba, zarađuje ,i može si to priuštiti , mislim na eventualni servis , isto kao i s autima ..svatko bi trebao znati kaj si može priuštiti ..i gdje mu je mjesto u društvu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,670
Imam jednoga kolegu koji godišnje proizvede i proda oko 20000 metara ogrjeva,evo i slovima dvadeset tisuća metara,tisuću više manje.Na lager gdje to izrađuje dovozi višemetricu kamionom.Kod njega nikada nisam vidio pilu niti jednu osim Husqvarne 365,on tvrdi da bolja pila na svijetu ne postoji,mada svako ima svoje mišljenje i naviku,ali eto na svoje oči sam se uvjerio da 365,kod njega odrađuje sve to bez problema,sa tim da je to jedina pila na lageru koja svu višemetricu ispili na metar,nikad nisam probao jer je to jedina pila od ozbiljnih pila koju nisam imao.U šumi isto odrađuju sa 365 sve,od sječe do "utovara",ne samo sa jednom ima ih više komada,ali eto samo sa njima radi i ako ukinu proizvodnju i nece ih biti za kupit,on će valjda skočit sa balkona,jer za njega ne postoji ništa drugo.

Ja sam još davne 95.-te kupil husq 371xp, to je preteča današnjih 365 i 372, i imal sam prilike lani radit sa 365...i nebi dal svoju "staru" za tu 365...moj osobni doživljaj.
...možda se varam...:(shake):
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Nego, kak je tam - Z druge strane bare - omjer Husqwarne i Sthila ? Koja marka prednjači ?

Mogu ti napisati samo moj zaključak donešen na temelju ponude u dućanima jer sam ja u preriji i barem 100 km oko mene nema šuma samo "grmača" topole debljine petnaestak cm. A po dučanima je veča ponuda Husqvarne i ono kaj sam čital da je tu Husqvarna Rancher već dugi niz godina najprodavaniji all round model (iliti farm&ranch kako oni nazivaju te pile)

Glede H365:
Postoje dva tipa: 365 i 365X-Torq.
Prva je s klasičnim 2-taktnim motorom (65ccm), a druga je prigušena 372 (71ccm) sa strato motorom. Jonseredove su oznake 2165 i 2166.

Mislim da sam negdje pročital da zbog propisa o emisiji štetnih plinova u EU je u ponudi ova s X-Torq motorom a u drugim državama s klasičnim motorm, pa se tak npr. u Srbiji i BiH prodaje ta s klasičnim a kod nas s X-Torq.

http://www.husqvarna.com/rs/proizvodi/motorne-testere/365/967082818/

čega nema nemre se ni pokvariti ..toliko o auto tune ...

Puki bogati da je po tebi ljudi bi još orali s konjima i hodali pešice :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mikula pred 40 godina sam pil vodu iz potoka da nije bilo napretka još bi mogel piti vodu iz potoka no natrag se nemože . Ljudi su bili veseli družili se itd i pilili bez motorke i vjeruj bili zdraviji i sretniji .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zeljko, vi koji želite biti dio starih vremena i koji za njima kukate, još uvijek možete navaliti....sve imate još dostupno sve osim pitke vode u potocima.... uostalom tako rade Amiši.

Zemite ručnu pilu i pilite, zemite umjesto mesa i jedite grincajg ili niš (čitaj gladni), umjesto traktora zemite krave, umjesto hlača zemite podrpance, itd....

Dajte nejte me jeb.... s tim starim vremenima... pohabanih djedova i baka samo da se sjetim, suza krene... i crnčenja od jutra do sutra.

Kao što rekoh, svi vi takvi kojima je tak bilo lijepo, navalite, ionak je 98% današnjih ljudi ( pa i više) totalno nesposobno za taj način života...

Željko, ne zaboravi, prvo moraš sutra u jutro ustati u 4, pa na ručni mlin da zamelješ žito kaj bi nekaj mogal i pojesti tokom dana. Danas imaš cajta da nabaviš ruči mlin na kamen ako ga negdje još ima...

A tebe, kak i sve nas vjerujem peru sjećanja na mladost, a ne na onaj način života.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Baš... rodio se i odrastao ja u vrijeme neimaštine....vjeruj mi...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,665
Baš zato i ne bi trebao pljuvati po nekim vrijednostima (koje ti očito, ili ne razumiješ ili pak želiš vrijeđati).
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ekipa,
da li se lanac brže oštečuje/ili tupi ako se drvo pila po dužini ... odnossno paralelno žili?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dobro si primetil:icon_winkle:,trebal bi piliti od korena prema vrhu ide malo lakse al ga svejedno tupi vise neg poprek.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Da,dobro sam te razmel:(happy):.Bogme dobro da sam zel Husky a ne Stila,razlika ocigled
na.:icon_biggrin:

Stilovka treba 25s a Husky 16s.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh