• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nema to nikakve veze, sad skoro sve imaju bijele rucke. Profi su 261,362,441,461 i 661, polu profi 271,291,311 i 391, ostale su amaterske, nema veze ni s brojevima ni s ruckama.

I opet dolazimo do zaključka da je Stihl zadržao brojčane oznake na razini starih oznaka, parni brojevi su profi, neparni polu-profi/hobi.:biggrin:



Nego da ja pitam, kakve su ove Jonsered pile iz Pevca?, gledam neku manju pilu, a čitam pozitivne komentare za Jonsered.

Znači zanima me dal ima neke razilke između pile kupljene kod ovlaštenog ili npr u Pevecu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Jonsered=Husqvarna, samo ne postoje svi modeli Husqvarne u crvenoj boji, jer se pri nama polako gasi ime Jonsered.
Razlika je o boji kućišta, položaju startera, nagibu prednje ručke.
Stroj je iznutra isti. Na nekim modelima znaju biti drugačije vodilice i lanci.
Svejedno je gdje ju kupiš, no pri servisni trgovini ju obično sastave i probaju.
Nemoj kupiti premalu, pa poslije komentirati kak ne valja.

Modeli do J2250 (H450) su amaterski modeli i imaju plastični karter.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gle Zj, sad da kupujem Stihla 170/1 ili 180/1, to je mali plastični kinez, a košta skoro 2000 kn.
Onda gledam drugi izbor taj Jonsered, znači poznata je marka i nije baš "kinez" kakvih su pune police u Pevecu.
Znači neka mala pila koju stoticu više od 1000 kn dođe taj Jonsered.
Za vrhovinu i granje, te doma za odrezati dasku i letvu bude dobra, da baš za sve ne palim staru 38-icu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam određeni model, ali bi nekaj u rangu Stihla MS180.
Kaj preporučaš, neznam sve te male modele napamet?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ne poznam Stihlove modele, pa ti nemrem puno pomoći.
Koliko vidim, nemaš puno baš puno izbora H135/435 odnosno J CS2234/CS2238.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Imo sam 180 i 135 ovu još imam.Štilovka bolje pali a sve drugo je po mome na strani huske.Huska je urađena kao prave pile a štilovka 180 ko da su je kinezi smislili i sastavili kao igračku.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Imam 180, smeće kinesko ajme, samo za vočke obrezivat dobra...

Ovih dana gledam Husqvarnu 365 Special u radu. Motorka ne da me je očarala, nego nešt ludo kako motorka radi... Turbo je živčana, puca od snage, i vidim da je manji potrošač od Stihla... Sviđa mi se. Pošto već 30 godina imamo Stihl, iduća je Husqvarna definitvno, i to gledam 357XP model da bude.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Nemam određeni model, ali bi nekaj u rangu Stihla MS180.
Kaj preporučaš, neznam sve te male modele napamet?

Jonsered 2234 je duplo kvalitetnija od ms 180, trenutno imam 2234 ona je zamijenila ms 180 koja je bila više na popravku nego je radila a nije potrošila ni 15 l. goriva kod mene i prodana je s originalnom vodilicom i drugim lancem. Ili husqvarna 236
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ms 180 je totalno hobi pila, mislim da svaka marka ima pile po klasama i da kvaliteta hobi pile i profesionalne nema veze jedno s drugim. Nego dal ima opce vise za kupit jonsered? Vise nemaju ni internet stranicu za hrvatsku, samo preusmjeravaju na husqvarnu, a i ne vidim ih vise po trgovinama, tek tu i tam koju, koja je mozda ostala u zalihama.
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Svi pricaju ovakva motorka onakva, a niko o potrebama..za neke je i ms 180 previse, a za neke 365 slaba...365 puca od snage, ali na kraju radnog dana ti bude pucala i kicma, pogotovi ako je jedina..
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ms 180 je totalno hobi pila, mislim da svaka marka ima pile po klasama i da kvaliteta hobi pile i profesionalne nema veze jedno s drugim. Nego dal ima opce vise za kupit jonsered? Vise nemaju ni internet stranicu za hrvatsku, samo preusmjeravaju na husqvarnu, a i ne vidim ih vise po trgovinama, tek tu i tam koju, koja je mozda ostala u zalihama.

hajster ju ima u ponudi ali je 100 kn skuplja od husqvarne 236 (manje više ista pila) dok sam ja kupoval (u cometu) onda je jonserica bila cca 300 kn jeftinija. Nema veze kaj je 180 hobi kad je cca 700 kn kn skuplja od husqvarne 236
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Nema ih u cometu vec sigurno vise od 2god, inace to je 500m od mene, zato mi je i cudno, a i drugi ih nemaju bas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh